Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Balandžio » 13

Osteoartritą galbūt sukelia... Stalo cukrus

Tyrėjai mano, kad viena iš priežasčių, apie kurią iki šiol niekas nė nepagalvojo, bet kuri sukelia osteoartritą, yra cukrus pramoniniu būdu perdirbtuose produktuose. Tai sakytina ne tik apie asmenis su pertekliniu kūno svoriu - problemų gali turėti ir tie, kurių kūno svoris, besimaitinant greitais užkandžiais, yra normalus.

osteoartritas, cukrus, medicina, vaistai, farmacija

Toks pramoniniu būdu perdirbtas maistas sukelia uždegimą sąnariuose, o tai sužadina osteoartritui būdingą sąnario kremzlės eroziją, sąnaryje išnyksta reikiama amortizacija.

Viena populiariausių osteoartrito priežasčių yra kūno antsvoris, tačiau JAV tyrėjai iš Oklahomos medicinos tyrimų fondo (Oklahoma Medical Research Foundation) nustatė, kad tai tik antras pagal svarbą veiksnys, o pirmasis ir svarbiausias yra maistas, kurį žmogus vartoja.

Tiesa, tyrėjai atliko bandymus su pelėmis, tačiau jie įsitikinę, kad panaši reakcija būtų ir tarp žmonių. Per bandymą tyrėjai šerdavo sveikas peles įvairiais riebiais produktais, bet gana greit konstatavo, kad sąnarius žalojo ne riebalai, o angliavandeniai. Itin stipriai uždegimo procesą provokavo produktai, kuriuose buvo gausu sacharozės (stalo cukraus), o uždegimas yra tipiškas ankstyvas osteoartrito požymis. Pernelyg daug ląstelienos taip pat pakeitė kremzlių genus, o tai irgi gali sužadinti ligą.

osteoartritas, cukrus, medicina, vaistai, farmacija

Be to, tyrėjai nurodė, kad kiti iš esmės svarbūs veiksniai yra fiziškai sunkus darbas, sudarantis didelę apkrovą sąnariams, taip pat sąnarių traumos, senatvė ir genai.

Osteoartritas Vakarų šalyse yra labiausiai paplitusi neįgalumo priežastis. JAV juo serga 27 mln. žmonių.

Dis Model Mech, 2018; 11.pii;dmm034827

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar


TavoSkelbimai.lt Skelbimų lenta