Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Lapkričio » 20

Musulmonų šventikai bijodami kiaulienos uždraudė skiepus - rezultatų ilgai laukti nereikėjo

Rugpjūčio mėnesį vyriausi Indonezijos musulmonų šventikai oficialiai paskelbė, kad tymų ir raudoniukės vakcinos yra draudžiamos, nes, esą, jų komponentai yra pagaminti iš kiaulių, rašo sciencealert.com.

Nepaisant to, kad Islame numatytos išimtys, leidžiančios naudoti vakcinas tuo atveju, jeigu nėra alternatyvų, milijonai indoneziečių pakluso šventikų nurodymams – vakcinavimas šalyje tapo labai nepopuliarus. Indonezijos ulamos tarybos (MUI) paskelbtas religinis įsakas (fatva) yra teisiškai neįpareigojantis.

vakcinavimas, Indonezija, sveikata, raudoniukė, religija, musulmonai

Musulmonų šventikai baiminasi galimų kiaulienos pėdsakų vakcinose 
©ZaldyImg (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Tačiau uolūs musulmonai tokius įsakus vertina labai rimtai, o pridėjus jau ilgą laiką dezinformacijos apie vakcinas siejamą abejonę, to pakako, kad visoje šalyje musulmonai nuspręstų nesiskiepyti ir neskiepyti savo vaikų. Iš dalies dėl socialinių ir ekonominių veiksnių, iš dalies dėl geografinės izoliacijos Indonezijoje ir iki šiol nemaža gyventojų dalis nebuvo pasiskiepiję, dėl to šalyje neretai susidarydavo nemažos užkrečiamų ligų (pvz., tymų) protrūkių kišenės.

Neigiamo visuomenės požiūrio į skiepus skatinimas šioje situacijoje tikrai atliko nemenką vaidmenį. Viso pasaulio musulmoniškų valstybių sveikatos apsaugos sistemų atstovai priversti kovoti su augančiu nepasitikėjimu skiepais, todėl dažnėja ligos, nuo kurių nesunku apsisaugoti skiepijantis.

Pasaulio sveikatos organizacijos Pasauliniame vakcinavimo plane nurodyta, kad Indonezijos už sveikatos apsaugą atsakingų institucijų atstovai ėmėsi koordinuotų pastangų išnaikinti tymus ir raudoniukę. Pagrindinėje Javos saloje pašalintos didžiausios kliūtys vykdyti vakcinavimo programas, pagal kurias turėjo būti paskiepyta beveik 70 mln. vaikų nuo 9 mėnesių iki 15 metų. Ir iki šiol šių programų rezultatai buvo daug žadantys.

„Džiaugiamės pasiekę numatytą 95 procentų vakcinavimo lygį. Bet žadėjome pasiekti ir 100 procentų lygį visoje provincijoje“, – praėjusiais metais sakė Rytų Javos gubernatorius Soekarwo. Kad skiepų programa būtų sėkminga, reikalingas ir visuomenės pritarimas. Tai reiškia, kad reikia užtikrinti tėvus, jog vakcinavimas yra ne tik saugus ir efektyvus, tačiau nesikerta ir su religiniais įsitikinimais.

O šioje vietoje koją kiša kai kuriose vakcinose kaip stabilizatorius naudojama želatina, išgaunama iš kiaulių. Izraelyje ir daugumoje valstybių, kur dominuoja Islamo religinės grupės, tai nekelia didelių problemų, nes visuomenės sveikata yra vertinama rimčiau. Indonezijoje naudotos vakcinos ir anksčiau nebuvo įvertintos kaip „halal“ (švarios). Terenganu valstijos Fatvos komitetas Malaizijoje 2016 metais netgi buvo paskelbęs, kad visiems musulmonams pasiskiepyti yra privaloma.

Indonezijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovai kreipėsi į savo šalies aukščiausiuosius Islamo šventikus tikėdamiesi tokio paties pareiškimo kaip ir Malaizijoje. Tačiau gavo visiškai priešingą atsakymą. Paskelbus fatvą vakcinoms, Indonezijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su galinga kliūtimi, dėl kurios bus dar sunkiau siekti numatyto skiepijimo tikslo ne tik Javoje, bet ir kitose provincijose.

Musulmonų taryba atsargiai pripažino, kad nesiskiepijimas yra didelė grėsmė visuomenės sveikatai, o tinkamų alternatyvų nei tymų ir raudoniukės vakcinoms nėra. O jų fatva buvo savotiškas pripažinimas, kad Islamą išpažįstančios šeimos privalo skiepyti savo šeimos narius „nelegaliomis“ vakcinomis, kol valdžios atstovai bus priversti ieškoti alternatyvos.

Tačiau tokio gluminančio ir dviprasmiško pareiškimo efektas buvo milžiniškas ir visai ne toks, kokio tikėjosi medikai: kilus susirūpinimui, kad vakcinos yra „haram“ (nešvarios, draudžiamos), Javos saloje ir kitose šalies provincijose vakcinavimo lygis krito iki 7 procentų. Kad raudoniukės vakcinavimo programa būtų sėkminga, reikia, kad paskiepyti būtų apie 80 proc. žmonių.

Skiepijimas nuo tymų būna sėkmingas tik pasiekus maždaug 95 proc. ribą. Dabar svarstoma, kad kiaulės želatiną vakcinose reikėtų keisti karvių želatina, tačiau pasikeitus vakcinos sudėčiai vėl reikės atlikti ne vienerius metus truksiančius tyrimus.

Šaltinis: 15min.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.11.2017 laikas 17:40 Receptai Medus, kiaušinis gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Sviesto, Kiaušinio trynių, Miltų, Medaus

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 10:01 Receptai Vaistažolių mišiniai esant vidurių pūtimui
Vidurių pūtimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant vidurių pūtimui, receptai nuo vidurių pūtimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, k...

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau