Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2020 » Kovo » 24

Superkompiuteris išanalizavo, kurie vaistų junginiai gali veiksmingai sustabdyti koronavirusą

Naujasis koronavirusas mokslininkams kelia precendento neturintį iššūkį: viruso plitimo greitis reiškia, kad jie turi paspartinti savo tyrimus. Bet juk tokiems atvejams ir buvo sukurtas greičiausias pasaulyje superkompiuteris, rašo CNN.

„Summit“ – IBM superkompiuteris, aprūpintas „dirbtinio intelekto smegenimis“ – atliko tūkstančius modeliavimų ir išanalizavo, kurie vaistų junginiai gali veiksmingai sustabdyti šeimininko ląstelių užkrėtimą virusu.

Superkompiuteris identifikavo 77 tokius junginius. Tai daug žadantis žingsnis link veiksmingos vakcinos sukūrimo.

Okridžo Nacionalinės laboratorijos (angl. Oak Ridge National Laboratory) tyrėjai paskelbė savo išvadas žurnale „ChemRxiv“.

Superkomputerio „Summit“ kūrimą 2014 m. inicijavo JAV Energetikos departamentas, ir jo paskirtis turėjo būti būtent tokia, kam dabar jis ir naudojamas – didžiausių pasaulio problemų sprendimui.

Jo galia – 200 petaflopų, o tai reiškia, kad jo skaičiavimo greitis prilygsta 200 kvadrilijonų operacijų per sekundę, dar žinomas kaip. Kitaip tariant, „Summit“ yra milijoną kartų galingesnis už greičiausią nešiojamą kompiuterį.

Ir savo „namuose“ Okridže „Summit“ identifikavo ląstelių sistemų tvarkas, kurios sukelia Alzheimerio ligą, išanalizavo genus, kurie prisideda prie priklausomybės nuo opioidų, o remdamasis klimato simuliacijomis, sėkmingai išprognozavo ekstremalius orus.

Kaip „Summit“ kovoja su koronavirusu

Virusai užkrečia šeimininko ląsteles specialiais „spygliais“ (angl. spike) sušvirkšdami jiems savo genetinės medžiagos. „Summit“ užduotis yra rasti vaistų junginius, kurie galėtų prisijungti prie tų „spyglių“ ir potencialiai sutrukdytų viruso plitimą.

Remiantis sausį paskelbtais tyrimais, Okridžo mokslininkas Micholasas Smithas sukūrė koronaviruso „spyglio“ modelį. Pasitelkęs „Summit“, jis sumodeliavo, kaip viruso baltymo atomai ir dalelės reaguos į skirtingus vaistų junginius.

Superkompiuteris simuliacijoje išbandė daugiau nei 8000 junginių, galinčių jungtis su viruso „spyglių“ baltymu – ir potencialiai apribojančių viruso galimybes plisti į šeimininko ląsteles. „Summit“ identifikavo 77 sėkmingus junginius – ir suskirstė juos į kategorijas pagal tai, kaip, tikėtina, jie prisijungs prie „spyglio“.

Kas toliau

Komanda vėl imsis modeliavimo „Summit“- naudodama tikslesnį koronaviruso „spyglio“ modelį, kuris buvo pristatytas šį mėnesį.

Tačiau net ir maksimalaus galingumo „Summit“ gali padaryti tik tiek. Superkompiuteris pateikė pirmąjį analizės žingsnį: perspektyvių junginių identifikavimą. Norint patikrinti, kurios cheminės medžiagos veikia geriausiai, reikės atlikti eksperimentus.

„Mūsų rezultatai nereiškia, kad atradome vaistus ar gydymą nuo koronaviruso, – pranešime teigia Tenesio universiteto ir Okridžo Nacionalinės molekulinės biofizikos laboratorijos centro direktorius Jeremy Smithas.

Tačiau šis atradimas gali smarkiai pasitarnauti būsimiems tyrimams – o taip pat yra būtini norint sukurti efektyviausią koronaviruso vakciną.

Parengta pagal CNN. Publikuoja lrytas.lt

©Carlos Jones/ORNL (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:27 „Argi jūs nežinojote, kad jūsų?“ sūnus ją vedė, kai ji jau buvo nėščia?“— pareiškė nepažįstamas svečias

Prieš daugelį metų jos sūnus Jegoras paliko tėvų namus ir išvyko toli toli. Tokio pabėgimo priežastis buvo tame, kad jis nenorėjo susitaikyti su tokia ateitimi, kokią jam buvo numatę tėvai. Iš pradžių jis net neskambindavo, pyko ant jų ir niekaip ...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:21 Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Išmintinga ir pamokanti pasakėčia apie pavydą
Pavydi – reiškia myli. Tuo , kad ši nuomonė klaidinga, įsitikino dauguma. Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Ypač skaudu, kai pavydas yra be pagrindo, ir jūs patys tai žinote.

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau