Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (3.4K) Komentarų: (0) (25.03.2017 - 15:55)

Ką reikia vartoti, kad širdis būtų sveika

Siekiant sumažinti širdies ligų riziką svarbu panaikinti tam tikrų maisto medžiagų deficitą, kuris gali būti tiesioginė širdies ligos priežastis arba susidaryti dėl kokio nors širdies ligas sukeliančio proceso.

B grupės vitaminai. Vitaminai B5 B12 ir folio rūgštis (Bg) yra svarbios maisto medžiagos, būtinos širdies veiklai. Per vieną tyrimą mokslininkai nustatė, kad asmenims, kurie reguliariai vartodavo šių vitaminų, širdies ligų riziką pavyko sumažinti dviem trečdaliais. Per kitą tyrimą atsitiktinai konstatuota, kad tarp 3 tūkst. pacientų, kuriuos 5 metus vitaminu B5 gydė nuo riešo kanalo sindromo, 75 proc. sumažėjo ūminio infarkto bei stenokardijos rizika.

Ką reikia vartoti, kad širdis būtų sveika

Chromas. Paprastai šio svarbaus mikroelemento maiste būna retai, nes daugumoje produktų po ilgo apdorojimo jis pranyksta. Chromo svarbą širdies sveikatai rodo tyrimas, kuriame dalyvavo koronarinių arterijų liga sergantys pacientai, - jų visų kraujyje buvo per maža chromo koncentracija. Antrojo tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kurie neretai serga širdies ir kraujagyslių ligomis, papildomai vartojamas chromas taip pat kontroliuoja gliukozės koncentraciją kraujyje.

Magnis. Dar vienas mikroelementas, kurio vidutinio Vakarų šalių gyventojo racione nebėra, nes jo didžiąją dalį sudaro pramoniniu būdu perdirbti produktai. Žmonėms, turintiems magnio stoką, kyla ir didesnė širdies ligų rizika.

Omega-3 riebalų rūgštys. Statinų grupės vaistais bandoma mažinti MTL cholesterolio koncentraciją, bet maisto papildai su žuvų taukais padidina organizme DTL cholesterolio koncentraciją. Vienas tyrimas parodė, kad vartojant omega-3 nesočiųjų riebalų rūgščių, pavyko efektyviau išvengti lėtinių širdies ligų, nei geriant statinų grupės preparato rozuvastatino.

Natokinazė. Tai fermentas, kuris gaunamas iš natto (fermentuotų sojų pupelių). Yra įrodyta, kad jis pagerina sveikatą. Per vieną tyrimą padaryta išvada, kad žmonėms su ankstyvos stadijos hipertenzija natokinazė sumažina ir sistolinį, ir diastolinį kraujospūdį.

Tai buvo patikrinta ir su 204 keliautojais po ilgo skrydžio (7-8 valandų), kuriems kilo didesnė giliųjų venų trombozės rizika. Nė vienam iš tyrimo dalyvių, vartojusių natokinazės, nebuvo konstatuota giliųjų venų trombozė, o tarp žmonių iš placebo grupės (kurie gaudavo cukraus tablečių) ji pasireiškė 5,4 proc. dalyvių.

Mitai ir faktai. Kas žaloja širdį?

Serapeptazė. Nors dėl šio fermento taikymo gydant širdies ligas atlikta mažai tyrimų, jo uždegimo slopinamasis poveikis patvirtintas per kelis eksperimentus. Jis buvo sėkmingai pritaikytas malšinant tinimą ir skausmą po operacijos, taip pat gydant ausų, nosies ir gerklės uždegimus, riešo kanalo sindromą, atraminio ir judesių aparato traumas.

Bromelainas mažina trombocitų skaičių kraujyje, neleidžia jiems sulipti, be to, gali sumažinti stenokardijos simptomus.

Bromelainas ir ananasas

Bromelainas. Tai dar vienas fermentas, gaunamas iš ananasų ir pasižymintis uždegimo slopinamuoju poveikiu. Dėl bromelaino efektyvumo gydant širdies ligas atlikti tyrimai, per kuriuos konstatuota, kad jo poveikis toks pat, kaip aspirino, tik be padidėjusios kraujavimo rizikos. Bromelainas mažina trombocitų skaičių kraujyje ir jų kaupimąsi, neleidžia jiems sulipti, be to, gali sumažinti stenokardijos simptomus. Dar bromelainas gali būti naudingas hipertenzijos sukeltų inkstų pažeidimų atvejais (tiesa, tai patikrinta tik per bandymus su žiurkėmis, tad gali netikti žmonėms).


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: širdies ligos, bromelainas, sveikata, širdis, medicina

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar