Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2020 » Kovo » 11

Netikėtas vėžio gydymui atradimas: vėžį atakuoja gerosios žarnyno bakterijos?

CD47 - tai ant daugybės skirtingų vėžinių ląstelių paviršiaus aptinkamas baltymas. Jei pavyktų šį baltymą blokuoti antikūniais, imuninės ląstelės galėtų užpulti ir naikinti vėžines ląsteles. Bandymai jau vyksta, tačiau laboratorijose su pelėmis mokslininkai pasiekia prieštaringų rezultatų - tai veikia, tai neveikia. Kas galėtų padėti? Naujas Teksaso ir Čikagos mokslininkų tyrimas leidžia manyti, kad pagalba atkeliaus iš žmogaus žarnyno.

Žinoma, tokia imunoterapija yra gana sudėtinga, tačiau supaprastintai ją galima paaiškinti taip - CD47 baltymo išjungimas leidžia imuninei sistemai atpažinti ir sunaikinti vėžines ląsteles. CD47 imunoterapija būtų naudinga tuo, kad organizmas pats išmoktų atpažinti vėžines ląsteles, todėl jos būtų naikinamos itin efektyviai. Labai svarbu ir tai, kad sveikos organizmo ląstelės būtų pažeidžiamos kur kas mažiau nei naudojant kitus gydymo būdus, o ir naujų auglių atsiradimas būtų mažiau tikėtinas.

Šiuo metu vyksta net kelių panašių imunoterapijų bandymai. Tačiau ne viskas yra taip gerai, kaip mokslininkai tikėjosi. Su pelėmis atliekami imunoterapijos bandymai rodo, kad kai kurie atvejai naujam gydymui pasiduoda lengviau nei kiti. Ir mokslininkai nežino, kodėl taip yra, todėl šios terapijos perkėlimas į klinikas gali užtrukti dar ilgiau nei buvo galima prognozuoti.

Mokslininkai neieško vėžiu sergančių pelių, kad galėtų išbandyti vaistus - jie jas sukuria. Tai reiškia, kad tyrimai atliekami valdant visus pagrindinius faktorius - bandymų modeliai yra beveik identiški. Bet ar tikrai? Mokslininkai JAV dabar mano, kad skirtingas imuninės sistemos atsakas į vaistus gali būti susijęs su skirtinga žarnyno mikrofloros sudėtimi.

Kai pelėms, kurios gerai reagavo į naująją imunoterapiją, buvo suleistas antibiotikų kokteilis, išžudęs praktiškai visas žarnyno bakterijas, jų augliai vėl ėmė augti. Tuo tarpu, kai pelėms, kurioms imunoterapija nepadėjo, buvo skirti Bifidobacteria bakterijų papildai, augliai ėmė trauktis. Bifidobacteria yra viena iš gerųjų žarnyno bakterijų, randamų ir pelių, ir žmonių organizmuose.

Pasirodo, šios bakterijos gali persikelti į vėžio zonas, paveikti vėžine ląsteles ir pagerinti imunoterapijos efektyvumą. Tai - netikėtas, bet daug vilties suteikiantis atradimas. Tai reiškia, kad imunoterapijos efektyvumas gali būti pagerinamas atsižvelgus į paciento žarnyno mikrofloros būseną. Dabar mokslininkai planuoja klinikinius tyrimus, kurie patvirtintų šiuos rezultatus.

Publikuoja technologijos.lt, parengta pagal rupress.org

Paranormal.lt koliažas

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.06.2019 laikas 07:43 Receptai Keptų daržovių garnyras

Daržoves nuplauname, nusausiname, svogūnus nulupame. Cukiniją ir svogūnus pjaustome maždaug 1 centimetro storio griežinėliais.

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:41 Receptai Šalavijas vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalavijo, Vandens

Skaityti daugiau

29.10.2019 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau