- 26.11.2018
- 0.0 Reitingas
- 2191 Peržiūr
- Komentarai
Mūsų senoliai svogūnų lukštus vartojo nuolat – dėdavo jų į maistą, virdavo sriubas bei gerdavo jų arbatas ir tinktūras nuo pačių įvairiausių ligų. Jie rėmėsi ilgamete savo stebėjimo patirtis, tačiau dabar ir mokslas patvirtino, kad svogūnų lukštai turi didelį kiekį antioksidantų, maistinių skaidulų bei flavonoidų, kurie labai naudingi mūsų sveikatai, apsaugo nuo arterijų užsikimšimo ir mažina kraujo spaudimą, saugo nuo virusų bei bakterijų ir netgi pasižymi priešvėžiniu poveikiu. Svogūnų lukštuose tiek daug įvairių mikroelementų, jog sakoma, kad juose galima rasti visą Mendelejevo lentelę.
Nepamainomas vaistas nuo kosulio ir slogos
„Svogūnų lukštai yra aukso vertės. Verta jų turėti prisidžiovinus, kiek įmanoma, daugiau ir drąsiai dėti į troškinius, mišraines, sriuba, pasidaryti iš jų arbatos. Aišku, turime pasitikėti, kad tie lukštai būtų neapdoroti cheminėmis medžiagomis“, – sakė Žolinčių akademijos vadovė Danutė Kunčienė.
Kosint ji pataria pasigaminti tokį nuovirą. 8–10 svogūnų galvučių lukštų užpilti litru karšto vandens ir kaitinti, kol liks pusė įpilto skysčio. Šitą skystį patariama gerti prieš valgį su medumi maždaug po 150 ml (apie pusę stiklinės) tris kartus per dieną.
Kai mūsų senolius užpuldavo sloga, jie į sausą švarią keptuvę įberdavo nedidelį kiekį svogūnų lukštų, kaitindavo ant ugnies, kol atsirasdavo lengvas kvapas, ir apie pusę minutės kvėpuodavo šiuo aromatiniu dūmeliu. Ir taip tris kartus per dieną. Tai labai nesudėtinga, bet veikia labai gerai.
Jeigu yra sausas kosulys, limpa gripas, 40 lašų (pusantro valgomo šaukšto) įlašinkite į karštą vandenį ir 2–3 minutes pakvėpuoti šiais garais.
Norint apsisaugoti nuo peršalimo ir burnos ligų, rekomenduojama svogūnų laiškų nuoviru skalauti burnos gleivinę: į pusę stiklinės šilto vandens įpilkite arbatinį šaukštelį minėto skysčio ir praskalaukite juo burną.
„Jeigu vaikui paraudo ir suskaudo gerklė, patariama puode užplikyti porą šaukštų susmulkintų svogūnų lukštų su puse litro vandens, pakaitinti iki užvirimo, nukaitus nuovirą palikti atvėsti ir pastovėti penkioms valandoms, tada perfiltruoti ir skalauti burnos ertmę.
Liaudies medicina sako, kad skalaujant tokiu nuoviru burną pamiršite gerklės uždegimus, anginas, stomatitą. Tai puiki paradontozę ir gingivitą gydanti priemonė, nes stiprina dantis ir dantenas, stabdo burnos gleivinės ir dantenų uždegimus“, – aiškino žolininkė.
Mūsų senoliai pasigamintu svogūnų lukštų nuoviru taip pat valydavo ir gydydavo užpuliavusias žaizdas.
Apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų
Pasak D.Kunčienės, iš svogūnų lukštų galima pasigaminti tinktūros ir nuo aterosklerozės.
Egzistuoja toks senolių receptas: du valgomuosius šaukštus susmulkintų svogūno lukštų užpilti 100 ml degtinės, leisti nusistovėti 7 dienas kambario temperatūroje, tamsioje vietoje, tuomet nukošti, į vieną valgomąjį šaukštą aliejaus įlašinti 20 lašų tinktūros ir suvalgyti. Rekomenduojama gerti šį mišinį dvi savaites 3 kartus per dieną 30 minučių prieš valgį. Tuomet reikia padaryti 10 dienų pertrauką ir kursą pakartoti.
Svogūnų lukštai – puiki kraujospūdžio mažinimo priemonė. Pakilus spaudimui reikėtų išgerti 20–40 šios tinktūros lašų arba svogūnų lukštų arbatos, pavyzdžiui, du valgomuosius šaukštus susmulkintų svogūnų lukštų užpilkite litru vandens ir, kai tik užvirs, nukelkite nuo viryklės. Perfiltruokite ir gerkite kaip apsaugą nuo insulto.
„Svogūnų lukštai gerina širdies darbą, išvaro iš organizmo natrio ir chloro perteklių. Taigi sergant širdies ir kraujagyslių ligomis labai verta pagerti svogūnų lukštų nuoviro arbatos. Tuo pačiu ji pagerins tuštinimąsi, tulžies išsiskyrimą.
Turintiems aukštą kraujospūdį svogūnų lukštų arbata gal netgi gali pakeisti vieną kitą tabletę. Vakarais išgėrus svogūnų lukštų arbatos, praeis kojų mėšlungis ir miegosite ramiai. O jeigu miegosite ramiai, bus pailsėjusi nervų sistema ir geresnis imunitetas“, – teigia žolininkė.
Nuo kojų mėšlungio galima arbatą pasidaryti labai paprastai: užpilkite svogūnų lukštus verdančiu vandeniu ir palikite pastovėti dešimt minučių. 10–14 dienų gerkite nukoštą arbatą likus valandai iki miego.
O štai puikus viso organizmo atstatymo receptas: tris valgomuosius šaukštus susmulkintų svogūnų lukštų užpilkite 300 ml vandens, užvirkite ir pavirkite ant mažos ugnies 10 min. Atvėsusį nuovirą nufiltruokite ir sumaišyti su dviejų citrinų sultimis. Gerkite valandą prieš valgį po trečdalį stiklinės tris kartus per dieną 14–21 dieną.
Turi priešvėžinių medžiagų
Svogūnų lukštų arbata padeda švelninti skausmingas menstruacijas. Išlukštenkite 1–2 kg svogūnų, užpilkite lukštus trimis litrais vandens, nestipriai kaitinti, kol vanduo įgaus ryškų atspalvį. Atvėsusį nuovirą nufiltruokite ir gerkite pusvalandį iki valgio po pusę stiklinės rytais ir vakarais.
Esant inkstų ir šlapimo pūslės uždegimui, du valgomuosius šaukštus svogūnų lukštų užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens ir palikite pritraukti 30 min. Jei uždegimas ūmus, 3–5 dienas gerkite po 50 ml du kartus per dieną, lėtiniam uždegimui gydyti – 10 dienų po du valgomuosius šaukštus 3–4 kartus per dieną.
Svogūnų lukštuose taip pat daug netirpių skaidulų, kurios skatina storosios žarnos peristaltiką, šalina iš žarnyno susikaupusius toksinus, reguliuoja pH. Teigiama, kad svogūnų lukštų įtraukimas į savo racioną sumažina II tipo diabeto, širdies ir kraujagyslių, skrandžio ir žarnyno ligų riziką.
„Be to, svogūnų lukštai turi stebuklingos medžiagos – kvercetino. Laboratoriniai tyrimai parodė jo antiuždegimines, antioksidantines ir netgi priešvėžines savybes. Ne veltui mūsų motulės sriubas virdavo su svogūnų lukštų nuoviru. Iki šiol prisimenu, kokį skanų sultinį iš svogūnų lukštų pagamindavo mano močiutė“, – pasakojo D.Kunčienė.
Taigi pamirškite, kad svogūną reikia lupti – į sriubą drąsiai meskite jį su lukštais, kurie suteiks ne tik malonaus skonio, bet ir gražią spalvą. O pats paprasčiausias arbatos receptas – įberkite į puodelį svogūnų lukštų, užpilkite verdančiu vandeniu ir uždengę palikite 15 min. Nukoškite ir mėgaukitės arbata!
Gražina kojas ir atgaivina plaukus
Svogūnų lukštai padeda ir nuo venų problemų ir kraujagyslių „žvaigždučių“ ant kojų, kurios atsiranda dėl trūkusių kapiliarų. Šiam tikslui du valgomuosius šaukštus susmulkintų svogūno lukštų užpilkite 100 ml degtinės, savaitei palikite tamsioje vėsioje vietoje, tuomet nukoškite ir 10 dienų vartokite 30 min. prieš valgį po 20 lašų 2–3 kartus per dieną.
Panašiai veikiančią tinktūrą galima pasidaryti ir su vandeniu: du valgomuosius šaukštus susmulkintų svogūno lukštų užpilkite 400 ml verdančio vandens, palikite pritraukti 6 valandoms, nukoškite ir 7–10 dienų gerkite po ketvirtadalį stiklinės 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio. Po savaitės pertraukos kursą pakartokite.
Pleiskanoms išnaikinti taip pat nebūtina vartoti įmantrių šampūnų, kurie dažnai nė nepadeda. Svogūno lukštus sumalkite į miltelius ir sumaišykite su aliejumi santykiu 1:3 arba 2:3. Mišinį 21 dieną laikykite tamsioje vietoje, laikas nuo laiko jį pateliuskuodami. Pasibaigus minėtam terminui, nufiltruokite, įtrinkite į odą ir palikite 20 min. Po to nuplaukite. Gautą mišinį laikykite šaldytuve.
Norint suteikti plaukams žvilgesio ir gyvumo, sumažinti jų slinkimą, puikiai tiks toks svogūno lukštų nuoviras: dvi saujas svogūno lukštų užpilkite 200 ml verdančio vandens ir 10–15 min. uždengė palikite pritraukti. Šiek tiek atvėsinkite ir išskalaukite prieš tai šampūnu išplautus plaukus. Šis tirpalas taip pat padeda ir nuo pleiskanų.
Šaltiniai: 15min.lt ir seimairnamai.eu
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau