- 06.03.2018
- 0.0 Reitingas
- 5711 Peržiūros
- Komentarai
Tai buvo seniai, ir šie du žmonės nenori minėti savo vardų, tačiau vienas preparatas padėjo jiems įveikti vėžį. Britų gydytojas Haraldas Gaieras atrado šią priemonę atsitiktinai, teikdamas abiem paliatyviosios pagalbos paslaugas.
Beveik prieš 10 metų, maždaug 3 mėnesių skirtumu, pas mane konsultuotis atvyko du pacientai: pirmas buvo vyras, kuriam diagnozuotas inkstų vėžys, o kita - moteris su gana toli pažengusiu krūties vėžiu. Abu buvo nusiteikę ryžtingai, kad jokiu būdu nesinaudos standartiniais vėžio gydymo metodais - radioterapija, chirurgija ar chemoterapija. Jų artimieji tuo nesidžiaugė, bet nenoromis sutiko su tokiu pasirinkimu, taip pat ir - abiejų pacientų onkologai. Abu žmonės ieškojo kokios nors Rvtų medicinos gydomosios priemonės ar kitos gerai ištobulintos alternatyviosios terapijos krypties augalinio preparato organizmui palaikyti, jiems buvo reikalingas bet koks augalinis preparatas, galintis didinti bendrą organizmo ištvermę. Abu jie suprato - ir aš noriu pabrėžti šį faktą, - kad nesiūliau išgydyti juos nuo vėžio. Sutikau gydyti abu žmones, teikiant palaikymą organizmui, tačiau liepiau jiems kartą per du mėnesius darytis ultragarso tyrimus ir įvertinti galimus pokyčius. Aš galėjau tikrinti jų sveikatos būklę pagal rodmenis, kokie taikomi Rytų medicinoje, ir abu pacientai su tuo sutiko.
Visų nuostabai, kinų tradicinės medicinos požiūriu, šių abiejų žmonių būklė buvo panaši. Nustačiau, kad abiejų blužnies ir kasos ci kanalams (gyvybės jėgos kanalams) trukdė drėgmė: juos abu vargino pilvo pūtimas, apetito trūkumas, dažni virškinimo sutrikimai ir dirgliosios žarnos simptomai. Taip pat jie abu švokšdavo, nereguliariai kosėdavo, turėdavo spaudimo (sunkumo) pojūtį krūtinėje, be to, jiems nuolat išsiskirdavo šiek tiek gleivių. Tai paskatino mane išrašyti preparatą, kurį kinai vadina Hou Po, o Vakarų herbalistams jis žinomas kaip Magnolia officinalis (vaistinių magnolijų žievė).(1)
Tada jau žinojau, kad vaistinių magnolijų žievė sėkmingai taikoma Rytų medicinoje bent tūkstantį metų ir neturi kitų sunkių šalutinių reiškinių, išskyrus diazepamo poveikio stiprinimą.
Vaistinių magnolijų žievė sėkmingai taikoma Rytų medicinoje bent tūkstantį metų.
Peržvelgęs Vakaruose atliktus mokslinius tyrimus, aptikau, kad vaistinių magnolijų žievės ekstraktas pasižymi mokslininkų įrodytu efektyvumu kovojant su keliomis ligomis (žr. tekstą rėmelyje). Galima rasti įrodymų, kad magnolijų žievė dėl jos citotoksinio (ląsteles naikinančio) poveikio pajėgi slopinti navikų augimą. Tuo pat metu ji slopina ir angiogenezę - naujų kraujagyslių formavimąsi ir augimą, kurios aprūpina navikus maistinėmis medžiagomis ir deguonimi. Magnolijų žievė pasižymi ir kitais antivėžiniais efektais, pvz., sukelia daugelio vėžių rūšių ląstelių apoptozę (užprogramuotą mirtį).(3)
Be to, sužinojau, kad magnolijų žievė nedaro toksiško poveikio - ji neveikia genetinės medžiagos ir nesukelia mutacijų ar pokyčių nė viename iš svarbių kūno organų (pvz., kaulų čiulpai ir eritrocitai). Tai padaro šią priemonę saugią - tokią, kurią galima ir švirkšti į veną, ir gerti.(4)
Nagrinėdamas giliau, radau daug paskelbtų tyrimų, kurie įtikinamai patvirtino magnolijų žievės ekstrakto ir jo sudedamųjų dalių itin didelį poveikį įvairiems navikams. Kai kurie publikuoti tyrimai liudijo, kad klizmos su M. officinalis žievės ekstraktu parodė didesnį bioaktyviųjų komponentų patekimą į cirkuliaciją nei šio gydomojo augalo preparato gėrimas.(5) Vis dėlto, kadangi magnolijų žievės ekstraktas ne visur prieinamas supozitorijų pavidalu, o aš nesiūlau taikyti infuzijas kaip dalį natūropatinio žarnyno plovimo, skyriau abiem šiems pacientams geriamų kapsulių.
Žinoma, iš visos šios informacijos jiems nepasakiau nieko, nes nenorėjau kelti nepagrįstų vilčių, be to, buvau labai apdairus ir pabrėžiau, kad negydau jų nuo vėžio, o tik siūlau vartoti gydomųjų augalų.
Esama įrodymų, kad magnolijų žievė dėl jos citotoksinio (ląsteles naikinančio) poveikio pajėgi slopinti navikų augimą.
Abu pacientai tvarkingai lankydavo savo reguliarius ultragarso tyrimus, ir abiem atvejais navikas toliau didėjo (maždaug 6 mėnesius nuo gydomųjų augalų vartojimo). Tačiau jie abu ir toliau priešinosi vis atkaklesniems savo artimųjų prašymams grįžti prie tradicinio vėžio gydymo kelio.
Maždaug po 10 mėnesių navikai pagaliau lyg ir sustojo augti, o paskui ėmė mažėti. Po 22 mėnesių navikai pasidarė tokie maži, kad jų nebebuvo galima aptikti ultragarsu.
Abiem atvejais onkologijos konsultantai priskyrė šiuos rezultatus neįtikėtinai sėkmei ir atsitiktinei staigiai remisijai, kuri iš tiesų kartais pasitaiko.
Šie mano pacientai nenorėjo, kad minėčiau jų vardus, tačiau abu vis dar yra sveiki ir gyvi. Iš tikrųjų vyras, kuris pasveiko nuo inkstų vėžio, dabar kasmet švenčia dieną, kada radiologas jam pirmą kartą pasakė, kad navikas pradėjo mažėti. Jis vadina tai savo antra gimimo diena, ir vis pakviečia mane į vietinę užeigą išgerti kokio nors šventinio gėrimo (nors jis pats nebevartoja jokių alkoholinių gėrimų). Ten taip pat dalyvauja jo šeima, ir visada būna smagu.
Kaip vartoti magnolijų žievės
Abu mano pacientai vartodavo preparato, kuris panašus į Swanson Health Products' Premium Brand gaminį Magnolia Bark (400 mg, 60 kapsulių). Daugiau panašių preparatų, jei sudomino galite rasti iHerb (čia ne reklama, nepamirškite bendra kaina neturi viršyti 22 Eur. Kodą įvedę gausite, bet kam nuolaidą FTK282)
Jo galima įsigyti internetinėse parduotuvėse. Įprastinė dozė: 2 kapsulės 3 kartus per dieną. Tačiau, jei pasirenkate vartoti šį augalinį preparatą, jus būtinai turėtų prižiūrėti sertifikuotas sveikatos priežiūros specialistas. Jokiu būdu nevartokite magnolijų žievės, jei geriate raminamųjų vaistų, pvz., diazepamo, nes magnolijos gali sustiprinti vaisto poveikį.
By Haraldas Gaieras
Nuorodos:
- Bensky D, Gamble A. Chinese Herbal Medicine Materia Medica (revised edition). Siatlas, WA, leidykla Eastland Press, 1993; 215-6
- CNS Drug Rev, 2000; 6:35-44
- Pharmazie, 2012; 67:811-6
- Curr Mol Med, 2012; 12:1244-52
- Zhongguo Zhong Yao Za Zhi, 1995; 20:30-2, 62
Panacėja visiems atvejams?
Magnolijų žievė pasižymi ne tik stipriu antivėžiniu poveikiu, bet turi ir kitų gerų savybių.
Kaip antibiotikas padeda nuo kai kurių dantenų patogenų.(1)
Slopina Helicobacter pylori vešėjimą, o tai lėtinio gastrito ir pepsinių opų priežastis.(2)
Malšina uždegimą ir skausmą: gali sumažinti audinių patinimą, bet, skirtingai nuo kortikosteroido deksametazono, nežaloja kepenų.(3)
Pasižymi raminamuoju (anksiolitiniu) poveikiu.(4)
Veikia kaip antioksidantas prieš reaktyvias deguonies formas, galinčias pakenkti DNR, RNR bei baltymams ir net sužadinti ląstelių žūtį.(5)
Mažina oksidacinį stresą ir veikia kaip neuroprotektorius asmenims, kurie turi neurodegeneracinių patologijų, pvz., serga Alzheimerio liga.(6)
Švelnina bronchų astmą ir kosulį, didindama kortikosterono išskyrimą antinksčiuose.(7)
Pasižymi ribotu antivirusiniu aktyvumu prieš HIV-1 žmogaus leukocituose (imuninės sistemos dalyje).(8)
Mažina kepenų pažeidimus, įskaitant alkoholizmo sukeltą riebalinę hepatozę.(9)
Saugo nuo aritmijos (nereguliarios širdies veiklos) ir širdies išemijos (blokuoto kraujo srauto), skatinant deguonies oksido (vazodiliatoriaus) sintezę.(10)
Sumažina stresą moterims prieš menopauzę, taip pat lengvina simptomus laikotarpiu po menopauzės.(11)
Kontroliuoja dantų ėduonį, taip pat dantenų uždegimą ir kraujavimą (jei ja papildoma kramtomoji guma).(12)
Nuorodos:
- Phytother Res, 2001; 15:139-41
- Arch Pharm Res, 1997; 20:275-9
- Naunyn Schmiedebergs Arch Pharmacol, 1992; 346:707-12
- J Nat Prod, 1998; 61:135-8
- Eur J Pharmacol, 2003; 475:19-27
- J Neuroinflammotion, 2013; 10:15
- Br J Pharmacol, 2000; 131:1172-8
- J Med Chem, 2006; 49:3426-7
- Toxicol Appl Pharmacol, 2009; 236:124-30
- Pharmacology, 1999; 59:227-33
- Nutr J, 2008; 7:11; Nutrients, 2017; 9.pii:E129. doi:10.3390/nu9020129
- Caries Res, 2011; 45:393-9
Gydomasis augalas nugali vėžį
Magnolijų žievės ekstraktas ir jo pagrindinės sudedamosios dalys - honokiolis ir magnololis - tradicinėje Rytų medicinoje jau nuo seno taikomi įvairioms ligoms gydyti. įrodyta, kad tai efektyvu šiais atvejais:
Kiaušidžių vėžiui gydyti, derinant su cisplatinu (chemoterapijos medžiaga).(1)
Stabdo krūties vėžio ląstelių dauginimąsi. Tai įrodyta laboratoriniais bandymais su pelėmis - sustabdžius ląstelės ciklo progresiją, ji nebegali dalyvauti ląstelių skilimo procese.(2)
Profilaktiškai padeda ir net gydo prostatos vėžį. Veikiant honiokoliu žmogaus prostatos vėžio trijų tipų ląsteles, rezultatas buvo DNRfragmentacija ir vėžinių ląstelių žūtis. JAV Pitsbergo universiteto Vėžio instituto (The University of Pittsburgh Cancer Institute) mokslininkai padarė išvadą, kad „honokiolis <...> galėtų būti svarbi medžiaga žmogaus prostatos vėžiui gydyti ir (ar) jo profilaktikai".(3)
Stabdo metastazių formavimąsi, sergant inkstų vėžiu,(4) o jis metastazes formuoja labai dažnai. Honokiolis parodė įvairiapusį poveikį nuo vėžio. Kinijos Liaudies Respublikos Guangdžou medicinos universiteto Vėžio centro (angl. The Cancer Cente r of Guangzhou) mokslininkų naujausias tyrimas patvirtino, kad magnolijų žievė gali sustabdyti inkstų vėžio ląstelių plitimą, blokuodama vėžinių kamieninių ląstelių aktyvumą. Tyrimo autoriai tikisi, kad šis augalas galėtų tapti „tinkama terapine strategija" inkstų vėžiu sergantiems asmenims gydyti.(4)
Įveikia kraujo-smegenų barjerą ir, sergant smegenų naviku, sunaikina neoroblastomos ląsteles. Honokiolis-tai polifenolis, kurį sudaro gana mažos molekulės, todėl jis gali pereiti per itin tankią membraną, sulaikančią daugumą molekulių nuo patekimo į centrinę nervų sistemą. Laboratorinis tyrimas rodo, kad šio augalo darinys galėtų būti potenciali priemonė smegenų navikais sergantiesiems gydyti.(5)
Stiprina chemoterapijos efektyvumą. Gydant peles, kurioms buvo transplantuotas žmogaus plaučių vėžys, vien tik honokioliu ar derinant jį su chemoterapijos vaistu cisplatinu, tada, palyginti su negydytais graužikais, buvo sunku nustatyti, ar cisplatinas kaip priedas padėjo slopinti vėžį. Tai paragino kinų tyrėjus iš Sičuano universiteto Čengdu (angl. Sichuan University in Chengdu) daryti išvadą, kad „honokiolis vienas pasižymi antivėžiniu aktyvumu nuo žmogaus plaučių vėžio", bei paskatino juos toliau tyrinėti šio augalo bioaktyvines sudedamąsias dalis, kad būtų įmanoma gydyti žmones nuo vėžio.(6)
Nuorodos:
- Int J Cynecol Cancer, 2008; 18:652-9
- Int Oncol, 2007; 30:1529-37
- Clin Cancer Res, 2008; 14:1248-57
- Mol Cells, 2014; 37:383-8
- Neuro Oncol, 2012; 14:302-14
- BMC Cancer, 2008; 8:242
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau