Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2019 » Birželio » 27

Billas Gatesas įvardijo didžiausią savo karjeros klaidą - ji galimai kainavo 400 milijardų dolerių

„Microsoft“ bendraįkūrėjis Billas Gatesas neseniai davė plačios apimties interviu rizikos kapitalo bendrovei „Village Global“ ir, pasisukus kalbai apie mobiliuosius įrenginius, atskleidė, kad labiausiai apgailestauja dėl to, jog „Microsoft“ nesugebėjo užsiimti tvirtos pozicijos išmaniųjų telefonų karuose, rašo „Ars Technica“.

„Programinės įrangos – ypač platformų – pasaulis yra toks, kad laimėtojas pasiima viską. Taigi, žinote, didžiausia mano kada nors padaryta klaida yra nesugebėjimas suvaldyti „Microsoft“ taip, kad ji atsidurtų ten, kur šiandien yra „Android“. Tai yra, „Android“ yra standartinė platforma ne „Apple“ telefonuose.

„Microsoft“ pozicija buvo natūraliai tinkama tai pergalei, o tai yra sritis, kur nugalėtojas pasiima viską. Jeigu joje esate su puse tiek ar net 90 proc. tiek programėlių, kaip konkurentai, esate pasmerkti. Erdvės yra tik vienai ne „Apple“ operacinei sistemai. Ir kiek tai buvo verta? 400 milijardų?

Juos būtų uždirbusi ne bendrovė G, o bendrovė M. Ir man neįtikėtina, kad nors padariau vieną didžiausių visų laikų klaidų – o tuo metu dar vyko ir antimonopolinė byla, ir daug kitų dalykų – kiti mūsų ištekliai – „Windows“ ir „Office“ – laikosi puikiai. Taigi esame lyderiaujanti kompanija. Jei būtume ir tą užduotį atlikę tinkamai, būtume lyderiaujanti kompanija. Na, bet nutiko kaip nutiko“, – pasakojo B.Gatesas.

Šiame pokalbyje B.Gatesas prisiėmė visišką atsakomybę už tai, kad nesureagavo į naujosios išmaniųjų telefonų eros pradžią. Tačiau jau tuo metu jis viena koja buvo pasitraukęs iš „Microsoft“ veiklos ir vis daugiau dėmesio skyrė Billo ir Melindos Gatesų fondui. Pirmasis „iPhone“ telefonas buvo pristatytas 2007 metais, o pirmasis „Android“ įrenginys rinką pasiekė 2008 metais. B.Gatesas savo planus trauktis iš „Microsoft“ paviešino dar 2006 metų birželį.

Tuometinis generalinis „Microsoft“ direktorius buvo Steve'as Ballmeris, kuris pagarsėjo tuo, kad išjuokė „iPhone“ ir pavadino 500 dolerių kainuojantį telefoną „brangiausiu telefonu pasaulyje“, kurį jis kritikavo ir už fizinės klaviatūros neturėjimą. „Nėra nė menkiausios galimybės, kad „iPhone“ užims reikšmingą rinkos dalį. Jokių šansų“, – anuokart leidiniui „USA Today“ sakė S.Ballmeris. Bet istorija byloja, kad „Apple“ iki šiol pardavė daugiau nei 2 mlrd. „iPhone“ telefonų.

Pirmojo „iPhone“ pristatymas buvo itin svarbus lūžio taškas technologijų pasaulyje, o tai, kaip į šį įvykį sureagavo technologijų kompanijos, lėmė jų ateitį daugeliui metų į priekį. Skirtingai nei „Microsoft“, „Google“ pakankamai rimtai įvertino „iPhone“ pasirodymą. Dar iki šio telefono pristatymo „Google“ buvo nemažai investavę į mobiliųjų telefonų rinką – 2005 metais buvo nupirkta Andy Rubino bendrovė „Android“. Įmonės programuotojai iš pradžių kūrė operacinę sistemą, panašią į „Blackberry“, tačiau po „iPhone“ pasirodymo „Google“ mobiliųjų technologijų padalinio vadovai suvokė, kad teks viską pradėti nuo pradžių ir reaguojant į konkurentus pasiūlyti vien lietimu valdomą vartotojo sąsają. Taip atsirado „Android 1.0“.

Leidinys „The Atlantic“ tuokart rašė, kaip į „iPhone“ pristatymą reagavo A.Rubinas – jis „Apple“ gaminį įvertino priešingai nei S.Ballmeris. „A.Rubinas buvo taip apstulbintas Steve'o Jobso pristatymo, kad teko pristabdyti kaip tik tuo metu į verslo susitikimą jį vežusį vairuotoją ir užbaigti žiūrėti pristatymo transliaciją“, – rašė laikraštis.

„Po velnių. Panašu, kad mes savo telefono nepristatysime“, – tuomet automobilyje jis pasakė vienam savo kolegai.

Ilgainiui „Microsoft“ kovai su „iPhone“ ir „Android“ sistema pasiūlė savo „Windows Phone“, tačiau nesugebėjimas reaguoti pakankamai operatyviai ir nesugebėjimas įžvelgti beprasidedančios išmaniųjų telefonų revoliucijos reiškė, kad „Microsoft“ savo operacinės sistemos pirmąją versiją pristatė tik 2010 metais. Ir tai jau buvo per vėlu.

„Google“ į savo mobiliąją platformą metė neįtikėtiną išteklių kiekį ir 2010 metais jie buvo pernelyg galingi, o „Android“ programėlių pakete buvo tokie būtini įrankiai, kaip „Gmail“, interneto paieška, „Youtube“, „Google Maps“ ir panašiai. „Microsoft“ operacinę sistemą sukurti sugebėjo, tačiau konkuruoti su kitomis „Google“ paslaugomis nebepajėgė. Taigi, dėl programėlių ir paslaugų stokos „Windows Phone“ pražuvo.

Šiandien „Android“ užima 85 proc. visos išmaniųjų telefonų rinkos ir tapo pačia populiariausia pasaulio operacine sistema (skaičiuojant ne tik išmaniuosius telefonus, bet ir kompiuterius) – populiaresne net net už „Windows“.

Nuotrauka: Billas Gatesas pripažįsta savo klaidas ©commons.wikimedia.org, Publikuoja: 15min.lt 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-02-21 laikas 20:27 Receptai Visada mažai, kiek bepagamintum. Skanėstas iš faršo per 30 minučių

Tinginių brizoliai. Tai nerealiai skanūs, neįtikėtinai minkšti, apetitiški vyniotiniai, kurių viduje yra mėsa ir sūris – patiks visiems. Jie tiesiog tirpsta burnoje, o aromatas toks, kad neįmanoma apsakyti.

...

Skaityti daugiau

2020-12-10 laikas 10:21 Receptai Šventinis Kalėdinis kumpis su traškia garstyčių plutele
Norite šventėms patiekti kumpį kiek kitaip? Pagardiname jį skania garstyčių bei džiūvėsėlių plutele. Tada papuošiame gvazdikėliais ir mūsų kumpis atrodys nepakartojamai, o skonis bus nuostabus!

Skaityti daugiau

2019-06-12 laikas 12:08 Receptai Krabų lazdelės sluoksniuotoje tešloje

Pasigaminkime skanias Krabų lazdelės tešloje. Jas tiekiame dar šiltas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau