Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (669) Komentarų: (0) (25.03.2018 - 17:30)

Vitamino D trūkumas didina kraujospūdį

Mokslininkai nustatė, kad nepakankamas vitamino D kiekis organizme gali būti susijęs su padidėjusiu kraujospūdžiu, kuris padidina riziką susirgti arterine hipertenzija.

D vitaminas, Kraujospūdis, Vitaminai, Vitaminai, medicinos naujienos

"Jungtinėse Valstijose yra išplitęs vitamino D nepakankamumas, nors to galima lengvai išvengti papildomai vartojant vitaminą D arba šiek tiek būnant saulėje", sako dr. Vin Tangpricha.

Mokslininkai iš Emory universiteto medicinos mokyklos Atlantoje ištyrė didelio kraujospūdžio neturėjusių 7699 žmonių sistolinio kraujospūdžio ir vitamino D kiekio organizme ryšį Tarp tiriamųjų 47 procentai buvo vyrai, 61 procentas - baltieji, o 39 procentai - juodaodžiai.

Vitamino D trūkumas nustatytas 61 procentui baltųjų ir 92 procentams juodųjų. 63 procentai tiriamųjų buvo iki 49 metų amžiaus, o kiti - per 50 metų.

Mokslininkai nustatė, kad baltųjų su pakankamais vitamino D kiekiais sistolinio kraujospūdžio, susijusio su amžiumi, didėjimas yra 20 procentų mažesnis nei tų, kieno vitamino D kiekiai yra nepakankami. Juodaodžiams šis ryšys statistiškai nereikšmingas, rašoma tyrimo ataskaitoje žurnale "American Journal of Clinical Nutrition".

D vitaminas, Kraujospūdis, Vitaminai, Vitaminai, medicinos naujienos

"Tyrimas nepateikia tiesioginių duomenų, kad papildomas vitamino D vartojimas sumažintų kraujospūdį", sako dr. Tangpricha.

Mokslininkai siūlo išsamiau tirti, kaip vitamino D kiekis organizme veikia kraujospūdį, praneša "Reuters Health".


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar