Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (304) Komentarų: (0) (08.06.2018 - 09:03)

Kraujavimas iš nosies. Pagalba

Pradėjus bėgti kraujui iš nosies, dažnai žmonės nesąmoningai atlošia galvą. Taip daryti nepatartina, nes gausiai kraujuojant galite užspringti krauju, be to, gali prasidėti pykinimas ir kt. Reikėtų atsisėsti, šiek tiek palenkti galvą į priekį ir pirštais suspausti nosies sparnelius 10-15 minučių (kvėpuojama per burną). Veiksmingai kraujavimą mažina šaltis – pridėkite šaltu vandeniu sudrėkintą rankšluostį arba palaikykite į nosinaitę įsuktą ledo gabalėlį. Labai gausiai kraujuojant, į nosį įsikiškite vatos ar marlės tamponėiius (tik nekiškite giliai, o išimkite švelniai, nes gali būti pridžiūvę). DĖMESIO! Jeigu kraujavimo iš nosies sustabdyti nepavyksta, reikėtų kviesti greitąją pagalbą. Patariama po kraujavimo nepūsti nosies bent 12 valandų (sumažėja kartotinio kraujavimo tikimybė).

kraujavimas is nosies, kraujavimas is nosies nestumo metu, kraujavimas

KRAUJAVIMO IŠ NOSIES PRIEŽASTYS. JOS GALI BŪTI LABAI ĮVAIRIOS:
• išsausėjusi nosies gleivinė;
• sausa, užteršta (pavyzdžiui, chemikalais) aplinka, dirginanti nosies gleivinę;
• labai šaltas ar karštas oras;
• nosies krapštymas;
• trauma (nosies ar galvos);
• sloga, stiprus ir dažnas nosies pūtimas;
• alergija;
• padidėjęs kraujospūdis;
• kraują skystinančių vaistų vartojimas;
• iškrypusi nosies pertvara;
• nosies polipai ir kitos infekcijos;
• nosies navikai;
• kraujo krešėjimo sutrikimai;
• lėtinis sinusitas;
• kraujo ligos (leukemija ar hemofilija).

Dažniausios kraujavimo iš nosies priežastys – išsiplėtusios nosies pertvaros kraujagyslės, didelis kraujospūdis, peršalimas (sloguojant dažniau šnypščiame nosj, todėl gleivinė būna jautresnė) ir kt. Žiemą kraujavimas iš nosies vargina dažniau, nes sausas patalpų oras išdžiovina nosies gleivinę.

Jeigu nosies pertvaros kraujagyslės plonesnės, kraujuoti gali imti dėl didesnio fizinio krūvio, dažno čiaudėjimo, pervargus, patyrus stresą. Taip pat pasikaitinus saunoje (reikėtų vengti). Nustojus kraujuoti, nereikėtų gerti karštų gėrimų, pūsti nosies bent keletą valandų, nes gali prasidėti pakartotinas kraujavimas. Tačiau jei kraujavimas iš nosies vargina dažnai, kraujuojama gausiai, būtina pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, kuris nusiųs pas atitinkamus specialistus. Reikia nustatyti priežastį, nes tai gali būti ir rimtos ligos simptomas. Tikslinga atlikti kraujo tyrimus (ypač trombocitų kiekį ir eritrocitų nusėdimo greitį), taip pat, ar nėra kraujo krešėjimo sutrikimų, polinkio į mažakraujystę.

Prireikus gali būti skiriamas nosies sinusų rentgenologinis tyrimas, nosies ertmės ir sinusų kompiuterinė tomografija ir kt. Pavojingiausia, kai kraujuoja iš užpakalinės nosies pertvaros, nes tai gali būti nosies navikinių ligų simptomas. Kai kuriais atvejais padeda nosies pertvaros kraujagyslių prideginimas, tačiau neišsiaiškinus tikslios priežasties, neverta skubėti to daryti.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: kraujavimas, kaip sustabdyti krauja is nosies, kaip sustabdyti kraujo begima is no, kraujavimas is nosies nestumo metu, kraujavimas is nosies
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar