Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Balandžio » 21

Mitas apie antibiotikų kursą

Įėjome į „superbakterijų amžių“, kai antibiotikai pasidarė bejėgiai kovoti su infekcijomis. Antibiotikams atsparios bakterijos susiformavo todėl, kad gydytojai skirdavo šių vaistų beveik nuo visų ligų, net jei jų vartojimas visai nebuvo būtinas, pvz., sergant virusinėmis infekcijomis.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Kita „auksinė taisyklė“ medicinoje yra: baigti gydymo kursą. Vis dėlto nauji tyrimai rodo, kad tai dar vienas medicinos mitas, - pacientams sakoma, kad jie privalo baigti pradėtą antibiotikų kursą, antraip su laiku apskritai jokie antibiotikai jiems nebepadės. Tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Braitono ir Sasekso medicinos mokyklos (Brighton and Sussex Medical School) mano, kad iš tikrųjų viskas gali būti kaip tik atvirkščiai - atsparumą medikamentams sukuria nereikalingas vaistų vartojimas.

Tenka sutikti su tuo, kad antibiotikai vis dar yra būtini gyvybei gelbėti, tačiau, kaip teigia vadovaujantysis tyrėjas Martinas Llewelynas, nurodymas išeiti visą antibiotikų kursą iki galo nėra pagrįstas įrodymais, bet skatina naujų atsparių bakterijų pasirodymą, kurių nebus įmanoma įveikti medikamentais.

Minėtą „auksinę taisyklę“ sukūrė visiškai nepagrįsta baimė, kad infekcijos nebus pakankamai efektyviai sunaikintos, jei nebus baigtas visas antibiotikų kursas, tačiau, nagrinėdami labiausiai paplitusias infekcijas, tyrėjai konstatavo, kad antibiotikai buvo veiksmingi tik apie pusę to laiko, kuriam jie paprastai išrašomi.

Tarkime, paplitusią ausų infekciją - ūminį vidurinės ausies uždegimą -galima išgydyti per 5 dienas, bet standartinis gydymo kursas yra 10 dienų.

Taip pat ir gerklės infekcijai - streptokoko sukeltam faringitui - gydyti reikalingas 3-6 dienų kursas, o ne nustatytos 10 dienų. Norint pasveikti nuo plaučių uždegimo, pakanka vartoti antibiotikų 5 dienas, o tai yra perpus mažiau, nei buvo manoma iki šiol.

farmacija, vaistai, antibiotikai, antibiotikų kursas

Be to, skirdami antibiotikų, gydytojai laikosi principo „vienas tinka viskam“, nors i kiekvienam pacientui reikalingas gydymo laikas gali iš esmės skirtis. Antibiotikai -tai reikšmingas, bet, deja, baigtinis išteklius, taigi, tyrėjų nuomone, gydytojai turėtų keisti savo įpročius, skirdami jų pacientams.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.04.2020 laikas 17:48 Kokie vitaminai gali kovoti prieš vėžį?
Kai kurių gyventojų ir alternatyviosios medicinos šalininkų teigimu, ilgas junginių, turinčių priešvėžinį poveikį, sąrašas turėtų būti papildytas vitaminais. Panalizuokime šiuo požiūriu populiariausias maistines medžiagas....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 16:03 Sakai – Natūralus Maisto Papildas
Garsusis senovės gydytojas ir filosofas Avicena daugelyje savo receptų minėjo sakų gydomąsias savybes. Savo moksliniuose traktatuose jis rašė, kad sakai stiprina kūną, skatina tulžies skyrimąsi, gerina regėjimą ir klausą....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 14:49 Ilgiausiai išliekantis maistas – ką valgytume, jei įvyktų apokalipsė?

Kas būtų, jei civilizacija – tokia, kokią turime dabar – rytoj išnyktų? Ar maistas, kurį šiandien valgome, galėtų išsilaikyti taip ilgai, kad jį tolimoje ateityje atrastų archeologai? Ir jei taip – ar tas maistas dar būtų valgomas? Šiame straipsnyje sužinosite apie tai, koks val...

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 13:42 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Elito Evakuacija Dėl Klimato 2 Dalis

Tai, prieš tai mes kalbėjome, kad koronavirusai iš esmes nėra baisūs, jei kalbam iš medicinos pusės. Vienintelis, kad gali nuo jo nukentėti, tai tie žmonės kurie turi silpną imunitetą. Mes galime pastebėti, kad daugiausia šiuo virusi yra užsikrėtę tai senesnio amžiaus žmonės, arba visai jauni vai...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Dalis

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau