Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.3K) Komentarų: (0) (29.03.2017 - 20:43)

Per ilgas sėdėjimas neša mirtį

Pasak vieno tyrimo, sėdėjimas ilgiau kaip 3 valandas per dieną (o artai nėra beveik kiekvieno iš mūsų kasdienybė?) yra beveik 3,8 proc. visų mirties atvejų priežastis.

Perpus trumpesnis sėdėjimas sumažina mirties riziką iki 2,3 proc. Pasak tyrėjų iš San Paulo universiteto (Universidade de Sao Paulo) medicinos mokyklos Brazilijoje, kiekvienas žingsnis, kurį atliekame norėdami sumažinti sėdėjimo laiką, gali duoti naudos sveikatai. Mokslininkai atkreipė dėmesį į žalą, kokią sveikatai daro sėdėjimas, ir patikrino tai 54 šalyse.

Padaryta išvada, kad vidutiniškai per dieną 60 proc. asmenų sėdi po 4,7 valandos, tačiau mirties rizika, kokią kelia ilgas sėdėjimas, įvairiose šalyse skiriasi. Didžiausia ji yra Libane, kur su per ilgu sėdėjimu susiję 11,6 proc. mirties atvejų. Rečiausiai žmonės dėl ilgo sėdėjimo miršta Meksikoje - vos 0,6 proc. netenka gyvybės dėl reiškinio, kurį tyrėjai pavadino „kėdės efektu".

Šaltiniai: American Journal of Preventive Medicine  


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar