Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Ginklai » 2018 » Liepos » 9

Kinijoje: slaptas „garsinis ginklas“ ar masinės haliucinacijos?

2016 m. JAV darbuotojai Kuboje tapo paslaptingos atakos aukomis – taikiniu ginklo, kokio pasaulis dar nematė, ir kuris galimai buvo sukurtas garso pagrindu. Šiemet scenarijus pasikartojo Kinijoje, kur, teigiama, vienas ambasados darbuotojas net patyrė smegenų pažeidimus. Atrodė, kad tai – dar vienas klastingo ir nematomo ginklo įrodymas.

Haliucinacijos, ginklai, technologijos, karinės technologijos, kinija

©pixabay.com | CC0

Bet galbūt įmanoma ir tai, kad… iš tiesų niekas niekam nenutiko?

Pasak masinių psichozių eksperto, keisti simptomai, kuriuos patyrė dabar jau 26 JAV piliečiai, galėtų būti užkrečiančios masinės haliucinacijos atvejis – o ne egzotiško niekieno taip ir nematyto ginklo egzistavimo įrodymas.

„Esu įsitikinęs, kad čia turime masinės haliucinacijos ir masinės įtaigos atvejį“, – naujienų agentūrai „ABC News“ teigia medicinos sociologas Robertas Bartholomew.

R.Bartholomew turi didelę specializaciją masinių psichozių srityje – staigių proveržių žmonių grupėse, pasireiškiančių simptomais, kurie neturi jokio įtikinamo organinio pagrindo.

Ši būklė laikoma platesnio medicininio ir socialinio reiškinio – masinės isterijos – dalimi. Ji pasitaiko ne tik šiais laikais, bet ir per visą žmonijos istoriją.

Pasak R.Bartholomew, dabar būtent tai ir matome – net nepaisant vasario mėnesį paskelbtų Pensilvanijos universiteto tyrimo rezultatų, skelbiančių apie „plačiai išplitusio smegenų tinklo pažeidimo be jokios ankstesnės galvos traumos“. Kitais žodžiais tariant, JAV diplomatai patyrė galvos skausmus, svaigimą ir klausos praradimą – t. y. tradicinius smegenų sutrenkimo simptomus – po to, kai išgirdo keistus garsus būdami Kuboje, bet nepatyrė jokių fizinių galvos traumų. R.Bartholomew tuo netiki.

„Garsinis ginklas negali sukelti smegenų sutrenkimo ar baltosios smegenų materijos pokyčių – tai neįmanoma fiziškai, – mokslininkas teigė „ABC News“. – Visą šį reikalą aš sutraukčiau į tokį sakinį: jei girdi kanopų bildesį, pirmiausia galvok apie arklius, o ne apie zebrus. Tuo tarpu tie žmonės Valstybės departamente galvoja apie vienaragius – jie pasirinko pačią egzotiškiausią hipotezę, ir dar moksliškai neįmanoma, nes garsinis ginklas negali sukelti tokių simptomų.

Kas bus toliau? Niekas nežinoma. „Kai paskelbi, kad tai buvo ataka, nebeįmanoma atsitraukti, – anksčiau portalui „The Verge“ yra pasakęs Kubos Neuromokslų centro generalinis direktorius Mitchell Joseph Valdés-Sosa. – Ar jie norės pripažinti, kad padarė klaidą? Jie patys save įvijo į kampą ir nebežino kaip iš ten ištrūkti“.

Nepaisant to, kas sukelia šiuos simptomus, aišku viena: jų atvejų nemažėja.

Anksčiau pranešta apie „garso atakas“ Šanchajuje ir Pekine, kas stoja į gretą su įvykiais Uzbekistane ir jau paneigtu atveju Singapūre.

Dar viena hipotezė skelbia, kad tokį efektą sukelia pasiklausymo įrenginiai – „blakės“, kurių turėtų būti ambasadose.

Parengta pagal „Science Alert“.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 22:35 Sprogimas! Visuomenės sveikatos duomenys: 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 rugpjūčio mėn. buvo paskiepyti žmonės
Paskelbti dar vieni įrodymai, patvirtinantys, kad Kovid-19 vakcinacijos programa yra didžiulė nesėkmė, kurie patvirtina, kad per visą rugpjūčio mėnesį 80 % žmonių, tariamai mirusių nuo Kovid-19, buvo paskiepyti nuo šios ligos....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:44 Liaudiški mastopatijos gydymo metodai

Yra žinoma daug patikrintų liaudiškų metodų krūtų ligoms gydyti. Pateikiame keletą iš jų.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 18:50 Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai.

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau