Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 17

Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų

Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmones, kai imuninė sistema gali padaryti žalos, skelbia „Live Science“.

Skausmą, kurį jaučiame infekcijos metu, iš dalies sukelia imuninės ląstelės, migruojančios į vietą, kad sunaikintų įsibrovėlius. Žinojimas, kada ir kokiu stiprumu reaguoti, yra labai svarbus, kad organizmas funkcionuotų – jei reakcija į keletą bakterijų, atkeliavusių per mažą žaisdelę, bus tokia pati kaip į gyvybei pavojingą sužeidimą, mums kils mirtinas pavojus.

Atskiros imuninės ląstelės nepriima šio sprendimo po vieną, o patikrina kitų ląstelių pasirengimą kovoti, „Nature Communications“ skelbia Šiaurės Vakarų universiteto profesorius Joshua Leonardas.

„Tai yra anksčiau nepripažintas imuninės funkcijos aspektas. Ląstelės priima suderintą sprendimą. Jos kartu nusprendžia, kiek ląstelių reikia aktyvuoti, kad sistema galėtų atremti grėsmę, bet nebūtų persistengta“, – sako profesorius.

Pirmieji imuninės sistemos kovotojai, makrofagai, aptinka vadinamuosius lipopolisaharidus (LPS), kuriuos gamina bakterijos, kad apgintų mūsų organizmą. Aptikus LPS, prasideda keletos etapų procesas, kurio metu makrofagai išskiria savo molekules, įskaitant naviko nekrozės faktorių (TNF).

Profesorius stebėjo atskirų makrofagų elgesį, esant skirtingoms cheminėms aplinkoms, ir nustatė, kad jų veikimo eigą lemia ne tik LPS kiekis, bet ir aplinkinių imuninių ląstelių gaminamas TNF.

Sistema yra ypač sudėtinga, nes, norėdami veikti, makrofagai turi žinoti, kiek kaimynų jie turi. Vidutinė TNF dozė gali parodyti nedidelį kaimynų skaičių, kurie visi yra labai budrūs, arba daug didesnį skaičių, kai tik kai kurie jaučia pavojų. Į šiuos du scenarijus reikia reaguoti labai skirtingai. Profesorius Joshua Leonardas parodė, kad makrofagai turi atmintį ir įsimena savo kolegų imuninių ląstelių tankį prieš nustatant LPS.

Pasak mokslininko, ląstelės turi naudoti nežinomus tarpininkus, kad nustatytų ankstesnį kolegų makrofagų tankį. Jei tai pavyktų nustatyti, tai gali padėti gydant autoimunines ligas, kai kūno imuninė sistema mato savo organus kaip grėsmę ir pradeda juos pulti.

Imuninę ląstelę puola ŽIV / AP nuotr. Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau