Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Religija » 2018 » Birželio » 19

Mokslininkai nustatė, kad Dievas padeda gyventi ilgiau

Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad religingumas padidina vidutinę gyvenimo trukmę, rašo livescience.com.

Religija, Sveikata, gyvenimo trukme, ilgaamžiškumas, Sveikas gyvenimo

Atlikus daugiau nei 1000 amerikiečių nekrologų analizę nustatyta, kad religingi žmonės vidutiniškai gyveno 4 metais ilgiau nei bedieviai.

Toks statistiškai reikšmingas skirtumas išliko net po to, kai mokslininkai įvertino ir mirusiųjų biologinė lytį, ir jų šeimyninę padėtį: yra žinoma, kad nuo šių veiksnių taip pat priklauso gyvenimo trukmė. JAV moterys vidutiniškai gyvena 4,8 metais ilgiau nei vyrais, tačiau religingumo efektas vidutinei gyvenimo trukmei buvo labai artimas, tvirtina mokslininkai.

„Religingumo efektas gyvenimo trukmei yra beveik toks pat stiprus, kaip ir lyties – jis skaičiuojamas metais“, – tvirtino Ohajo valstijos universiteto (JAV) psichologijos doktorantė Laura Wallace, vadovavusi šiam tyrimui.

Tyrimo autoriai pritaria ir ankstesnių tyrimų, kuriais nustatytas teigiamas religijos poveikis sveikatai, rezultatais. Pavyzdžiui, esama tyrimų, kurie nurodo teigiamas dalyvavimo religinėse apeigose ir gyvenimo trukmės sąsajas. Tačiau šiuose ankstesniuose tyrimuose dažnai buvo remiamasi pačių tiriamųjų pateiktais duomenimis, kurių tikslumu galima suabejoti. Tuo tarpu naujojo tyrimo vykdytojai velionio religingumą vertindavo pagal jo nekrologe pateiktus duomenis.

Mokslininkai pažymėjo, kad jų tyrimas aptiko tik sąsajas tarp religingumo ir ilgaamžiškumo, tačiau nei priežasties ir pasekmės ryšį – sunku pasakyti, ar žmonės gyvena ilgiau dėl to, kad yra religingi, ar religingais tampa dėl to, kad gyvena ilgiau.

Tyrimą publikavo leidinys „Social Psychological and Personality Science“.

Tyrimo autoriai išanalizavo 1100 nekrologų, surašytų 42 didžiausių JAV miestų gyventojams. Šie nekrologai buvo publikuoti tarp 2010 ir 2011 metų. Asmens religingumas buvo pažymimas tuo atveju, jeigu nekrologe buvo užsimenama apie su religija susijusią veiklą. Taip pat mokslininkai vertino velionio amžių, lyti, šeimyninę padėtį, atsižvelgta ir į nekrologe nurodytas socialines, savanoriškas veiklas.

Nustatyta, kad kompensavus lyties ir šeimyninės padėties efektus, religingi žmonės gyveno vidutiniškai 3,8 metų ilgiau nei nereligingieji. Tęsiant tyrimą nustatyta, kad savanoriška veikla ir dalyvavimas socialinių organizacijų veikloje gali paaiškinti dalį, bet ne visą ryšį tarp religingumo ir ilgaamžiškumo.

Iš dalies šiai sąsajai paaiškinti tiktų ir gyvenimo būdo veiksniai. Daugelis religijų numato sveikatai žalingo gyvenimo būdo – alkoholio, narkotikų vartojimo – draudimus. Be to, „daugelis religijų skatina stresą mažinančius užsiėmimus – maldas ar meditaciją – kurie gali būti naudingi sveikatai“, sakė tyrimo bendraautoris, Ohajo valstijos universiteto psichologijos profesorius Baldwinas Way'us.

Kartu šiuo tyrimu buvo nustatytas, jog gali egzistuoti ir ilgaamžiškumo bei „vidutinio miesto religingumo“, bendro socialinių normų laikymosi sąsaja.

Labai religinguose miestuose, kur socialinių normų laikymasis yra ypatingai svarbus, religingi žmonės paprastai gyvena ilgiau nei nereligingi. Tuo tarpu labai religinguose miestuose, kur socialinių normų laikymosi svarba nėra didelė, ir religingi, ir nereligingi žmonės gyvendavo panašiai ilgai.

Mokslininkai tai aiškina „išplitimo“ efektu, kuomet teigiamas religijos poveikis sveikatai pasireiškia ir nereligingai populiacijos daliai. Kitaip tariant, nereligingiems žmonėms gali pasireikšti teigiamas buvimo religingoje aplinkoje poveikis – galbūt dėl bendros psichinės ir fizinės sveikatos būklės.

Reikia pažymėti, kad tyrimo apimtis nėra labai didelė, todėl norint įsitikinti šių statistinių duomenų tikrumu reikėtų tyrimą kartoti ir didinti tiriamųjų imtis.

15 min. naujienos

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau