Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 11

Kinija po retų masinių protestų sulaikė įtariamą bankų sukčiavimo ‘gaują’

Po retų protestų dėl įtariamos finansinės korupcijos, kurie sukėlė smurtinius klientų ir valdžios institucijų susirėmimus, centrinėje Kinijoje buvo suimti "nusikalstamos grupuotės", kaltinamos vietos bankų kontrolės perėmimu, nariai.

Kinijos kaimo bankininkystės sektorius smarkiai nukentėjo nuo Pekino pastangų pažaboti nekilnojamojo turto burbulą ir sparčiai augančią skolą, o tai sukėlė finansinius sunkumus visoje antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje.

Dėl sulėtėjusios ekonomikos keturi Henano provincijos bankai nuo balandžio vidurio buvo priversti įšaldyti visų grynųjų pinigų išėmimą, todėl tūkstančiai smulkiųjų indėlininkų liko be lėšų, o tai sukėlė pavienes demonstracijas.

Pasak kelių liudininkų, kurie nenorėjo būti įvardyti, sekmadienį šimtai žmonių susirinko prie Kinijos liaudies banko padalinio Henano sostinėje Zhengzhou, reikalaudami savo pinigų.

Protestuotojai laikė plakatus, kaltinančius vietos pareigūnus ir policiją korupcija, ir ragino centrinę valdžią "griežtai nubausti" atsakingus asmenis, rodo AFP patikrinta vaizdo medžiaga.

Sekmadienio mitingo filmuotoje medžiagoje matyti, kaip protestuotojai mėto daiktus, o vienas dalyvis AFP pasakojo, kad demonstrantus mušė ir sužeidė nenustatyti vyrai.

Kitame AFP patikrintame vaizdo įraše matyti, kaip vyras patinusia akimi sako, kad jį sumušė "gangsteriai", o policija jį tempė į autobusą.

Kai kurie demonstrantai kaltino pareigūnus, kad jie susitarė su vietos bankais slopinti mitingus, o praėjusį mėnesį provincijos valdžios institucijos buvo įtariamos piktnaudžiavusios šalyje galiojančiu privalomu Covid-19 sveikatos kodeksu, kad faktiškai uždraustų protestuotojams patekti į viešąsias erdves.

Vadovaujantis griežta Pekino "Covid-zero" strategija, leidimas tapo įprasta gyvenimo Kinijoje dalimi ir yra būtinas norint patekti į daugumą pastatų, prekybos centrų, viešųjų vietų, taip pat į tam tikrą viešąjį transportą.

Griežtai kontroliuojamoje šalyje, kurioje valdžia bet kokia kaina užtikrina socialinį stabilumą ir kur opozicija greitai slopinama, protestai vyksta palyginti retai.

Tačiau desperatiškai nusiteikusiems piliečiams kartais pavyksta surengti masinius susirinkimus, dažniausiai tada, kai jų taikiniu tampa vietos valdžios institucijos arba atskiros korporacijos.

- Gilėjanti krizė -

Vietos valdžios institucijos iš karto nekomentavo neramumų, tačiau kaimyninio Siučango miesto policija pranešė, kad suėmė įtariamos "nusikalstamos grupuotės" narius, kurie, kaip įtariama, dalyvavo rengiant planą, kaip perimti vietos bankų kontrolę.

Policija vėlai sekmadienį pranešė, kad gauja neteisėtai pervedinėjo lėšas fiktyviomis paskolomis ir naudojosi savo turimomis akcijomis, taip pat "manipuliacijomis vadovais", kad nuo 2011 m. faktiškai perimtų kelis vietos bankus.

Henano provincijos bankininkystės ir draudimo priežiūros institucija taip pat teigė, kad "spartina" planus, kaip įveikti vietos finansų krizę ir "apsaugoti plačiosios visuomenės teises ir teisėtus interesus".

Tačiau analitikai tikisi, kad ekonominė krizė gilės, o praėjusių metų nekilnojamojo turto milžinės "Evergrande" žlugimo padariniai tęsis.

Praėjusią savaitę rizikos konsultacijų bendrovės "SinoInsider" parengtoje ataskaitoje teigiama, kad šios problemos "atrodo kaip rimtos sisteminės ir finansinės rizikos, susijusios su mažais ir vidutiniais Kinijos bankais, ledkalnio viršūnė".

"Netrukus gali paaiškėti, kad su panašiomis problemomis susiduria ir kiti mažieji ir vidutinio dydžio bankai, ypač kai Evergrande skolų krizės sukeltas finansinis užkratas plinta toliau, o Kinijos ekonomikos būklė smarkiai blogėja", - priduriama ataskaitoje.

- "Kodėl taip elgiatės su žmonėmis?" -

Pirmadienį Kinijos socialinėje žiniasklaidoje daugiausia simpatijų sulaukė Henano demonstrantai, o daugelis "Weibo" platformoje pirštu rodė į vietos pareigūnus.

"Kodėl taip elgiatės su paprastais žmonėmis?" - klausė vienas "Weibo" naudotojas pirmadienį paskelbtame pranešime.

"Prašome griežtai ištirti Henano valdžią".

Vis dėlto su protestu susijęs internetinis diskursas išliko griežtai kontroliuojamas, o "Weibo" išjungė "Zhengzhou policijos smūgių visuomenei incidento" hashtag'ą, kurį kai kurie žmonės, rašę apie sekmadienį vykusius smurtinius susirėmimus, naudojo.

Tuo tarpu pranešimas, kuriame teigiama, kad per Džengdžou protesto akciją buvo sumušti protestuotojai, praėjus kelioms valandoms po jo paskelbimo buvo pašalintas iš valstybės remiamo leidinio "Sixth Tone" interneto svetainės anglų kalba.

"Kol teismuose vyksta teisminiai procesai, šiuo metu nematome kitų dalyvių."

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau