Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Kovo » 25

Ką reikia vartoti, kad širdis būtų sveika

Siekiant sumažinti širdies ligų riziką svarbu panaikinti tam tikrų maisto medžiagų deficitą, kuris gali būti tiesioginė širdies ligos priežastis arba susidaryti dėl kokio nors širdies ligas sukeliančio proceso.

B grupės vitaminai. Vitaminai B5 B12 ir folio rūgštis (Bg) yra svarbios maisto medžiagos, būtinos širdies veiklai. Per vieną tyrimą mokslininkai nustatė, kad asmenims, kurie reguliariai vartodavo šių vitaminų, širdies ligų riziką pavyko sumažinti dviem trečdaliais. Per kitą tyrimą atsitiktinai konstatuota, kad tarp 3 tūkst. pacientų, kuriuos 5 metus vitaminu B5 gydė nuo riešo kanalo sindromo, 75 proc. sumažėjo ūminio infarkto bei stenokardijos rizika.

Ką reikia vartoti, kad širdis būtų sveika

Chromas. Paprastai šio svarbaus mikroelemento maiste būna retai, nes daugumoje produktų po ilgo apdorojimo jis pranyksta. Chromo svarbą širdies sveikatai rodo tyrimas, kuriame dalyvavo koronarinių arterijų liga sergantys pacientai, - jų visų kraujyje buvo per maža chromo koncentracija. Antrojo tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kurie neretai serga širdies ir kraujagyslių ligomis, papildomai vartojamas chromas taip pat kontroliuoja gliukozės koncentraciją kraujyje.

Magnis. Dar vienas mikroelementas, kurio vidutinio Vakarų šalių gyventojo racione nebėra, nes jo didžiąją dalį sudaro pramoniniu būdu perdirbti produktai. Žmonėms, turintiems magnio stoką, kyla ir didesnė širdies ligų rizika.

Omega-3 riebalų rūgštys. Statinų grupės vaistais bandoma mažinti MTL cholesterolio koncentraciją, bet maisto papildai su žuvų taukais padidina organizme DTL cholesterolio koncentraciją. Vienas tyrimas parodė, kad vartojant omega-3 nesočiųjų riebalų rūgščių, pavyko efektyviau išvengti lėtinių širdies ligų, nei geriant statinų grupės preparato rozuvastatino.

Natokinazė. Tai fermentas, kuris gaunamas iš natto (fermentuotų sojų pupelių). Yra įrodyta, kad jis pagerina sveikatą. Per vieną tyrimą padaryta išvada, kad žmonėms su ankstyvos stadijos hipertenzija natokinazė sumažina ir sistolinį, ir diastolinį kraujospūdį.

Tai buvo patikrinta ir su 204 keliautojais po ilgo skrydžio (7-8 valandų), kuriems kilo didesnė giliųjų venų trombozės rizika. Nė vienam iš tyrimo dalyvių, vartojusių natokinazės, nebuvo konstatuota giliųjų venų trombozė, o tarp žmonių iš placebo grupės (kurie gaudavo cukraus tablečių) ji pasireiškė 5,4 proc. dalyvių.

Mitai ir faktai. Kas žaloja širdį?

Serapeptazė. Nors dėl šio fermento taikymo gydant širdies ligas atlikta mažai tyrimų, jo uždegimo slopinamasis poveikis patvirtintas per kelis eksperimentus. Jis buvo sėkmingai pritaikytas malšinant tinimą ir skausmą po operacijos, taip pat gydant ausų, nosies ir gerklės uždegimus, riešo kanalo sindromą, atraminio ir judesių aparato traumas.

Bromelainas mažina trombocitų skaičių kraujyje, neleidžia jiems sulipti, be to, gali sumažinti stenokardijos simptomus.

Bromelainas ir ananasas

Bromelainas. Tai dar vienas fermentas, gaunamas iš ananasų ir pasižymintis uždegimo slopinamuoju poveikiu. Dėl bromelaino efektyvumo gydant širdies ligas atlikti tyrimai, per kuriuos konstatuota, kad jo poveikis toks pat, kaip aspirino, tik be padidėjusios kraujavimo rizikos. Bromelainas mažina trombocitų skaičių kraujyje ir jų kaupimąsi, neleidžia jiems sulipti, be to, gali sumažinti stenokardijos simptomus. Dar bromelainas gali būti naudingas hipertenzijos sukeltų inkstų pažeidimų atvejais (tiesa, tai patikrinta tik per bandymus su žiurkėmis, tad gali netikti žmonėms).

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 09:01 Kaip atsikratyti inkštirų. 8 naminės veido kaukės

Užsikimšusios veido poros trukdo ir erzina. Gerai, kad šią problemą galima gana nesunkiai įveikti, pasitelkiant improvizuotas priemones.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 08:50 Žemės vidus vėsta gerokai greičiau nei manyta
Žemė susiformavo prieš maždaug 4,5 milijardus metų. Nuo pat tada, ji viduje iš lėto vėso.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau