Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Birželio » 19

Dvi medžiagos, kurių esama kavoje, stabdo demencijos raidą

Kava geba pasipriešinti demencijai, Alzheimerio ir Parkinsono ligoms, nes jos sudėtyje yra 2 komponentai, kurie lėtina smegenų degeneraciją, taip pat ypač efektyviai veikia Levi kūnelių demenciją - vieną iš labiausiai paplitusių su senatve susijusių demencijos rūšių, kuriai būdingi Alzheimerio ir Parkinsono ligų požymiai.

Minėtos sudedamosios dalys yra kofeinas ir EHT (eikozanoil-5-hidroksitriptamidas) - riebalų rūgštis, kuri susidaro iš neuromediatoriaus serotonino ir saugo smegenis nuo Levi kūnelių demencijai tipiško per gausaus baltymų susikaupimo.

Tyrinėdami laboratorines peles JAV Ratgerso universiteto (Rutgers University) mokslininkai priėjo prie išvados, kad nei viena, nei kita sudedamoji dalis atskirai nepasižymi apsauginėmis savybėmis, bet kartu jos gali sulėtinti, o gal net ir sustabdyti, Levi kūnelių demencijos raidą.

kava, demencija, senatvė, Parkinsono liga, Alzheimerio liga, mokslas

Kava ypač efektyviai veikia vieną iš labiausiai paplitusių su senatve susijusių demencijos rūšių.

Jau ir anksčiau kava buvo siejama su sumažėjusia Parkinsono ligos rizika, tačiau mokslininkai buvo padarę prielaidą, kad tai vyksta dėl kofeino. Iš viso kavos pupelėse esama daugiau nei 1000 komponentų, o Ratgerso universiteto tyrėjai ypač susidomėjo EHT, kurios yra kavos pupelių vaškiniame apvalkale.

Proc Nati Acad Sci USA, 2018; 115:E12053-62

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar