Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Balandžio » 12

Asmenims su „vidutine" širdies smūgio rizika aspirinas nepadeda

Žmonėms, turintiems „vidutinę" miokardo infarkto ar insulto riziką, dažnai patariama kasdien gerti aspirino, tačiau tai nepadeda sumažinti rizikos, be to, didina sunkaus skrandžio ir žarnyno kraujavimo grėsmę - taip nustatyta per vieną tyrimą.

medicina, aspirinas, infarktas, širdies smūgis, vaistai

Asmenims, kurie vartodavo aspiriną, buvo lygiai tokia pat rizika patirti savo pirmą miokardo infarktą ar insultą kaip kitiems, buvusiems panašios rizikos grupėje ir nevartojusiems aspirino. Tačiau tyrėjai aptiko, kad šis vaistas padidino skrandžio ir žarnyno kraujavimo riziką.

Įrodyta, kad aspirinas padeda išvengti pakartotinių miokardo infarkto ar insulto, tačiau to negalima sakyti apie žmones, kurie turi „vidutinę" riziką patirti miokardo infarktą ar insultą pirmą kartą, pvz., rūkalius, asmenis, kurių padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje ar aukštas kraujospūdis.

JAV mokslininkai iš Brigamo ir moterų ligoninės (Brigham and Women's Hospital) Bostone įtraukė į tyrimą 12 546 moteris ir vyrus, kurių vidutinis amžius buvo 64 metai ir kurie turėjo 30 proc. riziką per kitus 10 metų patirti infarktą. Per kitus 5 metus pusei tyrimo dalyvių kasdien duodavo aspirino, o kiti gerdavo placebo tablečių, tačiau miokardo infarktų atvejų skaičius abiejose grupėse praktiškai nesiskyrė. Aspirino grupėje buvo konstatuoti 269 miokardo infarktų ir insultų atvejai, o placebo grupele - 281 atvejis. Tačiau aspirino grupėje būta 61 skrandžio ir žarnyno kraujavimo atvejo, o placebo grupėje - tik 29.

Lancet, 2018; 392:1036-46

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar


TavoSkelbimai.lt Skelbimų lenta