Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Stichijos » 2018 » Spalio » 12

Tyrimas atskleidžia - svarbiausi planetos miškai liko praktiškai be jokios gyvybės

Pasak tyrimo, paskelbto „PLOS One“ žurnale, daugiau kaip pusė vietinių subtropinio miško žinduolių buvo išnaikinta. Ši nykimo karuselė pradėjo suktis nuo to momento, kai europiečiai 16-tame amžiuje kolonizavo šį regioną.

Nuo 16-to amžiaus ir daugiausiai dėl žmogaus veiklos, pavyzdžiui, medienos ruošos ir miško plotų pavertimo žemės ūkio reikmėms reikalingomis naudmenomis, visas Brazilijos Atlanto miško plotas sumažėjo nuo 1,1 milijono kvadratinių kilometrų iki 0,143 milijono kvadratinių kilometrų.

gamta, stichinės nelaimės, miškas, žinduoliai, brazilija, gyvūnai

Courtesy of Photo Mariana Landis/ Wildlife Ecology, Management, and Conservation Lab (LEMaC)

Kitais žodžiais tariant – plotas sumažėjo beveik 8 kartais. Ir tokios žmogaus veiklos labiausiai pakenkė miško biologinei įvairovei.

„Šios buveinės dažniausiai yra nepilnos (dėl dalies išnykusių rūšių aut. past.), apribotos nepakankamai didelio miško likučiais ir įstrigusios nuolatiniame išnykimo sūkuryje. Toks (ekosistemos) žlugimas yra beprecedentis įvykis istorijoje ir gali būti tiesiogiai priskirtas žmogaus veiklai“, - sakė biologas Carlos‘as Peres‘as, kuris yra šio tyrimo vadovas.

Norėdami suvokti, kaip žmonės paveikė vietines žinduolių populiacijas, tyrėjai palygino didelių ir vidutinių žinduolių, kurie gyveno Atlanto miškuose turimus inventorizacijos duomenis ir kaip jie kito per pastaruosius 30 metų bei palygino juos su baziniais įrašais, kurie buvo užfiksuoti, kai šiose vietovėse 16-tame amžiuje įsikūrė Europos gyventojai.

Mokslininkai nagrinėjo atskiras rūšis bei pasižiūrėjo į ekologiškai susijusias rūšis. Tokiu būdu buvo siekiama išsiaiškinti kurios rūšys nukentėjo labiausiai.

Tyrėjai išsiaiškino, kad labiausiai nukentėjo pagrindiniai plėšrūnai, tokie kaip jaguarai ir pumos. Taip pat labai stipriai nukentėjo ir didieji žolėdžiai, kaip tapyrai.

Dokumentinis filmas. Pavojingiausi pasaulio gyvūnai. Amazonė

Remiantis tyrimo duomenimis, žinduoliai atlieka lemiamą vaidmenį miško ekosistemoje. Svarbiausia, kad jie reguliuoja grobio populiacijas ir padeda augalams skleisti savo sėklas drauge su žinduolių išmatomis. „Iš kadaise buvusios didingos Atlanto miško žinduolių įvairovės beliko tik blyškus šešėlis“, - pristatydamas tyrimo rezultatus teigė Carlos‘as Peres‘as.

Šaltinis: Technologijos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.07.2019 laikas 12:41 Receptai Tokių sausainių iš varškės niekada nežino!
Gaminame namuose. Sausainiai iš varškės. Skanūs, sluoksniuoti, paprastai pagaminami naminiai sausainiai nė vieno nepaliks abejingu. Greit paruošiami ir be jokių problemų.

Skaityti daugiau

16.11.2017 laikas 17:27 Receptai Česnakas – baisiausias vėžio priešas
Kinijoje vėžio beveik nėra, kai kada pasitaiko lūpų vėžio atvejų. Kiniečiai kaip profilaktikos priemonę dažnai naudoja česnaką. Česnakas – stiprus antibiotikas. Jame yra jodo druskų, visi vitaminai, eteriniai aliejai....

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 10:24 Receptai Varškės pyragas be kiaušinių
Viena mano draugė paklausė, o kodėl tu šį varškės pyragą gamini be kiaušinių, juk vist tiek veganišku jis dėl to netaps, nes yra naudojama varškė. Galiu tik pasakyti, kad jis tiesiog čia nereikalingas, net be jo gaunasi viskas pui...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.03.2025 laikas 21:40 Didysis Susitraukimas: Nauja Teorija apie Visatos Pabaigą 2025
Ar Visata amžinai plėsis, ar jos laukia „Didysis susitraukimas“? Nauji moksliniai tyrimai atskleidžia stulbinančias teorijas apie Visatos ateitį!

Skaityti daugiau

25.03.2025 laikas 21:02 Gizos Piramidžių Paslaptys: Nauji Požeminiai Radiniai 2025

Ar žinojote, kad po Gizos piramidėmis gali slypėti dar neatrastos paslaptys? Škotijos ir Italijos mokslininkai, naudodami pažangias technologijas, atskleidė stulbinančius radinius, kurie gali pakeisti mūsų supratimą apie senovės Egipto civilizacij...

Skaityti daugiau

24.03.2025 laikas 23:03 Kodėl liekame vieni? Santykių klaidos šiuolaikiniame pasaulyje
Šiuolaikinis pasaulis pilnas galimybių bendrauti – socialiniai tinklai, pažinčių programėlės, nuolatinis ryšys. Tačiau kodėl vis daugiau žmonių jaučiasi vieniši? Psichologai teigia, kad technologijų amžius keičia mūsų požiūrį į santykius, o idealizav...

Skaityti daugiau

24.03.2025 laikas 22:42 Senovės Egipto piramidžių paslaptis: darbininkų palaikai perrašo istoriją
Senovės Egipto piramidės – didingi monumentai, šimtmečius laikyti karalių ir elito amžinojo poilsio vieta. Tačiau naujas archeologinis atradimas Tomboso vietovėje, netoli Nilo dabartiniame Sudane, verčia suabejoti šia legenda. Archeologai aptiko neįp...

Skaityti daugiau

24.03.2025 laikas 22:30 Kambato įlankos paslaptis: ar povandeninis miestas perrašys žmonijos istoriją?
Prie Vakarų Indijos krantų, Chambato įlankoje (anksčiau vadintoje Kambėjaus įlanka), 36 metrų gylyje po vandeniu slypi paslaptis, galinti perrašyti mums žinomą žmonijos istoriją. 2000 m. Indijos Nacionalinio vandenynų technologijų instituto (NIOT) ap...

Skaityti daugiau