Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 30

Gydomieji kompresai gerklei ir ausims

Kompresais patariama gydyti viršutiniųjų kvėpavimo takų ir uždegimines vaikų bei suaugusiųjų ausų ligas. Kompresais galima sėkmingai gydyti anginą, tonzilitą, bronchitą, otitą ir kitas ligas.

Gydant gerklės ir ausų ligas, svarbu parinkti tinkamos rūšies kompresus.

Kompresai gerklei

Būtina atminti, kad kai kada kompresai turi ir šalutinį žalingąjį poveikį. Pavyzdžiui, kompresų ant kaklo nepatariama dėti sergantiems odos ligomis, kai pakilusi aukšta kūno temperatūra ar padidėjęs kraujospūdis.

Kompresai padeda greitai ir veiksmingai gydyti anginą laringitą tonzilitą bronchitą bei malšinti kosulį.

Ant kaklo galima uždėti įvairių rūšių kompresus:

• paruoštus su vandeniu ar spiritu:

• druskos kompresus:

• kompresus su kamparo aliejumi;

• kitų rūšių kompresus.

Spiritiniai kompresai gerklei

Spiritiniai kompresai padeda veiksmingai numalšinti gerklės skausmus, nes kraujotaka kapiliaruose pagreitėja o deguonį ir naudingąsias medžiagas kraujas išnešioja po visą organizmą. Gerklės uždegimą pavyksta greičiau išgydyti dėl šildo mojo spiritinių kompresų poveikio.

Gydytis spiritiniais kompresais reikia:

• nedidelę medvilninės medžiagos skiautę suvilgykite degtinėje;

• skiautę nuspauskite, kad degtinė nevarvėtų;

• kompresą uždėkite ant kaklo, uždenkite polietileno plėvele;

• kompresą būtina apvynioti šaliku ar skarele. Ruošti kompresą reikia taip. kad viršutinis kompreso sluoksnis pilnai uždengtų apatinį sluoksnį.

• Uždėti spiritinius kompresus ant kaklo reikia ne dažniau nei 3 kartus per dieną, juos išlaikant po 5 valandas. Vaikams spiritinius kompresus reikia išlaikyti ne ilgiau nei kelias valandas.

• Vaikams iki 5 metų spiritinių kompresų vartoti negalima.

Druskos kompresai

Druskos kompresus, padedančius gydyti gerklės ligas, nesunku paruošti. Norėdami veiksmingo gydomojo poveikio, gerklės ligas reiktų gydyti ne vien tik druskos, bet ir kitų rūšių kompresais.

• 1 litre vandens ištirpinkite 100 g jūros ar maistinės druskos.

• Druskos tirpale suvilgykite ir nuspauskite medvilninę medžiagą.

• Paruoštą druskos kompresą dėkite ant gerklės, uždenkite polietileno plėvele ir apvyniokite vilnoniu šaliku.

Druskos kompresais galima gydytis ir vaikams, ir nėščioms moterims.

Jei norite pasiekti veiksmingesnio gydomojo poveikio, į druskos tirpalą galite įlašinti truputį acto.

Kompresai su kamparo aliejumi

Ruošdami tokį kompresą, truputį kamparo aliejaus pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, jame suvilgykite vatos gniužulą, kurį uždėkite ant kaklo, uždenkite polietileno plėvele ir apvyniokite vilnoniu šaliku.

Taip gydydamiesi gerklę skalaukite eukalipto tirpalu.
Gydydami gerklės ligas, ant jos galite uždėti kompresus su virtomis bulvėmis ar medumi.

Gydomieji kompresai su medumi

Gydomieji medaus kompresai padeda gydyti gerklės ir peršalimo ligas, numalšina kosulį. Svarbu, kad medaus kompresai neturi šalutinio žalingojo poveikio. Medaus kompresais galima gydyti ir vaikus, bet negalima gydytis sergantiems odos ligomis ir tiems, kurių kūno temperatūra yra pakilusi.

• Prieš panaudodami medaus kompresą, odą sutepkite maitinamuoju kremu.

• Jei medaus kompresus dėsite ant krūtinės, juos uždėkite bronchų plote, o jei ant nugaros, juos dėkite plaučių plote.

• Medaus kompresą reikia glaudžiai prispausti prie kūno.

• Uždėję medaus kompresą, lovoje pagulėkite bent 2 valandas.

• Nuėmę medaus kompresą, gydomas vietas nuplaukite šiltu vandeniu.

Medaus kompresų receptai

Medaus ir druskos kompresai

Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą medaus ir druskos. Paruoštą kompresą nakčiai uždėkite ant krūtinės.

Medaus, aliejaus ir miltų kompresas

Sumaišykite po 20 g medaus, aliejaus ir miltų. Paruoštą mišinį perdekite ant kelis kartus sulenktos marlės. Taip paruoštą kompresą dėkite ant krūtinės, šiltai apriškite, palaikykite 3 valandas, odą nuplaukite šiltu vandeniu.

Paruoštas kompresas veiksmingai malšina kosulį, padeda gydyti peršalimo ir gerklės ligas.

Medaus ir garstyčių kompresas

Medaus ir garstyčių kompresai padeda veiksmingai gydyti peršalimo ir gerklės ligas bei malšina kosulį.

Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą medaus, saulėgrąžų aliejaus, miltų ir garstyčių miltelių, paruoškite bandelę, uždėkite ant kelis kartus sulenktos marlės ir uždėkite ant krūtinės.

Medaus ir bulvių kompresas

Veiksmingai peršalimo ir gerklės ligas padeda gydyti medaus ir bulvių kompresas.

Smulkia tarka sutarkuokite su lupenomis virtas bulves, jas lygiomis dalimis sumaišykite su medumi, garstyčių milteliais ir aliejumi. Iš mišinio paruoškite bandelę, kurią padėkite ant kelis kartus sulenktos marlės, uždėkite ant krūtinės, palaikykite 3 valandas.

Ausų skausmų malšinimas kompresais

Ausų ligas gydyti ir ausų skausmus malšinti taip pat patariama kompresais. Ruošti ausų kompresus reikia lygiai taip pat kaip ir gerklės kompresus, tačiau sudrėkintą medžiagą reikia nuspausti stipriau, nes svarba kad vanduo nepatektų į ausis.

• Otitą patariama gydyti spiritiniais, šildomaisiais ar kompresais su kamparo aliejumi. Atminkite, kad pakilus aukštai kūno temperatūrai, gydomųjų kompresų nei ant kaklo, nei ant ausų dėti negalima.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.08.2020 laikas 20:03 Augalinis vaistas nuo dantų ir dantenų ligų
Dantų skausmas yra pažįstamas visiems. Jis atsiranda staiga, apsunkindamas gyvenimą. Gerai, jei jūs galite iškart apsilankyti pas gydytoją. O jei dantį skauda naktį arba, dar blogiau, kai išvažiavote į sodą? Tokiu atveju gali padėti liaudies medicina. Esant danties skausmui, burną skalaukite vaistin...

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 19:30 Paslaptingasis Irem Ubaras
Pirmame tūkstantmetyje prieš mūsų erą pati galingiausia valstybė Pietų Arabijoje buvo Sabos karalystė. Klestėjimo laikotarpiu ji užėmė teritoriją nuo Raudonosios jūros iki Hadhramauto ir nuo centrinės Arabijos iki Indijos vandenyno. Per karalystę ėjo didieji prekybiniai keliai iš Viduržemio regiono ...

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 18:23 Skrandžiui padeda šaltalankiai
Su opa “susipažinau” seniai. Pirmas priepuolis nutiko, kai man buvo 21 metai. Nuo to laiko gyvenu su šia liga. Problemų buvo nemažai: ir dideli skausmai, ir ligoninėje teko pagulėti, ir begales visokių tyrimų iškęsti. Net prisiminti nesinori....

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 17:52 Kopūstai ir aitrusis pipiras prieš sąnarių skausmus
Daugelis, ko gero, žino, ką reiškia skausmas, sergant reumatizmu ar artritu - maudžiantis, įkyrus, varginantis. Norėčiau pasidalinti su žurnalo skaitytojais keliais receptais, kuriuos išbandžiau pati.

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 09:52 Kaip tinkamai laikyti česnakus, kad šie negestų
Laikykite česnakus druskoje. Dėkite sausas česnakų galvutes į druską ir nepamirškite indo su druska laikyti sausoje vietoje.

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 08:16 Natūrali pagalba sveikatai ir kvėpavimo takams

Štai keletas natūralių profilaktinių priemonių imunitetui, bendrai žmogaus sveikatai pagerinti, kurias reikėtų vartoti nuolatos – vienas ar du kartai vargu ar bus veiksmingi.

Skaityti daugiau