Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Kovo » 3

Herpes virusas - klastingoji pūslelinė

Ant lūpos ar nosies iškilęs ,,šašas“ yra klastingoji pūslelinė – herpes. Net 90 proc. Žemės gyventojų yra užkrėsti šiuo Herpes virusu. Jeigu virusas pasisėja ant viso kūno, sukelia didelius skausmus, o patekęs į galvos smegenis – virusinės kilmės encefali.

1. Herpes viruso klasta. Pūslelinė dažnai bereikalingai nuvertinama. Juk Herpes virusas, patekęs į žmogaus organizmą dar vaikystėje, jame įsitvirtina visam gyvenimui (yra neišgydomas). Ilgus metus jis tūno pasislėpęs nerviniuose mazguose, o pasireiškus provokuojantiems faktoriams (dažniausiai nusilpus imunitetui) atakuoja įvairiais simptomais bei aktyviai dauginasi.

2. Kas ,,pažadina“ Herpes virusą. Neretai jį iššaukia emociniai sunkumai, stresas, fizinis pervargimas, peršalimo ligos, gripas, odos traumos, nudegimas (soliariume), menstruacijos, higienos stoka ir net saulės kaitra.

3. Herpes viruso simptomai. Tai ne tik skausmingos šlapiuojančios pūslelės ant veido, kūno arba lyties organų. Neretai virusas išprovokuoja limfmazgių padidėjimą, galvos ir raumenų skausmus, karščiavimą ir beveik visada – lėtinį nuovargį.

4. Ypatingi atvejai. Jeigu imunitetas labai nusilpęs, herpes infekcija labai išplinta, apima didelius kūno paviršiaus plotus, pažeidžia vidaus organus, smegenis, sukelia kraujosruvas. Tuomet ligos eiga būna sunki: aukšta temperatūra, kraujo užkrėtimo požymiai, smegenų uždegimo reiškiniai ir kt.

5. Kaip užsikrečiame. Dažniausiai virusu užsikrečiama glaudaus kontakto metu: bučiuojantis, liečiant pažeistą odą, taip pat oro lašeliniu ir lytiniu būdu. Galima užsikrėsti per kraują (atliekant kraujo perpylimą). Labai dažnai motina serganti antrojo Herpes simplex lytinių organų infekcija, šią ligą perduoda naujagimiui gimdymo metu.

Herpes virusas – daugiaveidis

Pas žmogų aptinkamos net 8 skirtingos Herpes virusų rūšys.

Labiausiai paplitusi paprastojo  pirmojo tipo (Herpes simplex) viruso forma. Jūs ją tikrai žinote, nes pasireiškia bėrimais ant veido ir galūnių. O štai antrojo tipo virusas atakuoja lytinius organus, liemens, galvos odos. Trečiojo tipo – provokuoja vėjauraupius (didesnės pavienės pūslelės, ant viso organizmo). Šeštojo tipo Herpes virusas gali iššaukti ne tik staigią ekzantemą pas vaikus, bet ir lėtinio nuovargio sindromą pas suaugusius.

Herpes virusas ant veido

Ant lūpų ir nosies atsiradusi pūslelinė dažniausiai nesukelia stipresnių negalavimų. Užtenka pažeistas vietas laikyti sausai ir švariai. Subliūškusios pūslelės džiūsta ir virsta šašais, o vėliau užgyja per 5-12 parų nepalikdamos randų. Vis gi tai akivaizdus požymis, kad jūsų organizmas yra nusilpęs, galbūt patyrė stresą arba įspėja apie rimtesnes ligas.

Herpes virusas burnoje

Burnos pūslytės greitai išopėja, skleidžia nemalonų kvapą, labai skausmingos valgant. Pūslelinė gali išsisėti po visą burną (burna gali sutinti). Jei pakyla temperatūra ir atsiranda kitų simptomų (dusina), žmonės turi būti gydomi ligoninėse. Bet kuriuo atveju, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Gydantis namuose, burną reikia dažnai skalauti specialiais tirpalais. Burnos pūslelinė pasibaigia po 2-3 savaičių.

Herpes virusas ant lytinių organų

Herpes virusu užsikrečiama netgi tada, kai virusas neaktyvus ir nėra jokių ligos požymių.

Lytinių organų Herpes virusas pasireiškia įtrūkusia oda genitalijų srityje; niežuliu, perštėjimu, dilgčiojimu. Pūslelių gali iškilti genitalijų srityje, ant sėdmenų, šlaunų, prie išangės, rečiau – šlaplės srityje (tada skauda šlapinantis). Šį virusą dažnai lydi galvos ir nugaros skausmas; gripo simptomai, šalčio krėtimas, nuovargis ir net patinusi bei paraudusi gerklė, taip pat – padidėję limfmazgiai; moterims pagausėja išskyrų iš makšties.

