Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (412) Komentarų: (0) (25.03.2018 - 17:30)

Vitamino D trūkumas didina kraujospūdį

Mokslininkai nustatė, kad nepakankamas vitamino D kiekis organizme gali būti susijęs su padidėjusiu kraujospūdžiu, kuris padidina riziką susirgti arterine hipertenzija.

D vitaminas, Kraujospūdis, Vitaminai, Vitaminai, medicinos naujienos

"Jungtinėse Valstijose yra išplitęs vitamino D nepakankamumas, nors to galima lengvai išvengti papildomai vartojant vitaminą D arba šiek tiek būnant saulėje", sako dr. Vin Tangpricha.

Mokslininkai iš Emory universiteto medicinos mokyklos Atlantoje ištyrė didelio kraujospūdžio neturėjusių 7699 žmonių sistolinio kraujospūdžio ir vitamino D kiekio organizme ryšį Tarp tiriamųjų 47 procentai buvo vyrai, 61 procentas - baltieji, o 39 procentai - juodaodžiai.

Vitamino D trūkumas nustatytas 61 procentui baltųjų ir 92 procentams juodųjų. 63 procentai tiriamųjų buvo iki 49 metų amžiaus, o kiti - per 50 metų.

Mokslininkai nustatė, kad baltųjų su pakankamais vitamino D kiekiais sistolinio kraujospūdžio, susijusio su amžiumi, didėjimas yra 20 procentų mažesnis nei tų, kieno vitamino D kiekiai yra nepakankami. Juodaodžiams šis ryšys statistiškai nereikšmingas, rašoma tyrimo ataskaitoje žurnale "American Journal of Clinical Nutrition".

D vitaminas, Kraujospūdis, Vitaminai, Vitaminai, medicinos naujienos

"Tyrimas nepateikia tiesioginių duomenų, kad papildomas vitamino D vartojimas sumažintų kraujospūdį", sako dr. Tangpricha.

Mokslininkai siūlo išsamiau tirti, kaip vitamino D kiekis organizme veikia kraujospūdį, praneša "Reuters Health".

ŽYMĖS: D vitaminas, kraujospūdis, medicinos naujienos, moksliniai tyrimai, Vitaminai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Neradote reikiamos informacijos? Pabandykite paranormal paiešką!

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip paruošti imbierinį vandenį nuo sąnarių, raumenų sk...

Kaip paruošti imbierinį vandenį nuo migrenos, rėmens, sąnarių ir raumenų skausmo! Imbierų ne kartą buvo įrodyta, kad sėkminga...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vienuolyno gydomosios priemonės: natūralus antibiotikas...

Šis netikėtinas receptas nuo viduramžių Europos, vieno garsaus vienuolyno. Bėgant metams, šis receptas tapo neatsiejamas natū...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Nacionalinis vėžio institutas patvirtino, kad šis augal...

Nacionalinis vėžio institutas paskelbė, kad marihuana yra veiksmingas gydant vėžį....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Teisingas valandomis maitinimosi rėžimas...

Mes jums siūlome valandinį maitinimosi rėšimą, pagal kurį, mūsų organizmui labiau tinkamas. Teisingas valandomis maitinimosi rėž...