Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Kovo » 25

Juodasis šokoladas gali būti naudingas širdžiai

Pasak naujausių tyrimų, šokoladas gali būti naudingas širdžiai.

Jeigu jus kada nors buvo ištikęs širdies smūgis, šokolado plytelė greičiausiai nebus tai, ką jums rekomenduos gydytojas, vis dėlto per tyrimus konstatuota, kad šokoladas gali išgelbėti gyvybę - sumažinti riziką ateityje sulaukti mirtino širdies smūgio.

Švedų mokslininkai, vykdydami Stokholmo širdies epidemiologijos programą (The Stockholm Heart Epidemiology Program), apklausė 1169 širdies smūgį patyrusius asmenis apie jų šokolado valgymo įpročius. Po to 8 metus šie žmonės buvo stebimi - siekta išsiaiškinti, kaip šokoladas veikia jų sveikatą. Tyrėjai nustatė: juo daugiau šokolado valgė tyrimo dalyviai, tuo mažesnė darėsi rizika numirti nuo širdies ligų.

Juodasis šokoladas gali būti naudingas širdžiai

Žmonėms, kurie šokoladą valgydavo reguliariai (2 ar 3 kartus per savaitę), rizika numirti nuo širdies ligų buvo iki trijų kartų mažesnė, palyginti su tais, kurie šokolado visiškai atsisakydavo. Net jei šio saldumyno dalyviai pasmaguriaudavo tik kartą per mėnesį, tai turėjo pastebimą apsauginį poveikį.

Per Švedijoje atliktą tyrimą nebuvo analizuojama, kaip veikia įvairūs šokoladai, bet dauguma kitų eksperimentų rodo, kad sveikatai naudos duoda tik juodasis.

Pavyzdžiui, per vieną tyrimą konstatuota, kad juodasis šokoladas gali gerokai sumažinti kraujospūdį. Dvidešimt atsitiktinai parinktų hipertenzija sergančių pacientų 2 savaites iš eilės kasdien gaudavo po 100 g juodojo ar 90 g baltojo šokolado. Tik juodasis šokoladas sumažino sistolinį spaudimą vidutiniškai 11,9 mmHg, o diastolinį - 8,5 mmHg, o tai yra tiek pat veiksminga, kaip rinkoje prieinamų medikamentų, kuriais gydoma hipertenzija, poveikis.

Kai mokslininkai iš Kelno universiteto (Universitat zu Koln) Vokietijoje atliko tokį pat tyrimą su daug mažesniu kiekiu šokolado (vos 6,3 g per dieną), paaiškėjo, kad net tiek mažai juodojo šokolado (bet ne baltojo) sugebėjo sumažinti kraujospūdį beveik 3 mmHg. Nors efektas nėra didelis, priskyrus jį visai visuomenei, tyrėjų nuomone, „mirties nuo insulto rizika sumažėtų 8 procentais, nuo koronarinių arterijų ligos - 5 procentais, o mirtis dėl įvairių priežasčių — 4 procentais".

Gera savijauta be rizikos

Juodasis šokoladas ne tik sumažina kraujospūdį, bet ir didina vadinamojo gerojo (DTL) bei mažina blogojo (MTL) cholesterolio koncentracijas kraujyje.

Taip pat yra nurodyta, kad jis sumažina trombocitų sulipimą (kraujo krešulius) bei gerina endotelio funkcionavimą -tai arterijų vidinis sluoksnis, kuris atsako už azoto oksido sintezę, o kaip tik šis plečia kraujagysles ir padeda joms neužsikimšti.

Kaip gali būti, kad toks riebus ir saldus skanumynas teigiamai veikia žmogaus sveikatą?

Per daugumą tyrimų buvo naudojamas juodasis šokoladas, kuriame yra bent 70 proc. kakavos. Paprastai standartinėje šokolado plytelėje būna apie 12 g cukraus, tačiau didelė ir sveika kakavos koncentracija pajėgi neutralizuoti neigiamą cukraus poveikį.

Pagrindinė kakavos sudedamoji dalis — flavanoliai, natūralūs antioksidantai, kurie plačiai žinomi dėl širdies sveikatai naudingų savybių. Pavyzdžiui, tarp Panamos indėnų, kurie vartoja itin daug kakavos, nėra padidėjusio kraujospūdžio ir insulto rizikos.

