Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2018 » Balandžio » 21

Mitas apie antibiotikų kursą

Įėjome į „superbakterijų amžių“, kai antibiotikai pasidarė bejėgiai kovoti su infekcijomis. Antibiotikams atsparios bakterijos susiformavo todėl, kad gydytojai skirdavo šių vaistų beveik nuo visų ligų, net jei jų vartojimas visai nebuvo būtinas, pvz., sergant virusinėmis infekcijomis.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Kita „auksinė taisyklė“ medicinoje yra: baigti gydymo kursą. Vis dėlto nauji tyrimai rodo, kad tai dar vienas medicinos mitas, - pacientams sakoma, kad jie privalo baigti pradėtą antibiotikų kursą, antraip su laiku apskritai jokie antibiotikai jiems nebepadės. Tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Braitono ir Sasekso medicinos mokyklos (Brighton and Sussex Medical School) mano, kad iš tikrųjų viskas gali būti kaip tik atvirkščiai - atsparumą medikamentams sukuria nereikalingas vaistų vartojimas.

Tenka sutikti su tuo, kad antibiotikai vis dar yra būtini gyvybei gelbėti, tačiau, kaip teigia vadovaujantysis tyrėjas Martinas Llewelynas, nurodymas išeiti visą antibiotikų kursą iki galo nėra pagrįstas įrodymais, bet skatina naujų atsparių bakterijų pasirodymą, kurių nebus įmanoma įveikti medikamentais.

Minėtą „auksinę taisyklę“ sukūrė visiškai nepagrįsta baimė, kad infekcijos nebus pakankamai efektyviai sunaikintos, jei nebus baigtas visas antibiotikų kursas, tačiau, nagrinėdami labiausiai paplitusias infekcijas, tyrėjai konstatavo, kad antibiotikai buvo veiksmingi tik apie pusę to laiko, kuriam jie paprastai išrašomi.

Tarkime, paplitusią ausų infekciją - ūminį vidurinės ausies uždegimą -galima išgydyti per 5 dienas, bet standartinis gydymo kursas yra 10 dienų.

Taip pat ir gerklės infekcijai - streptokoko sukeltam faringitui - gydyti reikalingas 3-6 dienų kursas, o ne nustatytos 10 dienų. Norint pasveikti nuo plaučių uždegimo, pakanka vartoti antibiotikų 5 dienas, o tai yra perpus mažiau, nei buvo manoma iki šiol.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Be to, skirdami antibiotikų, gydytojai laikosi principo „vienas tinka viskam“, nors i kiekvienam pacientui reikalingas gydymo laikas gali iš esmės skirtis. Antibiotikai -tai reikšmingas, bet, deja, baigtinis išteklius, taigi, tyrėjų nuomone, gydytojai turėtų keisti savo įpročius, skirdami jų pacientams.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.12.2017 laikas 10:48 Receptai – Patiekalai Arbata nuo tonzilito (medetka, jonažolė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: medetka, jonažolė

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai – Patiekalai Cukinijų Blynai Su Grietine + Receptas/Video

Jeigu dievinate cukinijas ir ieškote vis naujų jų paruošimo būdų, štai jums puikus receptas. Cukinijų blynai – vienas geriausių sezoninių užkandžių. Juos galima patiekti su grietinės padažu. O galima į blyną įvynioti mėso...

Skaityti daugiau

22.11.2017 laikas 11:14 Receptai – Patiekalai Arbata nuo tonzilito (lakišius, liepžiedžiai, kietis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: lakišius, liepos žiedai, kietis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau