Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 23

Antibiotikai siejami su platesniu neigiamu poveikiu

Antibiotikų vartojimas ne tik skatina naujos superbakterijos atsiradimą. Vartojami ilgą laiką šie vaistai taip pat didina miokardo infarkto ir insulto riziką.

Asmenims, kurie vartojo antibiotikus 2 mėnesius ar ilgiau, buvo 32 proc. didesnė kardiovaskulinių ligų rizika. Prie tokios išvados priėjo mokslininkai, kurie iš naujo peržiūrėjo tyrimą, kuriame dalyvavo apie 36 500 moterų. Vadinasi, šie medikamentai sukels širdies ligą dar šešioms iš tūkstančio moterų, kurios be jų nebūtų patyrusios kardiovaskulinių problemų.

Moterims po 60 metų amžiaus rizika būna didesnė, tačiau tam tikra grėsmė kyla ir esant vidutinio amžiaus - nuo 40 iki 59 metų. Tuomet po ilgą laiką trukusio antibiotikų vartojimo širdies ligų rizika padidėja 28 proc. Pavojus šiuo atžvilgiu nekyla tik jaunesnėms moterims, o tai ragina manyti, kad su amžiumi pradeda reikštis kumuliacinis efektas - pvz., moterims, kurios ilgą laiką gydosi kvėpavimo takų ligas, šlapimtakių infekcijas ar dantų ligas.

Antibiotikai neigiamai veikia žarnyno mikrobiomą sunaikindami gerąsias bakterijas, o tai didina virusinių ir bakterinių infekcijų riziką, kurios gali sukelti minėtų problemų, - tokią išvadą padarė tyrėjai iš Tuleino universiteto (Tulane University) Naujajame Orleane, JAV Luizianos valstijoje.

Eur Heart J, 2019; ehz231

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar