Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Balandžio » 1

Akių alergijos priežastys ir gydymas

Akių vokai ir junginė greitai reaguoja į alergeną, todėl dažnai pasireiškia alerginis vokų paburkimas, junginės alerginis uždegimas - alerginis konjunktyvitas.

Pastaraisiais dešimtmečiais pasauline problema tampa aplinkos užterštumas. Didžiausi to kaltininkai - automobiliai, kurių skaičius nuolat didėja. Ištyrus automobilių teršalų poveikį žmogaus organizmui, nustatytas tiesioginis ryšys tarp aplinkos užterštumo masto ir alergiškų asmenų skaičiaus. Alergija paprastai pasireiškia odos, kvėpavimo takų, akių alerginėmis reakcijomis ar būdingais alerginiais simptomais.

Ji gali apimti tik kai kuriuos organus ar sritis, arba visą organizmą. 

Akių alergijos priežastys ir gydymas

Kas būdinga akių alergijai?
Akių vokai ir junginė greitai reaguoja į alergeną ir dažnai pasireiškia alerginis vokų paburkimas, junginės alerginis uždegimas - alerginis konjunktyvitas.

Alerginį konjunktyvitą galima vadinti alergine reakcija, kurios metu gaminami specifiniai antikūnai alergenui. Alergenas veikia ašarose esančius mastocitus, pastarieji aktyvina uždegimo mediatorius.

Svarbiausi uždegimo mediatoriai (histaminas ir prostaglandinai) vėliau sukelia būdingus akių alergijos simptomus - niežėjimą, paraudimą, ašarojimą ir t.t. 

Kas gali sukelti akių alergiją?
Akių alergiją gali sukelti tiesiogiai į akį patekę akių lašai ar tepalai, pakartotinis ar net ilgalaikis vaistų vartojimas.
Kontaktinių lęšių tirpalai ar patys kontaktiniai lęšiai taip pat gali sukelti alerginį konjunktyvitą.

Aplinkos ore esantys alergenai (žiedadulkės, namų dulkės, gyvūnų plaukai bei pūkai, automobilių teršalai, tabako dūmai, kosmetikos priemonės) labai dažnai sukelia akių alergines reakcijas. 

Kokie būdingi akių alergijos požymiai?
Svarbiausias alerginio konjunktyvito simptomas yra akių niežėjimas.
Kartu akys parausta, ašaroja, atsiranda deginimo jausmas, paburksta vokai.

Akių alergiją gali lydėti kitos alerginės organizmo reakcijos, pasireiškiančios staiga, pavyzdžiui,
alerginė sloga augalų žydėjimo metu (sezoninis alerginis konjunktyvitas) arba odos alergijos požymiai. 

Kas būdinga lėtinei akių alergijai?
Lėtinis alerginis konjunktyvitas yra nesezoninis ir pasireiškia keletą kartų per metus paūmėjusios alergijos simptomais.

Jį dažnai sukelia namų dulkės, kai kurie maisto produktai, kosmetikos priemonės, aplinkos teršalai (pavyzdžiui, automobilių išmetamose dujose esančios medžiagos prilimpa prie akių plėvelės ir sukelia lėtinį alerginį konjunktyvitą).

Lėtinei akių alergijai būdingas mažesnis uždegimas. Pacientus vargina nedidelis akių paraudimas, deginimas, niežėjimas.
Akys tampa jautrios šviesai. 

Ar ašarų trūkumas sudaro sąlygas akių alergijai atsirasti?
Lėtinė akių alergija ir ašarų trūkumas yra susiję, jų simptomai labai panašūs, todėl juos netgi sunku atskirti.

Akių sausumas dažnai lydi akių alergiją, todėl gydant vieną ligą, reikia nepamiršti ir kitos.

Ar vaikai dažniau serga alerginiu konjunktyvitu nei suaugusieji?
Vaikai ir jauni asmenys yra daug jautresni visiems alergenams, todėl ir akių alergija jiems pasitaiko daug dažniau. 

Kaip nustatomas alerginis konjunktyvitas?
Paprastai akių alergiją nustatyti nėra sudėtinga. Diagnozei patvirtinti tiriamos junginių nuograndos, atliekamas kraujo tyrimas.

Eozinofilai - tai baltųjų kraujo ląstelių rūšis. Jie visada lydi alergines reakcijas ir būna junginių nuograndose.

Alergologijos kabinetuose atliekami specialūs testai odos alergenams nustatyti.

Kaip gydoma akių alergija?
Be abejo, svarbiausia - skubiai panaikinti alergeną, kuris sukėlė alergiją.
Jeigu lašinote kokių nors akių lašų, reikia jų nebelašinti. Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius, reikia šiuo metu jų nenešioti, o užsidėti akinius.

Akių alergijos simptomai gali praeiti savaime.
Staiga atsiradusios alerginės reakcijos metu akių niežėjimą ir paraudimą labai palengvina šalti akių kompresai.

Tačiau kai akių alergija yra lėtinė (pavyzdžiui, nulemta aplinkos užterštumo), ji vis pasikartoja. Todėl neretai reikalingas specifinis gydymas, kurį skiria akių gydytojas.

Paprastai skiriama specialių akių lašų nuo alergijos. Populiarūs tokie akių lašai, kurie gydo akių uždegimą ir mažina alergines reakcijas.

Gliukokortikoidų lašai  paprastai naudojami esant sunkioms alerginėms reakcijoms. Šie lašai gali turėti šalutinį poveikį, todėl nerekomenduojama juos lašinti ilgiau nei dvi savaites.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.07.2020 laikas 20:49 Kaip galima nuraminti nervus?
Šiais laikais sunku rasti žmonių, kuriems pavyksta išvengti nervinių sukrėtimų, stresų. Vieni tokioje situacijoje traukia iš kišenės cigaretes, kiti atsidaro barą su alkoholiniais gėrimais.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:27 Kai skauda galva po sunkios darbo dienos
Noriu papasakoti, kaip mane kolegė išmokė susitvarkyti su varginančiu galvos skausmu. Toks skausmas man dažnai prasideda po ilgalaikės įtampos, dažniausiai po sunkios darbo dienos. Kartą buvo labai daug darbo, kurį reikėjo skubiai padaryti. Man, kaip dažniausiai tokiais atvejais būdavo, pradėjo skau...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:06 Kompresas iš košės nuo kosulio
Niekada neužmiršiu kaip mane vaikystėje gydė močiutė. Pakakdavo mažiausio peršalimo ir imdavau labai stipriai kosėti. Niekas negalėjo įveikti kosulio. Tačiau močiutė man padėjo.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 19:50 5 lašai jodo padės nuo slogos
Kad ir kas būtų sakoma, tačiau pati įkyriausia liga, kuria serga visi be išimties, yra sloga. Nors dabar per televiziją, spaudoje reklamuoja daugybę vaistų nuo slogos, tačiau jų poveikis mažai efektyvus.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 18:20 Banako šmėklos

Taip jau kartais nutinka, kad žmonės palieka gyventas vietas. Tada vietoje kažkada klestėjusio miestelio ar miesto lieka apleista, truputį paslaptinga ir baugoka vieta. Miestas vaiduoklis...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 09:18 Mūsų fizinė sveikata priklauso nuo minčių
Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Skaityti daugiau