Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 3

Mitai apie apsinuodijimą maistu

Vasarą daug kas mėgsta valgyti lauke. Tačiau iškylaujant dažniau negu namie apsinuodijama maistu. Žinoma, tai nereiškia, kad reikėtų vengti smagių vakarų prie laužo. Tiesiog reikėtų žinoti, į ką atkreipti dėmesį, kad išliktumėte saugūs.

Sveikata ir mityba

Mitai apie apsinuodijimą maistu:

  • Įsitikinimas: „Tai man nenutiks“. Apsinuodijimas maistu – viena dažniausių ligų priežasčių. Suserga 1 iš 6, pavartoję užkrėsto bakterijomis maisto, gėrimų. Kai kurie patenka į ligonines, net miršta.
  • Apsinuodijus maistu simptomai pasireiškia iš karto. Auksinio stafilokoko infekcijos pasireiškia per 1 – 6 valandas. Norovirusai – 12 – 48 valandas. E. Coli bakterijų, kurių gali būti ant nepakankamai iškeptos mėsos, žalių vaisių ir daržovių, nepasterizuotose gėrimuose ir užkrėstame vandenyje, infekcija gali pasireikšti per 1 – 8 dienas.
  • Dabar pakankamai karšta ar šalta. Maisto produktų niekada nereikėtų palikti ilgiau nei valandą, kai lauke yra karšta. Netinkamai laikomas maistas gali pagesti labai greitai.
  • Vaisius ir daržoves vartoti visada saugu. Arbūzuose, melionuose, moliūguose gali būti listerijų bakterijų, tačiau apnuodyti organizmą gali bet kokie vaisiai ir daržovės. Labai svarbu prieš valgant vaisius ir daržoves gerai nuplauti, net jei žievelė nebus valgoma.
  • Viskas dėl majonezo. Tiesa yra ta, kad majonezai labai retai sukelia apsinuodijimą. Atvirkščiai jis padeda sunaikinti kai kuriuos patogeninius mikroorganizmus, nes tai yra rūgštinis produktas. Tačiau nuo bulvių salotų su majonezu dažnai apsinuodijama, todėl tokius patiekalus ant stalo reikėtų laikyti kuo trumpiau.
  • Apsinuodijimo maistu simptomai visada tokie patys. Vieniems apsinuodijimas maistu gali sukelti viduriavimą, kitiems – vėmimą, pilvo spazmus, karščiavimą, drebulį, galvos skausmą, net į artritą panašius skausmus.
  • Vanduo viską pataisys. Viduriuojant ir vemiant organizmui kyla dehidratacijos pavojus, tačiau kūnui reikia ne tik vandens, bet ir elektrolitų, kuriuos prarado. Išalkus reikėtų suvalgyti bananų, ryžių, obuolių tyrės, skrudintos duonos, džiūvėsėlių.
  • Man nereikia gydytojo. Dažniausiai gydytojų pagalbos iš tiesų neprireikia. Tačiau jeigu pasirodo kraujas išmatose, karščiuojama, dažnai vemiama ir viduriuojama kelias dienas iš eilės, reikėtų apsilankyti pas gydytoją. Gali prireikti antibiotikų.
  • Pareiškimas: „Neisiu ir pats nerengsiu iškylu šiais metais, nes tai mane pražudys!“. Nereikia vengti susitikimų su draugais dėl baimės apsinuodyti maistu. Tiesiog reikia laikytis elementarių taisyklių ir stebėti tai, ką dedate į burną. Nevalgyti maisto ir negerti gėrimų, kurie per ilgai laikomi karštyje, valgyti tik gerai iškeptą maistą ir pan.

Mitai apie apsinuodijimą maistu

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2020 laikas 21:46 Ar galima valyti kraują, šiuo liaudies receptu?
Šio gėrimo skonis primena į stiklinę sulčių! Pageidautina gerti mėnesį, tokiu būdu išvalomas kraujas, limfinė sistema, praeina įprastos ligos, galvos skausmai, normalizuojama medžiagų apykaita ir t.t.

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 19:38 Hidroksichlorokvinas. Filmas, kuriuo pasidalino Trampas

Šį filmą iš visų socialinių tinklų nuolat šalina. Juo savo tviterio paskyroje pasidalijo ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Šis filmas – tai JAV gydytojų pasakojimas apie vaistą nuo Covid-19 – Hidroksichlorokviną.

...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:41 Prieš maždaug 720 milijonų metų Žemė užšalo į ledo gniužulą: kas sukėlė didžiausią ledynmetį Žemėje?
Žemę per jos gyvenimą nuolatos daužė įvairaus dydžio meteoroidai. Kai kurie krateriai matomi ir šiandien, bet tektoninis bei vulkaninis aktyvumas, atmosferiniai, biologiniai ir hidrologiniai procesai juos laikui bėgant užlygina. Tad nustatyti, kaip dažnai meteoritai krisdavo ant Žemės tolimoje praei...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:01 Ar sapnai gali kelti pavojų?

Galima drąsiai sakyti, kad ne, tačiau yra viena išimtis. Tai sąmoningo sapnavimo praktika, kuri atveria neįtikėtinų galimybių išnaudoti pasąmonės galias. Tačiau sakoma, kad tai – slidus kelias, vedantis beprotybės link. Ar pasinėrus į sąmoningus sapnus galima prarasti ryšį su realybe?

...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 20:51 Q žinios: Teisingumas yra išties saldus
Q naujienos: Faučis atmeta Trampo kaltinimus; Pasakoja kaip jo vakcinos keis DNR; Sorošas perpumpavo dar ketvirtį milijardo BLM; Qanon paskyros grįžo į Twitter ir t.t

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 15:43 Žemė pakeliui į asteroidų debesį?

Prasidėjus tikram pasauliniam karui dėl Sirijos, per pastarąjį dešimtmetį, visi, kas galėjo, kam reikėjo ir kam nereikėjo pradėjo siųsti ten savo žmones, armijas. Sąmokslo teorijos bendruomenėje dažnai kyla įtarimų, kad visi ten kažko ieško, su siaubinga jėga, net kovos vyksta. Ko ieško ten, nėra...

Skaityti daugiau