Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 28

Žarnyno bakterijos formuoja jūsų asmenybę

Apie žarnyno bakterijų svarbą pastaruoju metu mokslininkai kalba vis dažniau. Naujo mokslinio tyrimo autoriai teigia, kad tokios bakterijos gali būti siejamos su asmenybės bruožais ir, pavyzdžiui, lemti tai, ar jūs mėgstate laiką leisti su draugais, ar geriau jaučiatės būdamas vienas.

Oksfordo universiteto mokslininkė Katerina Johnson tyrė 655 žmonių išmatų mėginius ir užfiksavo skirtingų bakterijų šeimų dažnį. Paskui tie patys žmonės atsakė į klausimus apie savo gyvenimo būdą ir pomėgius.

„Human Microbiome“ žurnale skelbiama apie ryšį tarp žarnyno bakterijų įvairovės ir tam tikrų asmenybės bruožų. Tiesa, tyrimas nepadėjo nustatyti, ar tokius rezultatus lėmė asmenybės pasikeitimas, ar tam tikros bakterijos keitė žmonių smegenis. Be to, neatmetama galimybė, kad svarbus buvo ir trečiasis veiksnys, turintis įtakos tiek žarnyno bakterijų, tiek smegenų pokyčiams.

Asmenybės bruožai, Žarnyno bakterijos, Bakterijos, medicina

Žmonių, kurie kūdikystėje maitinami krūtimi, žarnyno mikrobioma buvo įvairesnė nei tų, kurie buvo maitinami mišinukais. „Rezultatai rodo, kad kūdikių mityba gali turėti ilgalaikių padarinių žarnyno sveikatai“, – teigė mokslininkė. Pasak jos, dažnesnis produktų, kurių sudėtyje yra daug natūralių probiotikų, vartojimas taip pat praturtina žarnyną įvairiomis bakterijomis.

Įdomu ir tai, kad mokslininkė taip pat nustatė, jog socialesni ir dažniau laisvalaikį su draugais leidžiantys žmonės pasižymėjo didesne žarnyno bakterijų įvairove. Mokslininkės teigimu, artimas kontaktas supažindina mus su naujomis bakterijomis. „Galbūt nenorėtume per daug galvoti apie tai, kaip tos bakterijos yra perkeliamos, tačiau dažnai tai naudinga, nes įvairesnės žarnyno ekosistemos yra susijusios su geresne sveikata“, – aiškino ji.

Tyrėja pažymėjo, kad, nors jos tyrimas pirmasis atskleidė žmonių socialumo ir žarnyno įvairovės ryšį, tą patį ryšį buvo galima pastebėti ir tiriant primatus.

Publikuoja: Lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 18:02 Japonijoje mirė seniausias žemės gyventojas
Japonijoje mirė oficialiai seniausiu pripažintas pasaulio vyras. Chitetsu Watanabei buvo 112 metų, antradienį pranešė japonų žiniasklaida. 1907-aisiais gimęs japonas tik prieš dvi savaites gavo Gineso rekordų knygos sertifikatą, liudijantį, kad jam priklauso seniausio planetoje vyro titulas....

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 08:01 Burokėlis: kaip išsaugoti naudingiausias savybes?

Burokėlis – tikras mūsų daržo karalius. Juk jodo jame daugiau nei kitose daržovėse, vitamino C kiekiu jis dvigubai lenkia morką, stimuliuoja ląstelių augimą, stipriną odą, nagus ir plaukus. Senovės graikai burokėlius pirmiausia naudojo medicinoje, tik tuomet sugalvojo išbandyti maiste, taig...

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 20:56 Visur aplinkui permatomos sferos!
Lonas Strikleris, anomalių reiškinių tyrinėtojas iš Baltimorės (JAV), nelabai seniai gavo elektroninį laišką nuo Polo Kočreino, gyvenančio Australijoje, Perto mieste. Polas savo laiške pasakojo, kad jam jau tiesiog įgriso skraidančios permatomos sferos, ir prašė jam padėti rasti tokį žmogų, kuris su...

Skaityti daugiau

25.02.2020 laikas 20:00 Kodėl turėtumėte valgyti daugiau brokolių?

Miniatiūrinį medį primenanti daržovė kadaise lietuviams buvo neįprasta, netgi egzotiška. Šiandien brokolis yra viena populiariausių daržovių ant kasdienio stalo, kurį žmonės renkasi ne tik dėl jo skonio.

Skaityti daugiau