Reikia pasirūpinti, kad atsiradusios žaizdelės visada būtų švarios, sausos. Jei jas palietėte, iškart nusiplaukite rankas. Kad pūslelinė neplistų, venkite lytinių santykių nuo pat pirmųjų simptomų pasirodymo iki visiško pūslelių išgijimo (kol nukris šašeliai).    

Lyties organų paprastoji pūslelinė ypač pavojinga nėsčioms moterims. Gimdymo metu jos gali užkrėsti naujagimį, kurio imuninė sistema dar nesusiformavus. Tai gali lemti netgi naujagimio mirtį.

Herpes virusas galvos smegenyse

Nedaug, bet vis gi pasitaiko atvejų, kai virusas persikelia į galvos smegenis ir sukelia virusinės kilmės encefalitą (kuris 20-30 proc. baigiasi mirtimi). Užbėgti šiam virusui už akių jokių priemonių nėra. Pagrindinė ir svarbiausia profilaktikos priemonė – imuniteto stiprinimas. O pajutus virusinės kilmės encefalito požymius, būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus. Simptomai: karščiavimas, galvos smegenų funkcijų sutrikimai (vangumas, sąmonės netekimas, svaigimas); vaikus gali užklupti traukuliai ir kita neurologinė simptomatika. Šio viruso sukeltas galvos smegenų uždegimas nėra užkrečiamas.

Saulė ne tik bučiuoja

Manoma, kad viena iš priežasčių, sukeliančių pūslelinės paūmėjimą, yra ilgalaikis saulės šviesos poveikis. Kai kuriems žmonėms užtenka nuvažiuoti į pajūrį, pajusti klimato pasikeitimą ir Herpes virusas smogia visu smarkumu – atakuoja lūpas, nosį, skausmingai įsitvirtina ant lytinių organų.

Todėl venkite tiesioginių saulės spindulių kaitrią dieną, išeidami iš namų užsidėkite kepurę su plačiais kraštais, lūpas patepkite nuo saulės saugančiu balzamu.
Šiukštu nesistenkite greitai atvėsti šaldydami kūną ,,skersvėjyje“, įjungdami šaltą kondicionierių, nerdami į ledinį vandenį, gerdami labai šaltus gėrimus, dideliais kąsniais valgydami ledus.

Kaip sau padėti

Kai žmogų puola virusai, organizmas ginasi nuo jų lįsdamas į paviršių ir ant pažeistų ląstelių formuodamas pūsleles. Tačiau, kai pūslelės pratrūksta, virusas gali patekti ant kitų kūno vietų ir vėl atsirasti naujų pažeidimų. Todėl labai svarbi higiena.

Virusą slopina gydytojo paskirti antivirusiniai vaistai, tepalai. Prasmingiausia juos vartoti tik pajutus pirmuosius infekcijos požymius. Tačiau svarbiausi užduotis – stiprinti imunitetą. Tai reiškia – vengti streso, nepervargti, gerai išsimiegoti, sveikai maitintis, valgyti daugiau daržovių ir vaisių, vengti kofeino, alkoholio, tiesioginių saulės spindulių, nerūkyti.

Liaudiški būdai įveikti pūslelinę

·        Jeigu ant lūpų pastebima tik nedidelė pūslelė, ją galima ištepti dantų pasta.

·        Puikiai Herpes virusą pričiumpą alijošiaus sultys arba auksinio ūso trauktinė. Nepatingėkite pažeistą odos lopinėlį tepti kuo dažniau.

·        Kol pūslelės neiškilo, dilgčiojančias vietas galima paveikti ledo gabalėliu arba trinto česnako kompresais.

·        Veiksmingi yra ir arbatmedžio aliejaus pavilgai.

·        Pasitaiko, kad pūsleles džiovina ausies siera, tačiau kur kas malonesnė priemonė – medus arba bičių pikio ir spirito antpilas.

·        Nuo seno mūsų močiutės puslelinę efektingai gydydavo natūraliu ūkiniu muilu. Tereikia jį šiek tiek sušlapinti ir nuolat tepti pažeistą vietą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.07.2018 laikas 20:56 Receptai Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę?

Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę? Mišinys mažina ir naikina visceralinius riebalus.

Skaityti daugiau

14.12.2017 laikas 15:14 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, rugiagėlių, šventagaršvės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: kadagio uogų, rugiagėlių žiedų, vaistinės šventagaršvės.

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 18:33 Receptai Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai
Gaminame. Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai. Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.11.2024 laikas 16:43 Jaunystės paslaptys: kaip požiūris keičia mūsų amžių

Amžius — tai tik skaičius, tačiau požiūris į jį gali visiškai pakeisti mūsų gyvenimo kokybę. Dauguma žmonių susiduria su iššūkiais, kai kalbama apie senatvę, tačiau teigiamas mąstymas ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti išlaikyti jaunatviš...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau