Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 22

Ar „Užkratas“ Išpranašavo Koronavirusą Dar 2011 Metais?

Koronavirusui Covid-19 užkrėtus beveik 230 tūkst. žmonių ir milijonus pasiuntusi į priverstinį karantiną namuose, daugelis prisiminė dar 2011-ųjų dramą „Contagion“ (liet. „Užkratas“). Filmas atspindi tas pačias emocijas, su kuriomis susiduria žmonės, kai pasaulį bando palaužti nežinomas virusas. 

„Žiūrėti „Contagion“ iš naujo buvo smagu, tačiau vėliau taip nebeatrodė“, – rašoma „New York Times“. Turima omenyje tai, kad filmas atspindi dabartinę realybę kaip niekas kitas. 

Perspėjimas: tekste bus pateikiamos filmo scenarijaus detalės.

Contagion (2011) Official Exclusive 1080p HD Trailer

Filme „Užkratas“ verslininkė, kurią vaidina Gwyneth Paltrow, žūsta nuo paslaptingo ir mirtino viruso, kurį ji pasigavo Kinijoje. Kuomet filme prasideda viruso epidemija, Sanitarinės-epidemiologinės tarnybos žvalgybos (tokia tarnyba egzistuoja iš tiesų) agentai gauna užduotį išaiškinti ir izoliuoti užkratą. 

Aišku, visiškai nuspėti įvykių eigą nepavyko, o Covid-19 virusas nėra MEV-1 kopija. Pastarasis filme pasireiškė daug žiauresniais simptomais, mirtingumo nuo jo lygis buvo daug didesnis. Žmones dažnai ištikdavo staigi mirtis. 

Tačiau pats koronaviruso plėtros principas ir visą socialinį gyvenimą paralyžiuojantys valdžios veiksmai atspindėti gana tiksliai.

Kas sutapo, o kas skiriasi?

Pačioje pradžioje Gwyneth Paltrow veikėja pradeda kosėti keliaudama iš Honkongo namo į JAV. Vėliau žiūrovas sužino, kad ją paveikė nežinomas virusas, kuris tikriausiai plinta oro lašeliniu būdu.

Realybėje Covid-19 atsirado Kinijoje, 11 mln. gyventojų turinčiame Uhane.

Filme virusas mutuoja, kuomet iš šikšnosparnio persiduoda kiaulei, o kiaulė patenka ant vieno iš viešbučių restoranų svečių stalo. Grandinė užbaigiama, kuomet virtuvės šefas, kruopščiai nusišluostęs ką tik paršelį išdarinėjusias rankas į prijuostę, nueina fotografuotis su „pirmuoju užkrėstuoju“ (angl. patient zero), ta pačia vėliau kosėti pradėjusia filmo veikėja.

Covid-19 atveju mokslininkai dar nesutaria, kas buvo pirmasis užkrėstasis ir iš kur tiksliai kilo virusas. Tačiau manoma, kad virusas mutavo perduotas šikšnosparnio skujuočiui, o vėliau ir žmogui. Kaip ir filme, šis virusas tapo perduodamas nuo žmogaus žmogui. 

Netrukus G. Paltrow herojė gana greitai miršta nuo encefalito. Yra virusų, kurie sukelia šį infekcinį nervų sistemos susirgimą, kuris pažeidžia smegenis, tačiau Covid-19 atveju virusas dažniausiai plaučius. Retais atvejais – virškinimo traktą. 

„Nulinis pacientas“ filmo pradžioje užkrečia ir savo vaiką – rodomas apkabinimas grįžus namo. MEV-1, kaip ir realybėje egzistuojantis Covid-19, plinta oro lašeliniu būdu po aplinką. Būtent dėl šios priežasties pagrindinis medikų patarimas, tiek filme, tiek ir realybėje – dažnai plaukite rankas ir nelieskite veido.

filmas, koronavirusas, Covid-19, Uhano virusas, virusai, Spielbergas

Pagrindinis skirtumas tarp MEV-1 ir Covid-19 yra mirtingumas. Filme virusas nužudo net 25-30 proc. užkrėstųjų. Covid-19 mirtingumas šiuo metu siekia kiek daugiau nei 3 proc. (tiesa, Italijoje jis jau pasiekė 8 proc ribą). Abu virusai yra pavojingi turintiems lėtinių susirgimų.

Tačiau palyginti nedidelis mirtingumas gali gerokai klaidinti. Filme rodomos dramatiškos scenos, kuomet tiesiog gatvėse miršta ligos išvarginti žmonės gali atrodyti dar šiurpesnės, kuomet suvoki, kad Covid-19 atveju žmogus virusą gali nešiotis ir skleisti net kelias savaites be jokių simptomų. Tai reiškia, kad visiškai sveiki besijaučiantys žmonės gali užkrėsti aplinkinius. MEV-1 inkubacinis laikotarpis – 4 dienos.

Mokslininkė Tracey McNamara, konsultavusi filmo kūrėjus prieš beveik 10 metų, tvirtina visiškai nenustebusi, kad juosta ir vėl atsidūrė tarp žiūrimiausių filmų.

„Jeigu žmonės vėl jį žiūri, ir jeigu jį žiūri federalinės ir valstijų valdžios atstovai, aš tikiuosi, kad jie suvokia: filmas buvo iš tiesų apie tai, kas gali nutikti prasidėjus pandemijai, ir, aš manau, kad žmonės turėjo tai priimti daug rimčiau“, – pasakojo ji „BuzzFeed News“.

Virusologės teigimu, šis filmas buvo perspėjimas, kas gali nutikti ir kam reikėjo būti pasirengusiems.

Rašo: TV3.lt

Paranormal komentaras: režisierius šio filmo Steveną Spielbergas, kuris šiuo metu yra galimai patenkantis į Naujosios Pasaulio Tvarkos sąrašus, kurie galimai "pasigaus koronavirusą" ir grės jiems „Romelio mirtis“. Galimai šis garsus režisierius buvo prisidėjęs ar žinojo apie galimus planus, kas nutiks 2019-2020 metais. Kita, versija šie filmai yra kuriami žmonijos stebėsenai, kaip reaguoja žmonės ir pratinami prie tokių scenarijų, kad neisterikuotų, jeigu sutraukia didelį žiūrovų kiekį ir uždirbami dideli pinigai, vadinasi žmonėms tai patinka ir jie priima tai, kaip realybe. Beje yra daugelį šia tema filmų, apie 10, reiktų pasidomėti, kas yra režisieriai ir esama Naujosios Pasaulio Tvarkos sąrašą, ar jie patenka. Atsitiktinumų nebūna, pasaulis pradėjo pastebėti ir valytis. Tiesiog, pasaulio "Elito" kontrolė žiniasklaidai prarandama. Nebesusitvarkoma, atsiras daug įdomybių, apie kuriuos mes net negalėjome pagalvoti...

Žinoma, dar vietinės papirktos spaudos bandys kontroliuoti, ką paprastas žmogus sako, rašo, juos blokuoti bet jie nepajėgs sukontroliuoti tokį didelį kiekį žmogaus nuomonių. Dabar pažiūrėkime, dienraščiai ieško kiekvieno kabliuko, kad būtų "Fake" naujiena ir patenkinti, deda "Fake" naujiena, tik žinodami viena nuomonę "SAVO" ar kažkieno nuleista. Bet kitų nuomonės neklausia, nori kontroliuoti jie žiniasklaidą, nes praranda savo reitingus. Tik klausymas? Kodėl žiniasklaida nepaneigia gandu ar Dievas yra ar nėra? Lyg niekas nemato... Todėl kvaila nuomonė, uždrausti žmonėms savaip mąstyti ir galvoti, rašyti. Buvo įpratę pagrindinė spauda, TV galvoti, kad nuo jų viskas priklauso. Tegyvuoja Naujoji Pasaulio Tvarka!

Todėl raginu, visiems reikšti savo nuomonę drąsiai, rašyti, mąstyti, galvoti, kurti, kiekvienas jūsų darbas, turi savo asmeninę nuomonę, o ne kažkieno "nuleista" kas tikra, kas ne pagal juos.

Filmas:

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Laida

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 13:36 COVID-19: jei karantino žaidimai nesibaigs, tai žemė arba sudegs, arba apsivers
Kaip praneša Indijos žiniasklaidos, vieno rajono Indijos gyventojai 2020 m. balandžio mėn. atsibudę ryte susidūrė su reiškiniu, kurio dar niekada nebuvo matę savo gyvenime: dideliu atstumu, šimtais kilometrų, jie galėjo pamatyti Himalajų kalnagūbrius....

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 11:23 COVID-19: Nepaisant Ekspertų Nuomonės, Pandemija Pasiekė Ir Rusiją
Remiantis balandžio 5 d., didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnosnas buvo skubiai paguldytas į ligoninę apžiūrai, nes jis ir toliau kenčia nuo nuolatinių CIVD-19 simptomų. Tuo tarpu COVID-19 ir toliau žygiuoja po pasaulį ir visose šalyse dabartinės ir būsimos pandemijos aukos kasą...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau