- 25.06.2019
- 0.0 Reitingas
- 2339 Peržiūros
- Komentarai
Dažnas iš mūsų neįsivaizduojame ryto be puodelio kavos. Tačiau paskutinės mados tendencijos mitybos srityje bando mūsų rytinį kavos puodelį paversti pusryčiais. Ši kava yra itin paplitusi tarp ketogeninės mitybos atstovų, kurių mityba susideda iš gausaus kiekio riebalų ir itin mažo angliavandenių kiekio. Tačiau vis dažniau pastebiu, kad ši kava pradeda užkariauti vis daugiau žmonių.
Kaip paruošti kavą:
- Mums reikės puodelio juodos kavos
- 1 valgomojo šaukšto kokosų aliejaus
- 1 valgomojo šaukšto nesaldinto sviesto (geriausiai ekologiško)
- Visus ingredientus labai gerai išmaišome ir geriame.
Kokios šios kavos savybės:
Privalumai
Dažnai tampa pusryčių pakaitalu ir jos vartotojai prisiekinėja, kad sotumo jausmas jiems leidžia nieko nevalgyti iki vėlyvų pietų. Pastebėta, kad kai kuriems tai itin sėkmingai padeda numesti svorio.
Dėl sviesto vartojimo, gauname mums sveikatai naudingų vitaminų. Vitaminas A itin svarbus mūsų imuninei sistemai, virškinimui ir odos sveikatai. Vitaminas K2 atlieka itin svarbią funkciją imuninei sistemai.
Kokosų aliejuje esantys vidurinės grandies trigliceridai (angliškai – MCT) – itin naudingi metobolizmo suaktyvinimui, teigiamai veikia smegenų darbą – gali pagerinti atminti ir nuotaiką. Taip pat būtent tokio tipo riebalai turi savybę suteikti sotumo jausmą ir energingumą.
Trūkumai
Kavoje esantis kofeinas gali neigiamai veikti mūsų nervų sistemą, taip pat ryte mums labai reikėtų gauti baltymų ir angliavandenių, kurių šioje kavoje mes negauname.
Itin didelis riebalų kiekis viename puodelyje kavos gali neigiamai veikti mūsų sveikatą. Nors ketogeninės mitybos atstovai teigia, kad tokios kavos vartojimas nedaro neigiamos įtakos cholesteroliui, deja tokios kavos vartojimas, kai mūsų mityboje gausu angliavandenių, kaip miltinių produktų, desertų ar krakmolingų daržovių, gali vesti link cholesterolio padidėjimo.
Rytais mes labai norime gauti pakankamai skaidulų, tad praleisdami pusryčius ir pakeisdami juos kava, galime turėti problemų su reguliariu tuštinimusi.
Nors riebalai mums itin svarbūs, dažnai didesnis jų kiekis gali neigiamai veikti mūsų virškinimo sistemą, ypač jei skrandžio darbas yra nusilpęs.
Gali pasireikšti pilvo pūtimas, nevirškinimas ar lengvas pykinimas. Gali vesti į omega-3, omega-6 riebalų rūgščių disbalansą. Jei vis dėlto nuspręsite gerti tokią kavą, pasirūpinkite, kad mityboje būtų gausu riebios žuvies, kurioje randame omega-3.
Nors mes dažnai mėgstame išbandyti naujus produktus ir vis ieškome „stebuklingo“ būdo subalansuoti svorį, mano praktika rodo, kad tik iš esmės pakeitus mitybos principus mes pasieksime ilgalaikių rezultatų.
Autorius: Tautvilė Šliažaitė, rašo Delfi.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.