Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (477) Komentarų: (0) (21.04.2018 - 13:22)

Mitas apie antibiotikų kursą

Įėjome į „superbakterijų amžių“, kai antibiotikai pasidarė bejėgiai kovoti su infekcijomis. Antibiotikams atsparios bakterijos susiformavo todėl, kad gydytojai skirdavo šių vaistų beveik nuo visų ligų, net jei jų vartojimas visai nebuvo būtinas, pvz., sergant virusinėmis infekcijomis.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Kita „auksinė taisyklė“ medicinoje yra: baigti gydymo kursą. Vis dėlto nauji tyrimai rodo, kad tai dar vienas medicinos mitas, - pacientams sakoma, kad jie privalo baigti pradėtą antibiotikų kursą, antraip su laiku apskritai jokie antibiotikai jiems nebepadės. Tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Braitono ir Sasekso medicinos mokyklos (Brighton and Sussex Medical School) mano, kad iš tikrųjų viskas gali būti kaip tik atvirkščiai - atsparumą medikamentams sukuria nereikalingas vaistų vartojimas.

Tenka sutikti su tuo, kad antibiotikai vis dar yra būtini gyvybei gelbėti, tačiau, kaip teigia vadovaujantysis tyrėjas Martinas Llewelynas, nurodymas išeiti visą antibiotikų kursą iki galo nėra pagrįstas įrodymais, bet skatina naujų atsparių bakterijų pasirodymą, kurių nebus įmanoma įveikti medikamentais.

Minėtą „auksinę taisyklę“ sukūrė visiškai nepagrįsta baimė, kad infekcijos nebus pakankamai efektyviai sunaikintos, jei nebus baigtas visas antibiotikų kursas, tačiau, nagrinėdami labiausiai paplitusias infekcijas, tyrėjai konstatavo, kad antibiotikai buvo veiksmingi tik apie pusę to laiko, kuriam jie paprastai išrašomi.

Tarkime, paplitusią ausų infekciją - ūminį vidurinės ausies uždegimą -galima išgydyti per 5 dienas, bet standartinis gydymo kursas yra 10 dienų.

Taip pat ir gerklės infekcijai - streptokoko sukeltam faringitui - gydyti reikalingas 3-6 dienų kursas, o ne nustatytos 10 dienų. Norint pasveikti nuo plaučių uždegimo, pakanka vartoti antibiotikų 5 dienas, o tai yra perpus mažiau, nei buvo manoma iki šiol.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Be to, skirdami antibiotikų, gydytojai laikosi principo „vienas tinka viskam“, nors i kiekvienam pacientui reikalingas gydymo laikas gali iš esmės skirtis. Antibiotikai -tai reikšmingas, bet, deja, baigtinis išteklius, taigi, tyrėjų nuomone, gydytojai turėtų keisti savo įpročius, skirdami jų pacientams.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: farmacija, vaistai, antibiotikų kursas, moksliniai tyrimai, Antibiotikai
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar