Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2020 » Kovo » 24

Superkompiuteris išanalizavo, kurie vaistų junginiai gali veiksmingai sustabdyti koronavirusą

Naujasis koronavirusas mokslininkams kelia precendento neturintį iššūkį: viruso plitimo greitis reiškia, kad jie turi paspartinti savo tyrimus. Bet juk tokiems atvejams ir buvo sukurtas greičiausias pasaulyje superkompiuteris, rašo CNN.

„Summit“ – IBM superkompiuteris, aprūpintas „dirbtinio intelekto smegenimis“ – atliko tūkstančius modeliavimų ir išanalizavo, kurie vaistų junginiai gali veiksmingai sustabdyti šeimininko ląstelių užkrėtimą virusu.

Superkompiuteris identifikavo 77 tokius junginius. Tai daug žadantis žingsnis link veiksmingos vakcinos sukūrimo.

Okridžo Nacionalinės laboratorijos (angl. Oak Ridge National Laboratory) tyrėjai paskelbė savo išvadas žurnale „ChemRxiv“.

Superkomputerio „Summit“ kūrimą 2014 m. inicijavo JAV Energetikos departamentas, ir jo paskirtis turėjo būti būtent tokia, kam dabar jis ir naudojamas – didžiausių pasaulio problemų sprendimui.

Jo galia – 200 petaflopų, o tai reiškia, kad jo skaičiavimo greitis prilygsta 200 kvadrilijonų operacijų per sekundę, dar žinomas kaip. Kitaip tariant, „Summit“ yra milijoną kartų galingesnis už greičiausią nešiojamą kompiuterį.

Ir savo „namuose“ Okridže „Summit“ identifikavo ląstelių sistemų tvarkas, kurios sukelia Alzheimerio ligą, išanalizavo genus, kurie prisideda prie priklausomybės nuo opioidų, o remdamasis klimato simuliacijomis, sėkmingai išprognozavo ekstremalius orus.

Kaip „Summit“ kovoja su koronavirusu

Virusai užkrečia šeimininko ląsteles specialiais „spygliais“ (angl. spike) sušvirkšdami jiems savo genetinės medžiagos. „Summit“ užduotis yra rasti vaistų junginius, kurie galėtų prisijungti prie tų „spyglių“ ir potencialiai sutrukdytų viruso plitimą.

Remiantis sausį paskelbtais tyrimais, Okridžo mokslininkas Micholasas Smithas sukūrė koronaviruso „spyglio“ modelį. Pasitelkęs „Summit“, jis sumodeliavo, kaip viruso baltymo atomai ir dalelės reaguos į skirtingus vaistų junginius.

Superkompiuteris simuliacijoje išbandė daugiau nei 8000 junginių, galinčių jungtis su viruso „spyglių“ baltymu – ir potencialiai apribojančių viruso galimybes plisti į šeimininko ląsteles. „Summit“ identifikavo 77 sėkmingus junginius – ir suskirstė juos į kategorijas pagal tai, kaip, tikėtina, jie prisijungs prie „spyglio“.

Kas toliau

Komanda vėl imsis modeliavimo „Summit“- naudodama tikslesnį koronaviruso „spyglio“ modelį, kuris buvo pristatytas šį mėnesį.

Tačiau net ir maksimalaus galingumo „Summit“ gali padaryti tik tiek. Superkompiuteris pateikė pirmąjį analizės žingsnį: perspektyvių junginių identifikavimą. Norint patikrinti, kurios cheminės medžiagos veikia geriausiai, reikės atlikti eksperimentus.

„Mūsų rezultatai nereiškia, kad atradome vaistus ar gydymą nuo koronaviruso, – pranešime teigia Tenesio universiteto ir Okridžo Nacionalinės molekulinės biofizikos laboratorijos centro direktorius Jeremy Smithas.

Tačiau šis atradimas gali smarkiai pasitarnauti būsimiems tyrimams – o taip pat yra būtini norint sukurti efektyviausią koronaviruso vakciną.

Parengta pagal CNN. Publikuoja lrytas.lt

©Carlos Jones/ORNL (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 20:56 Receptai Liaudiški patarimai Trumparegystės gydymui
Trumparegystė liaudies medicinoje, Trumparegystė, receptai nuo trumparegystės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

07.09.2018 laikas 08:47 Receptai Liaudiški patarimai sergant onkologinėmis ligomis

Onkologinės ligos liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai sergant onkologinėmis ligomis, receptai nuo onkologijos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis u...

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau