Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Birželio » 18

Ką reikėtų žinoti apie skydliaukės sutrikimus

Labai dažni, nors neretai supainiojami su kitomis ligomis, skydliaukės sutrikimai vargina daugybę mūsų planetos gyventojų. Sutrikusi skydliaukės veikla daro neigiamą poveikį daugybei organizmo sistemų. Štai keletas faktų, kuriuos reikėtų žinoti apie skydliaukę ir šio gyvybiškai svarbaus organo sutrikimus.

Ką reikėtų žinoti apie skydliaukės sutrikimus

10 faktų apie skydliaukės sutrikimus:

  • Skydliaukė yra drugelio formos liauka kakle, kuri kontroliuoja medžiagų apykaitą ir energiją. Nuo jos priklauso endokrininės sistemos veikla. Skydliaukė gamina keletą hormonų, kurie perneša  energiją į kiekvieną organizmo ląstelę ir kurie yra būtini, kad jaustumėmės laimingi, liekni ir šilti.
  • Hipotirozės simptomai – svorio augimas ir nuovargis, taip pat vidurių užkietėjimas, depresija, žema kūno temperatūra, miego sutrikimai, sunku susikaupti, skysčių kaupimasis, plaukų slinkimas, nevaisingumas, sąnarių skausmai ir jautrumas šviesai.
  • Skaičiuojama, kad hipotirozė arba per mažai aktyvi skydliaukė vargina 30 milijonų amerikiečių moterų ir 15 milijonų vyrų (hipertirozė – per daug aktyvi skydliaukė pasitaiko kur kas rečiau).
  • Dažniausiai hipotirozės priežastis – lėtinis autoimuninis (Hašimoto) tiroiditas. Tai autoimuninė liga, kuri verčia organizmą pulti savo paties skydliaukės audinius. 90 % amerikiečių, sergančių hipotiroze, serga ir autoimunine liga. Likę 10 % kenčia nuo neautoimuninės kilmės hipotirozės.
  • Asmenis, sergantys hipotiroze, vargina simptomai, kurie būdingi ne tik skydliaukės sutrikimams ir tai apsunkina būklės diagnozavimą bei gydymą. Jeigu jaučiatės nusiminę ar nemotyvuoti, gali būti, kad gydytojas paskirs antidepresantų. Jeigu vargina užkietėję viduriai – laisvinamųjų. Jeigu sunku naktį užmigti – preparatų nuo nemigos. O pagrindinė priežastis liks negydoma.
  • Asmenins, kuriuos vargina skydliaukės sutrikimai, patariama vengti glitimo ir valgyti maistą, turtingą medžiagų naudingų skydliaukei, t. y. vitamino D, geležies, seleno ir cinko. Kiti maisto produktai, kurie gali kenkti skydliaukės veiklai: žalios kryžmažiedės daržovės, soja, cukrus ir kofeinas.
  • Be jodo negali formuoti hormonai T3 ir T4. Žmonių populiacijose, kuriose pastebimas jodo trūkumas (Lietuva yra tarp tų šalių), dažniau pasitaiko skydliaukės sutrikimų.
  • Kai kuriems žmonės gali tekti vartoti vaistus nuo Hašimoto tiroidito. Kai kuriais atvejais vaistai skiriami neribotam laikui, ypač tada, kai autoimuninė liga ilgai buvo nediagnozuota ir skydliaukė nebegamina reikalingų hormonų. Svarbu pasitarti su patikimu gydytoju ir rasti geriausią vaistų tipą ir dozę konkrečiam asmeniui.
  • Specifiniai hormonai, kuriuos gamina skydliaukė ir, kurie yra svarbiausi žmogaus sveikatai, yra trijodtironinas (T3) ir tiroksinas (T4), kurie abu reguliuoja metabolizmą. Vienintelis vaistas skydliaukės sutrikimams gydyti yra sintetinis T4 hormonas.
  • T4 yra daugiausiai neveiklus hormonas ir hormono oT3 pirmtakas, kuris yra vyraujantis ir aktyvus hormonas ir kuris turi didžiausią poveikį mūsų sveikatai ir bendrai savijautai. Kūnas yra sukurtas konvertuoti T4 į T3, bet daug žmonių šis pakeitimo procesas yra sutrikęs, dažniausiai dėl streso, hormonų ir žarnyno disbalanso bei mitybos spragų.

Ką reikėtų žinoti apie skydliaukės sutrikimus

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.01.2020 laikas 21:20 Operos vaiduoklis: piktadarybė meilės vardan
Iš visų mistinių piktadarių Operos vaiduoklis yra pats romantiškiausias, nes visus savo nusikaltimus atliko dėl nuostabios Kristinos Dae meilės. Ir mirė jis, kad ir kaip tai keistai atrodo, irgi dėl meilės.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 20:52 Po juoda vėliava tikros ledi

Yra manoma, kad piratavimas – tai rūsčių vyrų privilegija. Yra išlikę daugybė pasakojimų, legendų apie bekraščius vandenynus skrodžiančius laivus, kuriuose plaikstėsi juoda piratų burė, ir apie nesuskaičiuojamus lobius, kuriuos piratai paslėpė negyvenamose salelėse. Pasirodo, kad piratų lai...

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:59 Šokiruojanti virėjo išpažintis: kur „viskas yra įskaičiuota“ arba eilinis melas

Vienas virėjas, kuris dirba „Viskas yra įskaičiuota“ viešbučių sistemoje, nusprendė atskleisti kelias pagrindinias viešbučių gudrybes.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:45 Kaip teisingai kepti mėsą ir žuvį. 11 auksinių patarimų
Kepkite mėsą ir žuvį tik rafinuotame aliejuje. Jo kiekis turi sudaryti apie 8% nuo produkto masės. Taipogi keptuvė turi būti su storu dugnu.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 13:08 Prie artimiausios Saulei žvaigždės atrasta nauja „superžemė“
2016 metais astronomai atrado galimai gyvybei tinkamą planetą, kurią pavadino Proksima b. Ji skrieja aplink Kentauro Proksimą (apie 4,2 šviesmečio nuo Žemės) – artimiausią mums žvaigždę neskaitant Saulės. Dabar mokslininkai užfiksavo dar vieną signalą, kuris, manoma, priklauso „superžemei“, skriejan...

Skaityti daugiau