Juodasis šokoladas

Dauguma riebalų šokolade yra stearino rūgšties trigliceridų pavidalu, kurie didina DTL cholesterolio koncentraciją kraujyje ir būna beveik visiškai pašalinami iš organizmo per žarnyną. Be to, riebalai sulėtina greitį, kokiu cukrus patenka į kraujotaką, todėl juodasis šokoladas laikomas produktu, kurio žemas glikeminis indeksas (GI).

Be abejo, praeis dar nemažai laiko, kol gydytojai ims rekomenduoti kasdien suvalgyti gabalėlį juodojo šokolado vietoj kraujospūdį mažinančių vaistų. Iki tol galima tiesiog vadovautis senu posakiu - truputis nuodėmės tik papuošia gyvenimą.

Joanna Evans

Šaltiniai:

1. J lntern Med, 2009; 266:248-57 Hypertension, 2005; 46:398-405 JAMA, 2007; 298:49-60

2. Free Radic Biol Med, 2004; 37:1351-9; J Nutr, 2008; 138:1671-6

3. Circulation, 2007; 116:2376-82; J Am Coll Nutr, 2004; 23:197-204

4. Nutr Today, 2002; 37:103-9

5. Med Hypotheses, 2009-07-02; e. publikacija prieš skelbiant spaudoje

6. CritCare Nurse, 2007; 27:11-5

"Ko gydytojai tau nepasako"

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.04.2020 laikas 17:37 M6.5 Žėmės Drebėjimas Aidahe. Kitas gali būti Jeloustounas arba Reinyras

Naktį iš kovo 31 d. į balandžio 1 d. (2020-03-31 23:52:31 (UTC)) JAV, Aidahe, įvyko M6.5 žemės drebėjimas. Seisminio įvykio epicentras buvo 10 km gylyje

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 15:56 Šokiruojantis Vaizdas Iš Niujorko: Niekas Nežino, Kaip Tai Paaiškinti

2020 m. Kovo 31 d. tinkle buvo paskelbtas vaizdo įrašas, padarytas pasak autoriaus Lenox Hill ligoninėje, esančioje 76-ojoje gatvėje ir Park Ave, Manhatano centre, Niujorke.

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 13:21 Kaukė Vietoje Botokso Namuose
Jūs manote, kad laikas išbandyti botoksą? Ištrinkite iš galvos šią mintį, nes ši nuostabi kaukė pašalins jūsų raukšles ir sustandins jūsų odą geriau nei botoksas. Beje nepamirškite ir apie naudojamas visas kenksmingas medžiagas....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 11:47 Visame Izraelyje Iš Dangaus Krenta Dideli Pulkai Šikšnosparnių
Didžiuliai šikšnosparnių pulkai tiesiog miršta danguje ir krenta ant žemės. Ant žemės nukritę šikšnosparniai neturi jokių išorinių sužalojimo požymių, jie tiesiog miršta ore. Tokie baisūs įvykiai pastebimi visame Izraelyje, todėl žmonės baiminasi dėl pasaulio pabaigos ženklų....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 10:02 Vyriausiasis Izraelio Rabinas Liepė Paruošti Iškilmingus Rūbus Mesijo (Messiah) Sutikimui
Šofaras – žydų ritualinis muzikos instrumentas, kurio naudojimo tradicijos siekia Mozės laikus. Anot, Vikipedijos, jis pučiamas per pamaldas per Roš Hašana / Jom hatrua (Žydų naujus metus), Jom Kipur (Teismo diena arba Atpirkimo dieną – dvasinio apsivalymo ir vilties diena) ir daugelyje kitų išskirt...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:48 Breli Pond (Braley Pond) Anomalinė Zona
Nedidelė turistų stovykla“Braley Pond Campground“ prie nedidelio gražaus Breli tvenkinio Virdžinijos valstijos Ogasto apygardoje jau kelis dešimtmečius laikoma viena iš pačių anomaliausių vietų JAV. Šis nedidelis sausumos gabalėlis su keliomis laužavietėmis ir vietomis palapinėmis it magnetas trauki...

Skaityti daugiau