Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Balandžio » 12

Asmenims su „vidutine" širdies smūgio rizika aspirinas nepadeda

Žmonėms, turintiems „vidutinę" miokardo infarkto ar insulto riziką, dažnai patariama kasdien gerti aspirino, tačiau tai nepadeda sumažinti rizikos, be to, didina sunkaus skrandžio ir žarnyno kraujavimo grėsmę - taip nustatyta per vieną tyrimą.

medicina, aspirinas, infarktas, širdies smūgis, vaistai

Asmenims, kurie vartodavo aspiriną, buvo lygiai tokia pat rizika patirti savo pirmą miokardo infarktą ar insultą kaip kitiems, buvusiems panašios rizikos grupėje ir nevartojusiems aspirino. Tačiau tyrėjai aptiko, kad šis vaistas padidino skrandžio ir žarnyno kraujavimo riziką.

Įrodyta, kad aspirinas padeda išvengti pakartotinių miokardo infarkto ar insulto, tačiau to negalima sakyti apie žmones, kurie turi „vidutinę" riziką patirti miokardo infarktą ar insultą pirmą kartą, pvz., rūkalius, asmenis, kurių padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje ar aukštas kraujospūdis.

JAV mokslininkai iš Brigamo ir moterų ligoninės (Brigham and Women's Hospital) Bostone įtraukė į tyrimą 12 546 moteris ir vyrus, kurių vidutinis amžius buvo 64 metai ir kurie turėjo 30 proc. riziką per kitus 10 metų patirti infarktą. Per kitus 5 metus pusei tyrimo dalyvių kasdien duodavo aspirino, o kiti gerdavo placebo tablečių, tačiau miokardo infarktų atvejų skaičius abiejose grupėse praktiškai nesiskyrė. Aspirino grupėje buvo konstatuoti 269 miokardo infarktų ir insultų atvejai, o placebo grupele - 281 atvejis. Tačiau aspirino grupėje būta 61 skrandžio ir žarnyno kraujavimo atvejo, o placebo grupėje - tik 29.

Lancet, 2018; 392:1036-46

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Mistikos TV (Bandoma vėliau žiūrėkite šia nuoroda) Pasirinkite: Video / TV

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.07.2020 laikas 19:23 Padėkime Savo Venoms Žolelėmis Be Vaistų
Kai man pavyko sulieknėti ir atsikratyti 10 kg nereikalingo svorio, pajutau, kad pagerėjo mano kojų venų būsena. Tėvai sirgo varikoziniu venų išsiplėtimu, matyt aš irgi paveldėjau šią ligą. Iš pradžių nešiojau priešvarikozines kojines - toks ir buvo mano gydimasis. O štai šiuo atveju pati sau netikė...

Skaityti daugiau

10.07.2020 laikas 18:48 “Cikada3301”: kas stovi už pačios paslaptingiausios dabarties organizacijos

2012 metų sausio mėn. anoniminiame forume4chan atsirado paslaptingas pranešimas. Nežinomas, pasirašęs „3301“, įkėlė cikados paveikslėlį, kuriame buvo užšifruotas slaptas pranešimas.“ Supraskite jį, ir sužinosite, kaip rasti mus. Nekantriai laukiame tų nedaugelio žmonių, kuriems ...

Skaityti daugiau

10.07.2020 laikas 08:32 Castellfollit unikalus miestelis Ispanijoje. Sužinok kodėl!
Katalonijoje yra miestelis, kuriame dar nė vienas turistas nepasiklydo begaliniuose gatvių, aikščių ir alėjų labirintuose. Ir taip yra ne dėl to, kad jis neklaidus, bet todėl, kad jame yra tik viena gatvė su dviem namų, kurie tiesiogine prasme kabo ant uolos krašto...

Skaityti daugiau

09.07.2020 laikas 20:11 Magnio vandens receptas: kovoja su edema, antsvoriu, sąnarių skausmais, prasta kraujotaka ir dar daugiau!

Jei esate vyresnis nei 40 metų, tuomet turite atidžiai stebėti suvartoto magnio kiekį. Tai padeda tinkamai funkcionuoti visiems organams ir užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Skaityti daugiau

09.07.2020 laikas 14:25 Ką apie asmenybę išduoda kavos puodelis?
Ne paslaptis, kad turėdami tam tikrų žinių, gali suprasti žmogaus prigimtį vien tik stebėdami tam tikrus gestus ar pasirinkimus. Net paprastas kavos puodelis gali labai daug atskleisti apie asmenybę.

Skaityti daugiau

09.07.2020 laikas 13:03 Cholesterolio Lygį Sumažinkite Be Vaistų

Žmogus negali pakeisti savo biologinio amžiaus, bet gali atitolinti lėtines širdies ir kraujagyslių ligas, jei jo kraujagyslės bus „švarios“. Mokslas įrodė, kad šiuolaikiniai būdai kontroliuoti mažo tankio cholesterolį, dar vadinamą „bloguoju“, gali padėti išvengti infarkt...

Skaityti daugiau