Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Rugpjūčio » 6

Jonažolė liaudies medicinoje. Šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį

Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje.

Jonažolėje yra rauginių medžiagų, taip pat flavonoidų (rutino, izokvercetino, kvercetino, kampferolio, miricetino ir kt.), kondensuotų antracenų, dervų, karotino, C vitamino, eterinio aliejaus.

Buvo tikima, kad sudžiovintos jonažolės ryšulėliai, pakabinti namuose, nuveja ligas, piktas dvasias, liūdesį ir blogą nuotaiką. O šiuo metu tai moksliškai įrodyta. Šiandieniniai efektyvūs ir populiarūs preparatai – antidepresantai gaminami iš jonažolių.

Senovės žolininkai rekomendavo šviežiai spaustas sultis iš jonažolių. Anot jų, šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį.

Šiuolaikinė medicina taip pat rekomenduoja vartoti jonažolių preparatus. Jie pasižymi dezinfekcinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis, skatina audinių regeneraciją.

Namų sąlygomis geriausia naudoti pačias žoleles, galima jų patiems prisirinkti arba nusipirkti vaistinėje. Iš jonažolių ruošiami užpilai ir nuovirai. Be to, galima gerti kaip arbatą.

Užpilas – 3 valg. šaukštus susmulkintų jonažolių užpilti 250 ml verdančio vandens, palaikyti dvi valandas, kad pritrauktų. Nukošti ir gerti po 1/3 stiklinės tris kartus per dieną.

Nuoviras – 1,5–2 valg. šaukštus susmulkintų jonažolių užpilti 200 ml vandens ir įdėti į vandens vonelę. Po 30 min. nuimti, palaikyti 10 min., nukošti. Vartoti po 1 valg. šaukštą 4–5 kartus per dieną.

Iš šviežių jonažolių galima pasigaminti aliejų, kuris gali būti naudojamas tiek išoriškai, tiek ir iš vidaus. Vieną stiklinę šviežių jonažolių žiedelių sugrūsti dideliame inde. Į gautą košelę įpilti 0,5 l alyvuogių aliejaus, viską gerai išmaišyti ir perpilti į balto stiklo stiklainį (galima stiklainį nudažyti baltai). Uždengti dangteliu, padėti į šiltą vietą fermentacijai. Periodiškai pamaišyti. Po 3–5 parų uždengtą stiklainį padėti saulėtoje vietoje, ir laikyti kol aliejus įgaus ryškiai raudoną spalvą (apie 6 savaites). Skaidrus skystis nupilamas, lieka grynas aliejus, kurį reikia laikyti tamsaus stiklo inde. Aliejus vartojamas po 1 arb. šaukštelį du kartus per savaitę.

Tinktūra – 4 valg. šaukštus susmulkintų jonažolių užpilti 200 ml 40 laipsnių stiprumo spiritu (galima naudoti degtinę), laikyti tamsioje vietoje 2 savaites, po to nukošti. Vartoti po 40–50 lašelių 3–4 kartus per dieną.

Jonažolės poveikio spektras labai platus. Priklausomai nuo poreikio, paskiriamos skirtingos jos dozės ir formos. Todėl prieš pradedant naudoti jonažoles, reikia pasikonsultuoti su specialistu.

Šaltinis: Žvalus.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-09-28 laikas 13:41 Receptai Kepenėlių kotletai, kam trūksta geležies
Tokie kepenėlių kotletai pravers tiems, kam trūksta geležies jų organizme. Gal iš pavadinimo jie ir neskamba daugeliui skaniai, bet galiu užtikrinti, kad paruošus pagal šį receptą, juos valgys kiekvienas!

Skaityti daugiau

2018-08-26 laikas 11:49 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo slogos

Sloga liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo slogos, receptai nuo slogos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, slogos gydymas, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

2020-10-30 laikas 23:14 Receptai Kaip Paruošti Tikrą Plovą Kazane Su Aviena?
Lauke kazane pagamintas plovas tai patiekalas, kuriam vargu ar kas nors gali prilygti. Dažnai ir žiemą, kai žemė padengta sniego sluoksniu, o kvėpuojant kyla dideli karšto oro gūsiai, vyrai su dideliais mediniais šaukštais prie la...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau