Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ligos, Mutacijos » 2020 » Balandžio » 2

COVID-19: Pandemijos Prognozavimas Lietuvoje

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, tinkle pasirodo daugybė įvairių tarnybų, kurios stebi situacija ir bando numatyti jos dinamiką.

Tačiau, norint sudaryti tinkamą dinamiką kylą didelių problemų. Pirmiausia, taip yra todėl, kad daugelis šalių arba iš esmės sumažina statistika, arba kitų šalių vyriausybės, net nenutuokia, kas vyksta.

Tačiau panašu, kad epidemiologų ir programuotojų iš Australijos komanda galėjo išspręsti šias problemas, naudodama savo paties pasaulinės pandemijos modelį GLEAM. Autoriai apie savo modelį rašo taip:

Pasaulinis epidemijos ir mobilus modelis GLEAM sujungia tikrus gyventojų ir žmonių mobilumo duomenis su sudėtingais stochastinių ligų perdavimo modeliais, kad būtų teikiamos analitinės ir numatomos galimybės spręsti intervencijos strategiją, kurios sumažinta pandemijos poveikį.

Apskritai jie ten daug rašo, bet bendra esmė aiški iš citatos: jie grindžiami ne konkrečios šalies valdžios duomenimis, o gyventojų skaičiumi + duomenimis apie šalies transporto tinklą ir žmonių judėjimą. Tuomet, pagal šiuos duomenis sudaroma epidemijos vystymosi kreivė.

Kreivės nubrėžtos daugeliui šalių, o šias šalis gali pamatyti lengvai kiekvienas skaitytojas savarankiškai, tačiau mes tik apželsime tik Lietuvą, kada nusimato pandemijos pabaiga.

Prognozė kada Lietuvoje baigsis pandemija: tikimasi, kad pikas turėtų būti gegužės viduryje, o galiausiai iki 2021 m. užsikrėtusiųjų bus 1.3- 2.3 milijonų žmonių. Todėl pagal pateiktas prognozes, galimai dar gali būti pratestas karantinas, bet mažai tikėtina.

prognozės, COVID-19, Lietuva

Kiekvienu atveju yra keletas kreivių, kurios atspindi tam tikrų kartino priemonių įtaką:

  • Nieko nedaryti
  • 20% efektyvus perdavimo greičio sumažinimas
  • 50% efektyvus perdavimo greičio sumažinimas
  • 80% efektyvus perdavimo greičio sumažinimas

Kaip matyti iš GLEAM - skaičiavimų, kad ir kokių griežtų karantino priemonių imamasi, pirmoji pandemijos viršūne visai nesikeičia ir tik sumažina. Karantino poveikis bus pastebimas tik rudens, bet mažėjimas jau matomas liepos mėnesį.

Antra viruso banga Lietuvoje nepastebima, kaip kitose šalyse. Tai džiugina. Žinoma, tai tik pandemijos modeliavimas, o kaip bus toliau stebėkime.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.06.2019 laikas 19:21 Receptai Studentiškas kugelis (greitkugelis)

Studentiško kugelio (greitkugelio) receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

29.10.2019 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 12:52 Receptai Skanių varškės spurgų receptas
Gaminame. Varškės spurgos Į dubenį dedame varškę, pertriname šakute, mušame kiaušinius, beriame druską, cukrų, vanilinį cukrų. Sodą nugesiname šlakeliu acto ir taip pat pilame į dubenį. Visus ingredientus gerai išmaišome, dalimis ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau