Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 23

Ar verta gerti sidabringą vandenį?

Kas yra sidabringas vanduo? Taip vadinamas vanduo, į kurį prideda mažyčių sidabro dalelių. Mokslinis tokių tirpalų pavadinimas yra koloidinis sidabras. Šis vanduo turi ilgą ir net legendinę istoriją.

Garsusis Hipokratas žaizdoms gydyti naudojo antibakterines kompresus ir tvarsčius, išmirkytus vandenyje sidabriniuose induose. Ne mažiau gerai žinomas senovės graikų istorikas Herodotas minėjo, kad sidabriniai indai buvo naudojami vandeniui transportuoti Persijos karaliaus Kyro II Didžiojo kariuomenėje: tai leido skystį išlaikyti tinkamu gerti ilgų kelionių metu.

Koloidinio sidabro antibakterinės savybės lėmė, kad jis buvo naudojamas ir XX amžiuje. Koloidinio sidabro pagrindu buvo gaminami lašai, skirti gydyti akių infekcijas, taip pat jie buvo vartojami į vidų nuo įvairių ligų – nuo paprasto peršalimo iki gonorėjos.

Sidabringo vandens populiarumas sumažėjo tik, atsiradus antibiotikams. Tačiau iki šiol koloidinis sidabras naudojamas alternatyviojoje medicinoje. Gamintojai skelbia, kad koloidinį sidabrą naudojo mūsų tėvai ir seneliai, bet ar iš tikrųjų jis yra saugus? Tai panacėja, kovojanti su virusais ir bakterijomis, stiprinanti imuninę sistemą, gydanti akių infekcijas, paprastąją ir juostinę pūslelinę, prostatitą, net vėžį ir ŽIV. Todėl mokslininkai ištyrė šį vandenį. Rezultatai juos šiek tiek išgąsdino.

Taigi, ar tikrai sidabringas vanduo yra toks geras? Pradėkime nuo to, kad nėra nė vieno mokslinio tyrimo, kuris įtikinamai įrodytų geriamojo sidabringo vandens naudą. JAV maisto ir vaistų administracija pranešė, kad yra nereceptinių vaistinių preparatų, kuriuose yra koloidinių sidabro junginių arba sidabro druskų. Sveikatos ir žmogaus paslaugų departamentas, visuomenės sveikatos tarnyba, maisto ir vaistų administracija jau nuo 1999 metų skelbia, kad maisto papildai, kuriuose yra sidabro, gali sukelti nuolatinį odos ir gleivinių spalvos pasikeitimą, o koloidinis sidabras žmonėms gali net būti žalingas.

Visų pirma, sidabras nedalyvauja žmogaus metabolizme. Paprastai kalbant, mūsų kūnas nežino, kaip juo naudotis. Todėl iš principo neturėtų kiltis klausimas apie tai, ar jis stiprina imuninę sistemą ir gydo ligas.

Antra, metalas kaupiasi organuose ir audiniuose. Jei geriate sidabringą vandenį, žinokite, kad laikui bėgant, jis gali nudažyti odą ir gleivinę melsvai pilkšva spalva. Ši būklė vadinama argyrija. Iki šiol patys gydytojai nelaiko šios būklės pavojinga, tačiau atkreipia dėmesį, kad pokyčiai būna nuolatiniai: spalva išlieka amžinai.

Kitas nemalonus koloidinio sidabro šalutinis poveikis yra tas, kad jis sąveikauja su tam tikrais vaistais. Visų pirma, sumažėja antibiotikų ir tiroksino, vaisto, skirto skydliaukės sutrikimams gydyti, veiksmingumas. Tai taip pat reiškia ir tai, kad, jeigu jums skauda gerklę ir vartojate gydytojo paskirtus antibiotikus bei koloidinį sidabrą, vadinasi, gysite ilgiau ir sunkiau.

2017 m. atliktas tyrimas nustatė, kad koloidinio sidabro vartojimas gali pažeisti DNR ir net pakenkti ateities kartoms – mūsų palikuonims. Šios išvados yra pagrįstos eksperimentais su gyvūnais ir turi būti pakartotinai išbandytos su žmonėmis. Tačiau išankstiniai duomenys neatrodo optimistiški.

Hipokratas tam tikra prasme buvo teisus: koloidinis sidabras tikrai pasižymi antibakteriniu poveikiu (gali sunaikinti tam tikras bakterijas). Todėl, pavyzdžiui, kilmingieji, gerdami prastos kokybės vandenį iš sidabrinių taurių, rečiau viduriuodavo nei paprasti kareiviai, o ant žaizdos uždėtas sidabringas kompresas, greičiau ją išgydydavo.

Rašo: priekavos.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau