Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 2

COVID-19: Pandemijos Prognozavimas Lietuvoje

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, tinkle pasirodo daugybė įvairių tarnybų, kurios stebi situacija ir bando numatyti jos dinamiką.

Tačiau, norint sudaryti tinkamą dinamiką kylą didelių problemų. Pirmiausia, taip yra todėl, kad daugelis šalių arba iš esmės sumažina statistika, arba kitų šalių vyriausybės, net nenutuokia, kas vyksta.

Tačiau panašu, kad epidemiologų ir programuotojų iš Australijos komanda galėjo išspręsti šias problemas, naudodama savo paties pasaulinės pandemijos modelį GLEAM. Autoriai apie savo modelį rašo taip:

Pasaulinis epidemijos ir mobilus modelis GLEAM sujungia tikrus gyventojų ir žmonių mobilumo duomenis su sudėtingais stochastinių ligų perdavimo modeliais, kad būtų teikiamos analitinės ir numatomos galimybės spręsti intervencijos strategiją, kurios sumažinta pandemijos poveikį.

Apskritai jie ten daug rašo, bet bendra esmė aiški iš citatos: jie grindžiami ne konkrečios šalies valdžios duomenimis, o gyventojų skaičiumi + duomenimis apie šalies transporto tinklą ir žmonių judėjimą. Tuomet, pagal šiuos duomenis sudaroma epidemijos vystymosi kreivė.

Kreivės nubrėžtos daugeliui šalių, o šias šalis gali pamatyti lengvai kiekvienas skaitytojas savarankiškai, tačiau mes tik apželsime tik Lietuvą, kada nusimato pandemijos pabaiga.

Prognozė kada Lietuvoje baigsis pandemija: tikimasi, kad pikas turėtų būti gegužės viduryje, o galiausiai iki 2021 m. užsikrėtusiųjų bus 1.3- 2.3 milijonų žmonių. Todėl pagal pateiktas prognozes, galimai dar gali būti pratestas karantinas, bet mažai tikėtina.

prognozės, COVID-19, Lietuva

Kiekvienu atveju yra keletas kreivių, kurios atspindi tam tikrų kartino priemonių įtaką:

  • Nieko nedaryti
  • 20% efektyvus perdavimo greičio sumažinimas
  • 50% efektyvus perdavimo greičio sumažinimas
  • 80% efektyvus perdavimo greičio sumažinimas

Kaip matyti iš GLEAM - skaičiavimų, kad ir kokių griežtų karantino priemonių imamasi, pirmoji pandemijos viršūne visai nesikeičia ir tik sumažina. Karantino poveikis bus pastebimas tik rudens, bet mažėjimas jau matomas liepos mėnesį.

Antra viruso banga Lietuvoje nepastebima, kaip kitose šalyse. Tai džiugina. Žinoma, tai tik pandemijos modeliavimas, o kaip bus toliau stebėkime.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį.

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau