Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (3.8K) Komentarų: (0) (08.03.2017 - 19:13)

Žurnalas "Paranormal.lt"

Beržo pumpurai nuo įsisenėjusio kosulio, tuberkuliozės, reumato ir odos ligų

Gydomųjų savybių turi ne tik beržo sula, bet ir tošis, pumpurai, ir net vanduo, kuriame buvo virinta šio medžio žievė, sakoma beržo pumpurų tinktūra gali padėti nuo įsisenėjusio kosulio, tuberkuliozės ar odos ligų.

Beržo galybė slypi kiekvienoje šakelėje, kiekviename pumpurėlyje, ji naudojami dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligei ar peršalimui gydyti.

Jei sergate tuberkulioze ar kankina įsisenėjęs kosulys, patariama paimti 150 gramų beržo pumpurų, 1 kg liepų medaus, 1 stiklinę alijošiaus sulčių, 100 gramų alyvuogių aliejaus, 50 gramų liepų žiedų ir 2 stiklines vandens. „Iš pradžių ištirpinkite medų, supilkite alijošiaus sultis ir truputį lėtai pakaitinkite. Kitame inde užvirkite 2 stiklines vandens, suberkite liepžiedžius ir pumpurus, viską pakaitinkite 2–5 min., nukoškite ir sumaišykite su alijošiaus sultimis. Vartokite 3 kartus per dieną po vieną valgomąjį šaukštą“, – aiškina pašnekovė.

Beržo pumpurai gydo odą: 8–10 šaukštų pumpurų užpilkite 300 gramų degtinės ir palaikykite mėnesį vis papurtydami. Iš pradžių, kad oda neišsausėtų, patepkite kokiu nors tepaliuku, pavyzdžiui, sviestu, o po 2 valandų – ir šia tinktūra.“ Toks tepalas odą suminkština, praeina bėrimas ar sukietėjimas.

Beje, gydomųjų savybių turi net vanduo, kuriame buvo virinta beržo žievė, – jis gydo dedervinę ir miežį.

Beržo pumpurai

Beržų pumpurai gydo reumatą: Beržų pumpurus reikia užpilti etanolio tirpalu, leisti nusistovėti ir gautu antpilu trinti skaudamas vietas.  Beržų pumpurus galima užplikyti verdančiu vandeniu ir gerti kaip arbatą (sukelia prakaitavimą; kaip teigia Rytų medicinos atstovai, reumatas išeina tik su prakaitu).

Beržų pumpurų tepalas yra pats veiksmingiausias ir patikimiausias liaudies medicinos vaistas reumatui gydyti. Jis gaminamas taip. Vieną kilogramą šviežio sviesto, pagaminto iš nepasterizuoto pieno, moliniame inde sluoksniuoti vieno centimetro storiu pakaitomis su beržų pumpurais tol, kol indas beveik pripildomas. Indą uždengti dangčiu, jo kraštus aptepti tešla ir įkišti į įkaitintą krosnį arba orkaitę. Po kokio pusvalandžio, išėmus indą iš krosnies, sviestą reikia gerai išspausti ir į jį įdėti 8 gramus kamparo miltelių.

Sandariai uždarytą indą su gydomuoju beržų pumpurų tepalu reikia laikyti vėsioje vietoje, bet ne šaltai. Tepalu reikia kas dieną gerai įtrinti skaudamas vietas (tai daryti geriausia prieš miegą).


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar