Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (384) Komentarų: (0) (21.04.2018 - 13:22)

Mitas apie antibiotikų kursą

Įėjome į „superbakterijų amžių“, kai antibiotikai pasidarė bejėgiai kovoti su infekcijomis. Antibiotikams atsparios bakterijos susiformavo todėl, kad gydytojai skirdavo šių vaistų beveik nuo visų ligų, net jei jų vartojimas visai nebuvo būtinas, pvz., sergant virusinėmis infekcijomis.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Kita „auksinė taisyklė“ medicinoje yra: baigti gydymo kursą. Vis dėlto nauji tyrimai rodo, kad tai dar vienas medicinos mitas, - pacientams sakoma, kad jie privalo baigti pradėtą antibiotikų kursą, antraip su laiku apskritai jokie antibiotikai jiems nebepadės. Tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Braitono ir Sasekso medicinos mokyklos (Brighton and Sussex Medical School) mano, kad iš tikrųjų viskas gali būti kaip tik atvirkščiai - atsparumą medikamentams sukuria nereikalingas vaistų vartojimas.

Tenka sutikti su tuo, kad antibiotikai vis dar yra būtini gyvybei gelbėti, tačiau, kaip teigia vadovaujantysis tyrėjas Martinas Llewelynas, nurodymas išeiti visą antibiotikų kursą iki galo nėra pagrįstas įrodymais, bet skatina naujų atsparių bakterijų pasirodymą, kurių nebus įmanoma įveikti medikamentais.

Minėtą „auksinę taisyklę“ sukūrė visiškai nepagrįsta baimė, kad infekcijos nebus pakankamai efektyviai sunaikintos, jei nebus baigtas visas antibiotikų kursas, tačiau, nagrinėdami labiausiai paplitusias infekcijas, tyrėjai konstatavo, kad antibiotikai buvo veiksmingi tik apie pusę to laiko, kuriam jie paprastai išrašomi.

Tarkime, paplitusią ausų infekciją - ūminį vidurinės ausies uždegimą -galima išgydyti per 5 dienas, bet standartinis gydymo kursas yra 10 dienų.

Taip pat ir gerklės infekcijai - streptokoko sukeltam faringitui - gydyti reikalingas 3-6 dienų kursas, o ne nustatytos 10 dienų. Norint pasveikti nuo plaučių uždegimo, pakanka vartoti antibiotikų 5 dienas, o tai yra perpus mažiau, nei buvo manoma iki šiol.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Be to, skirdami antibiotikų, gydytojai laikosi principo „vienas tinka viskam“, nors i kiekvienam pacientui reikalingas gydymo laikas gali iš esmės skirtis. Antibiotikai -tai reikšmingas, bet, deja, baigtinis išteklius, taigi, tyrėjų nuomone, gydytojai turėtų keisti savo įpročius, skirdami jų pacientams.Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: farmacija, vaistai, antibiotikų kursas, moksliniai tyrimai, Antibiotikai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Gerkite šį gėrimą ryte ir būkite jaunesni!...

Dėl savo gebėjimų atjauninti odą ir visą kūną, visi dermatologai rekomenduoja ciberžolės miltelių naudojimą su antioksidacine...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Egzemos naikinimo priemonės natūraliu būdu...

Padeda šviežių kopūstų košelės, sumaišytos su kiaušinio baltymu tvarsčiai. Tvarsčius keisti 1-2 kartus per dieną....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ji gėrė šiltą vandenį su medumi ir citrina visus metus,...

Žinoma blogerė Crystal Davis, nusprendė išsiaiškinti viską pati. Po perskaityto straipsnio apie šilto vandens su medumi ir ci...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Anginos išgydymas per vieną dieną, be antibiotikų!...

Anginą sukelia Streptococcus pirolidonil peptidazė bakterijos, jos labai paplitusios vaikų tarpe. Dažniausi simptomai, gerklė...