Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2019 » Birželio » 12

Nuo karščio bangų mirs tūkstančiai: ar dar galima ką nors padaryti?

Pasaulis nenumaldomai kaista ir nei vienas nėra apsaugotas nuo to, net ir pačios turtingiausios valstybės.

Vieno tyrimo metu buvo mėginta pažvelgti į JAV, kaip dėl kylančios temperatūros čia gali išaugti mirtingumas. 

Tyrime pabrėžiama, kad kas trisdešimt metų tūkstančiai amerikiečių gali mirti dėl vyraujančių karščio bangų, nebent bus įgyvendinti siekiai, nustatyti Paryžiaus klimato susitarime.

Tačiau iš šio susitarimo dar 2017 metais JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė pasitraukiantis...

Gyvybė, JAV, karščio banga, karštis, klimatas, mirtingumas, orai

„Klimato kaitos poveikio mes nebeskaičiuojame besikeičiančiais laipsniais, tačiau vertiname jį per prarastų gyvybių prizmę,“ – sakė tyrimo bendraautorius Dann Mitchell, tyrėjas iš Bristolio universiteto Cabot instituto.

Tyrimo metu apžvelgti 15 didžiųjų JAV miestų ir lyginti su karščiu susijusių mirčių skaičiai, kurie yra galimi esant trims skirtingiems šiltėjimo scenarijams. 

Karštis gali privesti prie išsekimo nuo karščio ir karščio smūgių, tačiau taip pat gali žymiai prisidėti prie širdies smūgių ir paaštrėjusios astmos atvejų.

Karštis pirmauja pagal su orų sąlygomis susijusių JAV gyventojų mirčių atvejų skaičių. Be abejonės tai vyksta ne tik Jungtinėse Amerikos valstijose.

Pavyzdžiui 2010 metais karščio banga laužė temperatūrų rekordus ir vien Rusijoje pražudė beveik 11000 žmonių, rašo gizmodo.com. 

Jei temperatūra būtų išlaikoma ties 1,5°C riba, tai Niujorke kasmet galėtų išgelbėti net iki 2716 gyvybių.

Tačiau jei temperatūra pakiltų 3°C, vien Niujorke kasmet dėl nepakeliamos temperatūros žūtų apie 5800 žmonių, Los Andžele apie 2500, Majamyje apie 2300.

Autoriai šias išvadas padarė apžvelgę temperatūrų tendencijas JAV vyravusias nuo 1979 iki 2013 metų. Jie taip pat analizavo kasdienių mirčių skaičius ir kiekvienos dienos vidutines temperatūras, fiksuotas nuo 1987 iki 2000 metų.

Iš šios analizės aišku tai, kad klimato kaita pražudys vis daugiau žmonių ir tai vyksta jau dabar.

Visgi, šis tyrimas parodo, kad mes dar galime išvengti didesnio mirčių skaičiaus, jei tik imsimės veiksmų anglies emisijų pažabojimui ir globalaus šiltėjimo apribojimui.

Galbūt panašūs perspėjimai, kuomet ant kortos pastatytos žmonių gyvybės, atkreips valstybių vadovų dėmesį ir bus imtasi veiksmų. 

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Science Advances“ rašo gismeteo.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 19:05 Gamtos anomalijos – apskritimai ant ledo

Paslaptingas reiškinys, analogiškas ratams laukuose, vis dažniau atsiranda… ant ledo. Idealios formos, didesnius ir mažesnius ratus žmonės aptinka Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Dažniausiai šis reiškinys pastebimas Skandinavijoje. 

...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:39 Mistinės vietos. Kalnų Šorija. Jie atėjo iš tų laikų, iš miglotos priešistorės

Sibiro Kalnų Šorija – paslaptinga, mitais ir legendomis apipinta vieta, kuri iki šiolei populiariausia buvo pasakojimais apie sniego žmogų.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Naminis prieskonių mišinys Za’atar

Jeigu būti visai tiksliems, tai za’atar’as yra augalas, bet šiomis dienomis paminėjus žodį za’atar jis įprastai yra suvokiamas kaip prieskonių mišinys, neatsiejamas nuo Vidurio Rytų virtuvės. Ir vieno recepto jis tikrai neturi.

...

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Kepti baklažanai su česnakiniu padažu

Gyvenimas yra tiesiog fantastiškas, kai mūsų maistas toks lengvas, spalvotas, sveikas ir LABAI SKANUS. Šį kartą parodysiu kaip pasigaminti tobulus iškeptus baklažanus su fantastišku padažu. Galiu garantuoti, kad šis patiekalas tikrai patiks ne tik vegetarams.

...

Skaityti daugiau