Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2018 » Kovo » 22

Inkvizicijos muziejus

Prancūzijoje esančiame Karkasono mieste veikia unikalus Inkvizicijos muziejus. Nelygūs laiptai veda į buvusio baisaus kalėjimo prieblandą. Muziejuje eksponuojamos kankinimo staklės, bausmių vykdymo prietaisai ir XIII amžiuje įvykusios tragedijos pagrindinių veikėjų – eretikų ir jų priešų inkvizitorių  – vaškinės figūros.

inkvizicija, katalikų bažnyčia, bažnyčia, paranormal.lt

Muziejaus eksponatai tiesiog sukrečia lankytojus. Įspūdžiui sustiprinti leidžiami įrašai su siaubą keliančiais kankinamų žmonių riksmais. Šie garsai sklinda ilgais koridoriais, sustiprindami ir be to žiaurius žmonių kūnų žalojimo vaizdus.

Lankytojai pajunta mistinį siaubą vien tik pamatę sudėtingus kankinimo įrankius. Mintyse nejučiomis kyla vaizdai ką kankintojas savo aukai galėjo padaryti su jais, ir nuo šių vaizdų nugara ima tekėti šaltas prakaitas.

Ką, pavyzdžiui, jautė nelaimingasis, ant kurio būdavo uždėta „šventojo Elmo juosta“? Vidinėje plieninės juostos pusėje buvo pritvirtinti metaliniai dygliai. Juosta buvo tvirtai užveržiama ant eretiko juosmens, todėl kankinamasis patirdavo baisias kančias nuo į jo kūną smingančių dyglių.

Vienas iš eksponatų vadinamas „mediniu poniu“. Tai yra siaura medinė plokštė su viršutinėje dalyje pritvirtintais aštriais ašmenimis. Prie apnuoginto eretiko kojų būdavo pririšami svarmenys, pati auka virvėmis pakeliama aukštyn ir nuleidžiama ant ašmenų, kurie po truputį pjovė kūną ir jame esančius vidaus organus. Mirtis ant „medinio ponio“ buvo ilga ir skausminga.

inkvizicija, katalikų bažnyčia, bažnyčia, paranormal.lt

Tarp eksponatų yra ir garsioji „raganos kėdė“. Jos sėdynė, porankiai ir atkaltė prikaišioti aštrių metalinių spyglių. Eretikas būdavo pririšamas prie šios kėdės. Iš pradžių jis bandydavo laikytis toliau nuo dyglių, įtempdamas visas jėgas, tačiau po kiek laiko jėgos apleisdavo ir kankinamasis neišvengiamai krisdavo ant kėdės. Aštrūs spygliai sulįsdavo į kūną. Nelaimingasis siaubingai rėkdavo, bandydavo atsikelti, tačiau vėl krisdavo ir pajusdavo dar vieną skausmo bangą.

Sprendžiant pagal šiuos ir kitus įrankius, inkvizitoriai buvo tikri sadistai. Kaip teigia tų laikų liudininkai, kurie ateinančioms kartoms paliko savo užrašus, bažnyčios teismo tarnai visiškai nealpdavo nuo tokių baisių vaizdų, o priešingai – jausdavo pasitenkinimą.

Tai, kad toks muziejus įkurtas Karkasone, nėra atsitiktinumas. Būtent šiame viduramžių mieste, esančiame Prancūzijos pietuose, katalikų bažnyčia atliko žemių valymą nuo „nekenčiamų katarų“, kuriuos inkvizitoriai laikė fanatiškais eretikais. Karkasone buvo pastatytas liūdnai pagarsėjęs Inkvizicijos bokštas, kuris išliko iki šių dienų.

Kas buvo tie eretikai, į kuriuos savo rūstybę nukreipė katalikų bažnyčia? XII amžiuje Karkasone gyveno katarai, kurie buvo įkūrę daugybę pilių Prancūzijos kalnuose. Sektantai buvo naujo religinio judėjimo, kuris neigė kai kuriuos katalikų bažnyčios principus ir teiginius, atstovai.

Katarai buvo dualistai. Jie tikėjo geruoju Dievu, kuris sukūrė dvasinį pasaulį, žmonių sielas, bei Šėtonu, kuris sukūrė materialųjį pasaulį. Jie neigė Senojo Testamento mokymus ir bažnytines apeigas. Katarai savo apeigas atlikdavo po atviru dangumi, todėl nestatė jokių bažnyčių. Jie taip pat manė, kad bet kuri Dievo sukurta siela yra gera.

Tuo pačiu jie tikėjo, kad žemiškieji rūpesčiai yra tik laikini, nes visos sielos galų gale išsigelbės. Katarų požiūriu, Kristus nebuvo žmogus ir iš tiesų negalėjo numirti ant kryžiaus, nes tokiu atveju būtų atsidūręs piktojo prado valdžioje.

inkvizicija, katalikų bažnyčia, bažnyčia, paranormal.lt

Katarai iš viso neigė kryžių kaip religinį simbolį, o bet kokį kraujo praliejimą laikė bedievišku poelgiu. Tačiau jie turėjo šalininkų, kurie laikė savo pareiga ginklu apginti taikinguosius katarus.

Katarai pagarsėjo tuo, kad jie išlaisvino moteris iš kaltės jausmo, iš „Ievos nuodėmės“ nes iš principo neigė „pirmapradės nuodėmės“ idėją. Katarų moterys turėjo lygias teises su vyrais. Santuokos institutas pas juos neegzistavo, santykiai tarp lyčių buvo paremti tik abipusiu sutarimu ir noru. Vietoje krikšto katarai atlikdavo taip vadinamas paguodos apeigas, kurias vadino „consolamentum“. Po apeigų žmogus buvo vadinamas „Dievo draugu“ arba „tikruoju krikščionimi“.

Katarai atsisakydavo šeimyninių ir giminystės ryšių, duodavo neturto įžadus, maitinosi tik vegetarišku maistu ir šventai tikėjo sielų persikėlimu. Jiems buvo uždrausta žudyti gyvūnus. Mėsą, sūrį, pieną jie laikė velnio maistu.

inkvizicija, katalikų bažnyčia, bažnyčia, paranormal.lt

Jie savo tikėjimą skleidė aplinkinėse žemėse. Visada vaikščiodavo po du, niekada nelikdavo vienumoje – nei kelionės, nei poilsio, nei maldos metu. Katarais buvo pasitikima, jie buvo gerbiami, jų nesibaiminama, atidžiai išklausoma. Katarams buvo plačiai atveriami feodalų pilių vartai, jie buvo sočiai pavaišinami. Pasiturintys gyventojai jiems noriai atiduodavo drabužius ir avalynę, maisto produktus, nes buvo žinoma – katarai visa tai išdalins vargšams ir ligoniams.

Sektos atstovai buvo bet kokios prievartos priešininkai, jie niekada nemeluodavo ir atsisakydavo kam nors prisiekti. Taip pat jie turėjo sukaupę daug medicinos žinių, gydė žmones žolelių tepalais, žinojo kaip paruošti skausmą malšinantį preparatą ir kaip išgydyti stiprų peršalimą.

inkvizicija, katalikų bažnyčia, bažnyčia, paranormal.lt

Katarai aršiai kritikavo Romos bažnyčią už per didelį pasaulietiškumą, už dvasininkų polinkį į prabangą ir turtus. Suprantama, kad tuose Prancūzijos rajonuose, kuriuose viešpatavo katalikų bažnyčia, katarai dažnai tapdavo persekiojimo objektais. Aukštieji katalikų bažnyčios hierarchai jų tiesiog negalėjo pakęsti. Kai prie katarų judėjimo ėmė jungtis vis naujos Prancūzijos provincijos, katalikų bažnyčia nusprendė jėga užgniaužti nuo sektantų kylantį pavojų, todėl prieš eretikus pasiuntė kryžiuočių būrius.

Ypač kruvinas katarų istorijos laikotarpis buvo 1209-1228-ieji metai, kai vyko ištisa mūšių serija. Ypač įnirtingi mūšiai vyko prie Bezjė, Karkasono, Lavoro ir Miurė. Katarų šalininkų armijai vadovavo Tulūzos grafas, kryžiuočių pulkams vadovavo Simonas de Monforas. Kryžiuočiams pavyko šturmu užimti Karkasoną. Popiežius į šį miestą pasiuntė savo ištikimus agentus eretikams demaskuoti. Taip taikus ir ramus miestas tapo „inkvizicijos tvirtove“. Neatsisakę savo tikėjimo katarai būdavo viešai sudeginami ant laužo. Prisiminimai apie šiuos baisius laikus saugomi žiauriajame Inkvizicijos muziejuje.

Šaltinis Mįslės ir Faktai

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.11.2019 laikas 20:53 Receptai Keistos formos pyragas be kepimo nustebins kiekvieną!
Tai yra paprasčiausias ir greičiausias pyragas be kepimo, kurį visada galite gaminti su savo šeimos nariais. Keistos formos pyragas nustebins kiekvieną!

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 18:02 Receptai Naudinga Halva Per 10 Minučių! Jokio Cukraus Ir Miltų!
Jei norite pagaminti naminės chalvos, jums neprireiks daug laiko ir ingredientų gausos. Reikia paimti gliaudytų saulėgrąžų, arachiso ir medaus – ir jūsų sveikuoliška chalva beveik paruošta.

Skaityti daugiau

05.11.2019 laikas 18:08 Receptai Pyragaičiai Įdaryti Ledais

Visada smagu išbandyti kažką naujo. Tarkime, plikytą tešlą. Jos paslaptis – karštas vanduo ar pienas, dėl kurio susidaro oro tarpų. Šie kepiniai itin minkšti, purūs ir tiesiog tirpsta burnoje. Tad metas ryžtis naujiems sk...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau