- 03.10.2021
- 3.5 Reitingas
- 1526 Peržiūros
- Komentarai
Aš jam pasakiau: "Kitą kartą, kai sutiksi vieną iš šių medžiotojų, gal galėtum paklausti, ar jie kada nors matė beždžionę be uodegos?" Trys medžiotojai grįžo ir tarė: "O taip, mes matėme beždžionių be uodegų".
Legendinė primatologė ir antropologė Jane Goodall, kurios milžiniškas indėlis į šimpanzių tyrimus, atrodo, vis dar nėra iki galo įvertinta, nors jai jau 87 metai, ir toliau aktyviai dalyvauja socialinėje veikloje.
Dabar ji vykdo kampaniją "Medžiai Džeinei" (Trees for Jane), kurios tikslas - pasodinti 1 trilijoną medžių, kad būtų atkurti miškai ir sušvelninta klimato kaita.
Nuo 1960-ųjų iki 1980-ųjų G. Goodall tyrinėjo šimpanzes Gombės upelio nacionaliniame parke Tanzanijoje. Be kita ko, stebėjo vadinamąjį "šimpanzių pilietinį karą", kurio niekas nei anksčiau, nei vėliau nebuvo matęs.
Neseniai G. Goodall davė interviu žurnalui "GQ", kuriame kalbėjo apie savo darbą, medžių akciją ir atsakė į netikėtą žurnalisto klausimą, ar tiesa, kad anksčiau ji teigė, jog neatmeta sniego žmogaus egzistavimo galimybės.
Į tai Jane Goodall atsakė taip:
"Turėjau įvairių priežasčių šiam teiginiui. Papasakosiu jums vieną iš jų, patį ryškiausią, susijusį su manimi. Tuo metu buvau Ekvadore. Dvi valandas skridome nedideliu lėktuvu virš tvirto miško ir aplankėme keturis mažus kaimelius. Ten gyveno 30-50 žmonių, nebuvo kelių, ir jie bendravo tarpusavyje kaip senais laikais - medžiotojai nešė naujienas iš vieno kaimo į kitą, pristatinėjo laiškus ir pan.
Su savimi turėjau vertėją ir jam pasakiau: "Kitą kartą, kai pamatysite vieną iš šių medžiotojų, paklauskite, ar jie kada nors matė beždžionę be uodegos?" (Goodall tikriausiai buvo girdėjusi pasakojimų, kad tokie padarai čia buvo matyti daugybę kartų). Trys medžiotojai sugrįžo ir pasakė: "O taip, mes matėme beždžionių be uodegų. Jie vaikšto stačiomis ir yra maždaug 182 cm (6 pėdų) ūgio.
Tai buvo vyras iš kaimo. Jis nieko nežinojo apie sniego žmogų, visiškai nieko. Kiekviena šalis turi savo sniego žmogaus versiją. Bigfoot, Ieti, Sniego žmogų, Yowie Australijoje, Laukinis žmogus Kinijoje.
Tad nežinau, gal tai mitas, siekiantis paskutinius neandertaliečius. Bet ar šiuose užkampiuose vis dar gyvena paskutiniai neandertaliečiai? Nežinau. Tačiau nesiruošiu sakyti, kad jie neegzistuoja, ir nesiruošiu teigti, kad žmonės, kurie jais tiki, yra kvaili."
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau