Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 30

Gydomieji kompresai

Gydytis kompresais - nėra sudėtinga, tačiau svarbiausia reikia žinoti, kokius kompresus reikia panaudoti: • šiltus ar šildančiuosius; • karštus; • šaltus; • spiritinius.

Gydomieji kompresai

Šilti arba šildantieji kompresai

Šilti arba šildantieji kompresai tinka suaugusiems, vaikams ir nėščioms moterims. Jei parinksite tinkamą mišinį, šie kompresai Jums nepakenks. Tokie kompresai naudingi gydant sąnarių (dažniausiai - kelių ir alkūnių), uždegimines nosiaryklės ar ausų bei kt. ligas.

• Tokie kompresai ypač veiksmingi gydant gerklės ir ausų ligas.

• Šių kompresų palikti per naktį nepatariama, nes jų gydomasis poveikis juntamas 6-7 valandas.

• Paruošti šiltą kompresą reikia panaudoti medvilninę, bet ne vilnonę medžiagą.

Medvilninę medžiagą reikia suvilgyti iš anksto paruoštame tirpale, nuspausti ir uždėti ant gydomos vietos. Kompresą reikia apšiltinti vata ir sugeriamuoju popieriumi, sutvirtinti juosta ar bintu.

Kas negali gydytis šildomaisiais kompresais?

Šildomaisiais kompresais negalima gydytis sergantiems kai kuriomis ligomis:

• egzema;

• žvyneline;

• neurodermitu;

• tiems, ant kurių kūno yra opų, žaizdų ir pūlinių.

Ruošdami šildomuosius kompresus galite panaudoti ne tik šiltą vandenį, bet ir įvairių vaistinių augalų antpilus bei nuovirus. Jei į šiltą vandenį įlašinsite kamparo aliejaus, tai toks šildomasis kompresas padės išgydyti daugelį ligų.

Karšti kompresai

Karšti kompresai naudingi, jei krečia šaltis, skauda kūno galūnes, nutirpę kojos ir rankos, kamuoja migrenos ir inkstų skausmai.

• Karšti kompresai pagreitina kraujotaką, todėl palaipsniui normalizuojasi visų vidaus organų veikla.

Paruošti karštus kompresus nėra sunku. Tereikia medvilninę skiautę suvilgyti karštame (apie 70°C) vandenyje ir ją uždėti ant gydomos kūno vietos. Karšto kompreso negalima dėti širdies plote ir ant galvos. Karštą kompresą reikia uždengti keliais polietileno plėvelės sluoksniais.

Karštais kompresais negalima gydytis, kai:

• aukšta kūno temperatūra;

• besiskundžiantiems padidėjusiu kraujospūdžiu;

• sergantiems odos ligomis;

• kai yra atviros žaizdos ir ką tik patirtos traumos.
Paruošti karštą kompresą pakaks tik karšto vandens, tačiau, jei norite sustiprinti gydomąjį karšto kompreso
poveikį, į karštą vandenį galite įlašinti keliolika kamparo aliejaus lašų.

• Karštus kompresus patariama dėti ant sąnarių, sulenkimų vietose, ant limfmazgių, apatinėje kelių pusėje, ant pėdų. Karštais kompresais patariama gydyti peršalimo ligas, nes jie malšina uždegiminius procesus.

Šalti kompresai

Šaltais kompresais patariama gydytis tada, kai negalima gydyti šildomaisiais ir karštais kompresais.

Šaltais kompresais patariama:

• malšinti galvos skausmus;

• gydyti sumušimus;

• gydyti raiščių ir raumenų patempimus;

• mažinti padidėjusį kraujospūdį;

• stabdyti kraujavimą.

Šalti kompresai padeda numalšinti įvairius skausmus, nes šaltis numalšina nervinių galūnių jautrumą.

Ruošti šaltus kompresus tinka ledas, sniegas ir šaltas vanduo. Ruošdami šaltą kompresą, šaltame vandenyje suvilgykite kelis kartus sulenktą medvilninę medžiagą, ją dėkite ant gydomos vietos. Kas 3-4 minutes kompresą reikia vėl pamirkyti šaltame vandenyje ir nuspausti.

Šaltais kompresais nepatariama gydytis sergantiems peršalimo ligomis ir besiskundžiantiems pakilusia kūno temperatūra.

Spiritiniai kompresai

Spiritiniais kompresais dažniausiai patariama gydyti anginą, radikulitą ir ausų uždegimą bei malšinti nugaros ir juosmens skausmus. Ruošdami spiritinius kompresus, degtinę ir vandenį sumaišykite lygiomis dalimis, šiame tirpale suvilgykite medvilninės medžiagos skiautę, kurią nuspauskite ir priglauskite prie gydomos vietos.

Spiritiniais kompresais negalima gydyti vaikų iki 5 metų bei nėščioms moterims.

Kitų rūšių kompresai

Gydomuosius kompresus galima paruošti ir su gydomaisiais tepalais.

• Kompresą su tepalais paruošti nėra sunku, prireiks bet kurio šildomojo tepalo, kurį galite įsigyti vaistinėje. Tepalu reikia plonu sluoksniu sutepti gydomą vietą, ant viršaus uždėti vatos, sugeriamojo popieriaus, apvynioti polietileno plėvele ir pagulėti kelias ar keliolika minučių. Tokius kompresus galima dėti net ir nakčiai.

• Taip patariama gydyti stuburo ligas, opas, pūlinius ir sumušimus.

Įvairių rūšių kompresais galima gydyti daugelį ligų. Gydydamiesi kompresais būkite atidūs. Jei pradės perštėti, kompresą reikia tuoj pat nuimti.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2020 laikas 12:41 Prieš maždaug 720 milijonų metų Žemė užšalo į ledo gniužulą: kas sukėlė didžiausią ledynmetį Žemėje?
Žemę per jos gyvenimą nuolatos daužė įvairaus dydžio meteoroidai. Kai kurie krateriai matomi ir šiandien, bet tektoninis bei vulkaninis aktyvumas, atmosferiniai, biologiniai ir hidrologiniai procesai juos laikui bėgant užlygina. Tad nustatyti, kaip dažnai meteoritai krisdavo ant Žemės tolimoje praei...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:01 Ar sapnai gali kelti pavojų?

Galima drąsiai sakyti, kad ne, tačiau yra viena išimtis. Tai sąmoningo sapnavimo praktika, kuri atveria neįtikėtinų galimybių išnaudoti pasąmonės galias. Tačiau sakoma, kad tai – slidus kelias, vedantis beprotybės link. Ar pasinėrus į sąmoningus sapnus galima prarasti ryšį su realybe?

...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 20:51 Q žinios: Teisingumas yra išties saldus
Q naujienos: Faučis atmeta Trampo kaltinimus; Pasakoja kaip jo vakcinos keis DNR; Sorošas perpumpavo dar ketvirtį milijardo BLM; Qanon paskyros grįžo į Twitter ir t.t

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 15:43 Žemė pakeliui į asteroidų debesį?

Prasidėjus tikram pasauliniam karui dėl Sirijos, per pastarąjį dešimtmetį, visi, kas galėjo, kam reikėjo ir kam nereikėjo pradėjo siųsti ten savo žmones, armijas. Sąmokslo teorijos bendruomenėje dažnai kyla įtarimų, kad visi ten kažko ieško, su siaubinga jėga, net kovos vyksta. Ko ieško ten, nėra...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 10:01 Karantinas-2 prasidės rugpjūčio 30 d. ir truks ŠEŠIS mėnesius

Liepos 31 d. vokiečių svetainė liebeisstleben.de praneša, kad po mėnesį, nuo 2020 m. rugpjūčio 30 d., Vokietijoje prasidės pakartotinis karantinas su uždarymu namuose, kuris truks nuo TRIJŲ iki ŠEŠIŲ mėnesių. Tai yra, iki 2021 m. kovo 1d.

...

Skaityti daugiau

01.08.2020 laikas 13:11 Kiaulpienių Nauda Sveikatai. Ar Kiaulpienės Ir Pienės Gydo Praktiškai Viską?

Kiaulpienės padeda gydyti kepenų ligas, diabetą, šlapimo takų infekcijas, aknę, geltą, vėžį ir anemiją. Jos stiprina kaulus, gražina odą, lieknina. Kiaulpienė gydo hepatitą, kepenis, inkstus, skrandžio negalavimus ir net vėžį. Padeda menopauzės metu. Kiaulpienių nauda sveikatai: gydo od...

Skaityti daugiau