- 28.11.2018
- 5.0 Reitingas
- 1713 Peržiūros
- Komentarai
Žemutinėje Silezijoje esančios Fiurstenštaino pilies laukė nepaprastas likimas: ji turėjo tapti pagrindiniu Hitlerio štabu. Ši pilis, stovinti saugioje vietoje, nepasiekiama priešo lėktuvams, buvo ideali vieta Reicho vado štabui įkurti.
Tačiau istorija patvarkė kitaip - Hitleris taip ir negalėjo persikraustyti j jam specialiai perdirbtą senovinę pilį. Apie tą epochą primena išlikusi didžiulė požeminių statinių sistema, o apie šiuos statinius pasakojamos pačios keisčiausios legendos (paranormal.lt).
Pilis yra Lenkijos teritorijoje, Žemutinėje Silezijoje, o lenkiškas pilies pavadinimas yra Ksionžas. Vokiečiai pilį pervadino Fiurstenštainu. 1941 metais Trečiasis reichas pilį konfiskavo iš Hohbergų šeimos - vienos iš seniausios prūsų dinastijos, kuri valdė pilį nuo XVI amžiaus pradžios.
Vokiečiai pačioje pilyje ir šalia jos esančioje teritorijoje pradėjo didžiulio masto statybas, kurių pėdsakus lenkų tyrinėtojai aptinka iki šiandien.
1943-1944 metais po pilimi buvo įrengtas didelis bunkeris Adolfui Hitleriui. Kai kurie tyrinėtojai mano, jog visa pilis turi būti naudojama kaip viena iš Hitlerio rezidencijų.
Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Hitleris rengėsi palikti savo štabą Rytų Prūsijoje, žinomą kaip „Vilko guolis“, o pilis turėjo tapti naujuoju štabu. Pilį įrenginėjo asmeninis fiurerio architektas Albertas Špėjeris.
Vokiečių vadovybė pilį įtraukė į projektą „Milžinas“, kuris numatė pramoninių objektų perkėlimą po žeme. Didelė dalis pilies interjero buvo sunaikinta, o po pilimi buvo išrausti du aukštai (atitinkamai, 15 ir 53 metrų gylyje žemiau grindų lygio).
Išliko stebėtinai mažai šių įvykių liudininkų. Darbai pilyje vyko iki pat paskutinės karo dienos, jie buvo nutraukti tik 1945 metų gegužės 8 dieną. Prieš Raudonosios armijos atėjimą didžioji požeminių statinių dalis buvo susprogdinta, o įėjimai į juos užpilti.
Po karo tyrinėtojai išsiaiškino, kad po Fiurstenštaino pilimi yra apie 950 metrų požeminių tunelių. Yra manoma, kad dalis tunelių iki šiol nėra aptikti, nes jie buvo labai gerai užmaskuoti. Kaip pasakojo vienas liudininkas, po kalnu buvo statomas kažkoks statinys, kuris savo dydžiu priminė požeminę geležinkelio stotį.
Jau po karo šachtininkas iš Valbžycho Tadeušas Slovikovskis, kuris laisvu metu atsiduodavo savo hobiui - įminti Trečiojo reicho paslaptį, Fiurstenštaino požemiuose aptiko kelių žmonių palaikus. Iš pradžių buvo manoma, kad tai kaliniai, kurie statė požeminius statinius. Tačiau teismo medicinos ekspertizė vienareikšmiškai nurodė, kad šie žmonės savo mirties metu (visi jie buvo sušaudyti iš automato) pagal savo fizinę būseną negalėjo būti koncentracijos stovyklų kaliniais - vienas jų, likus kelioms savaitėms iki mirties, netgi buvo susitvarkęs dantis pas aukštos klasės vokiečių odontologą.
Daugelis tyrinėtojų tiki, kad Fiurstenštaino pilis slepia dar ne vieną paslaptį. Iki šiol neaptiktuose požeminiuose tuneliuose ir bunkeriuose gali būti slepiamos raketos „Fau-1“ ir „Fau-2“, dėžės su technine dokumentacija ar brangenybėmis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau