Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2020 » Kovo » 24

Superkompiuteris išanalizavo, kurie vaistų junginiai gali veiksmingai sustabdyti koronavirusą

Naujasis koronavirusas mokslininkams kelia precendento neturintį iššūkį: viruso plitimo greitis reiškia, kad jie turi paspartinti savo tyrimus. Bet juk tokiems atvejams ir buvo sukurtas greičiausias pasaulyje superkompiuteris, rašo CNN.

„Summit“ – IBM superkompiuteris, aprūpintas „dirbtinio intelekto smegenimis“ – atliko tūkstančius modeliavimų ir išanalizavo, kurie vaistų junginiai gali veiksmingai sustabdyti šeimininko ląstelių užkrėtimą virusu.

Superkompiuteris identifikavo 77 tokius junginius. Tai daug žadantis žingsnis link veiksmingos vakcinos sukūrimo.

Okridžo Nacionalinės laboratorijos (angl. Oak Ridge National Laboratory) tyrėjai paskelbė savo išvadas žurnale „ChemRxiv“.

Superkomputerio „Summit“ kūrimą 2014 m. inicijavo JAV Energetikos departamentas, ir jo paskirtis turėjo būti būtent tokia, kam dabar jis ir naudojamas – didžiausių pasaulio problemų sprendimui.

Jo galia – 200 petaflopų, o tai reiškia, kad jo skaičiavimo greitis prilygsta 200 kvadrilijonų operacijų per sekundę, dar žinomas kaip. Kitaip tariant, „Summit“ yra milijoną kartų galingesnis už greičiausią nešiojamą kompiuterį.

Ir savo „namuose“ Okridže „Summit“ identifikavo ląstelių sistemų tvarkas, kurios sukelia Alzheimerio ligą, išanalizavo genus, kurie prisideda prie priklausomybės nuo opioidų, o remdamasis klimato simuliacijomis, sėkmingai išprognozavo ekstremalius orus.

Kaip „Summit“ kovoja su koronavirusu

Virusai užkrečia šeimininko ląsteles specialiais „spygliais“ (angl. spike) sušvirkšdami jiems savo genetinės medžiagos. „Summit“ užduotis yra rasti vaistų junginius, kurie galėtų prisijungti prie tų „spyglių“ ir potencialiai sutrukdytų viruso plitimą.

Remiantis sausį paskelbtais tyrimais, Okridžo mokslininkas Micholasas Smithas sukūrė koronaviruso „spyglio“ modelį. Pasitelkęs „Summit“, jis sumodeliavo, kaip viruso baltymo atomai ir dalelės reaguos į skirtingus vaistų junginius.

Superkompiuteris simuliacijoje išbandė daugiau nei 8000 junginių, galinčių jungtis su viruso „spyglių“ baltymu – ir potencialiai apribojančių viruso galimybes plisti į šeimininko ląsteles. „Summit“ identifikavo 77 sėkmingus junginius – ir suskirstė juos į kategorijas pagal tai, kaip, tikėtina, jie prisijungs prie „spyglio“.

Kas toliau

Komanda vėl imsis modeliavimo „Summit“- naudodama tikslesnį koronaviruso „spyglio“ modelį, kuris buvo pristatytas šį mėnesį.

Tačiau net ir maksimalaus galingumo „Summit“ gali padaryti tik tiek. Superkompiuteris pateikė pirmąjį analizės žingsnį: perspektyvių junginių identifikavimą. Norint patikrinti, kurios cheminės medžiagos veikia geriausiai, reikės atlikti eksperimentus.

„Mūsų rezultatai nereiškia, kad atradome vaistus ar gydymą nuo koronaviruso, – pranešime teigia Tenesio universiteto ir Okridžo Nacionalinės molekulinės biofizikos laboratorijos centro direktorius Jeremy Smithas.

Tačiau šis atradimas gali smarkiai pasitarnauti būsimiems tyrimams – o taip pat yra būtini norint sukurti efektyviausią koronaviruso vakciną.

Parengta pagal CNN. Publikuoja lrytas.lt

©Carlos Jones/ORNL (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau