Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (618) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 16:28)

Vienas augalas yra efektyvesnis už vaistus nuo bronchų astmos

Mokslininkų nuomone, augalas, kurį galima įsigyti beveik visose sodininkystės parduotuvėse, gali sustabdyti net sunkiausios formos astmą. Be to, jis gali būti stipresnis už visus iki šiol prieinamus medikamentus nuo šios ligos.

bronchų astma, astma, augalas nuo astmos, Ardisia crenata

Mokslininkai tiria linčiuotųjų mieguvių (Ardisia crenata) lapus kaip priemonę, kuri galėtų padėti sumažinti astmos sukeliamus bronchų spazmus, kurie gali būti staigaus, gyvybei pavojingo dusimo priežastis.

Šiuose augaluose esama gydomosios medžiagos, kuri žymima skaičiais ir raidėmis FR900359. Vokiečių tyrėjai iš Bonos universiteto (Universitat Bonn) padarė išvadą, kad ši medžiaga galėtų padėti sergantiesiems įvairiomis ligomis, tarp jų ir bronchų astma.

Junginys malšina astmatinius priepuolius, o tyrėjai mano, kad jis galėtų būti veiksmingesnis nei šiam tikslui skirti vaistinių medikamentai, pvz., salbutamolis.

Mokslininkai pabrėžė, kad iki šiol lapuose esantis cheminis junginys tikrintas tik su laboratorinėmis pelėmis, kurias jis veikė „ypač gerai". Tai leido pelėms nebereaguoti į tipiškus alergenus, pvz., namų dulkes, be to, neturėjo šalutinio poveikio. Medžiaga taip pat paveikė ir žmogaus bronchų ląsteles Petri lėkštelėse. Per kitą tyrimo etapą junginys bus tikrinamas su žmonėmis.

Sci TransI Med, 201709-13; 9.pii:eaag2288

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar