Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (499) Komentarų: (0) (13.04.2018 - 15:35)

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vitaminas D turi galingą antivėžinį poveikį

Esant vitamino D trūkumui silpsta imunitetas, raumenys, suminkštėja kaulai ir sutrinka bendra organizmo veikla. Akivaizdu, kad vitaminas D žmogui būtinas, tačiau medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Babenskienės teigimu, dažnas lietuvis patiria šio vitamino stygių.

maisto produktai, gydytoja, žuvis, vitaminų trūkumas

„Šiandien moksliniais tyrimais įrodyta, kad vitaminas D turi ir galingą antivėžinį poveikį. Vis dėlto, gyvename tokioje geografinėje zonoje, kur saulės turime mažai, taip pat ir mūsų maisto produktuose trūksta šio vitamino“, – sako gydytoja. Dangira Babenskienė priduria, kad vitamino D pasisavinimą trikdo ir virškinamojo trakto, skrandžio, kepenų ligos ir nuolatinis stresas.

Kaip natūraliai gauti vitamino D?

Specialistė atskleidžia, kad savo praktikoje, atliekant tyrimus dėl vitamino D trūkumo, buvo sutikusi tik kelis žmones, kuriems buvo nustatytas pakankamas jo kiekis. Pasak jos, šio vitamino žmogui rekomenduojama gauti natūraliai – su maistu ir saule. Kadangi daugeliui žmonių vitamino D trūksta, gydytoja dažnai išgirsta klausimą, kodėl reikalinga darytis vitamino D tyrimą, jei vis tiek žinome, kad didžiajai daliai rezultatai rodo nepakankamumą.

„Tyrimai reikalingi tam, kad nustatyti pirminį vitamino D kiekį organizme ir kad toliau būtų galima sekti jo dinamiką. Taip pat, rezultatai labai svarbūs norint teisingai paskirti vitamino D kiekį: ar reikia terapinės gydomosios dozės ir kokios, ar užtenka tik profilaktinės“, – aiškina medikė.

Dėmesys maisto produktams

Norint, kad organizmas gautų pakankamai vitamino D, patariama kasdien bent 10 min. pabūti saulėje, tačiau Lietuvoje ne visada tai yra įmanoma.

Mitybos specialistė Indrė Trusovė pasakoja, kad dėl saulė stokos didesnį dėmesį reikėtų skirti mitybai ir rinktis maistą, praturtintą vitaminu D.

„Tokiu atveju savo mitybą patariama praturtinti gyvulinės kilmės produktais, kadangi būtent juose yra vitamino D. Tai būtų: žuvų kepenų taukai, sviestas, visos riebios žuvys, ypač upėtakis, lašiša, silkė. Taip pat naudinga rinktis įvairią mėsą, pieno produktus ir, žinoma, kiaušinio trynį“, –patarimais apie mitybą dalinasi Indrė Trusovė.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vitaminas D turi galingą antivėžinį poveikį

ŽYMĖS: mitybos specialistė, Žuvis, vitaminų trūkumas, maisto produktai, gydytoja, D vitaminas

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Neradote reikiamos informacijos? Pabandykite paranormal paiešką!

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Paspauskite delne ant šių taškų - rezultatas nustebins...

Ar žinote, kad galite numalšinti skausmą tam tikrose kūno vietose, paspausdami konkrečius taškus delne, todėl, kad tarp šių tašk...
Ligos, mutacijos
Kazachstano kaimelio paslaptingos miego ligos priežasti...

Atokaus Kazachstano kaimelio, kuriame žmonės kenčia nuo paslaptingos miego ligos, švelnaus būdo pensininkai ima keiktis, o vy...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Nacionalinis vėžio institutas patvirtino, kad šis augal...

Nacionalinis vėžio institutas paskelbė, kad marihuana yra veiksmingas gydant vėžį....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Apie 45'000 tūkst. vėžiu sirgusių pacientų sako, kad ši...

Austrijos gydytojas Rudolfas (Dr. Rudolf Breuss) , garsiausias mokslininkas vakaruose, kuris tyrinėja natūralius metodus kovo...