Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (157) Komentarų: (0) (24.11.2018 - 08:52)

Kūdikių maisto gamintojams priekaištaujama dėl vartotojų klaidinimo

Vienas naujas pranešimas liudija, kad kūdikiams ir vaikams skirtų mišinių ir specialių gėrimų gamintojai kaltinami klaidinimu, nes įtikinėja tėvus, kad „būtina" įsigyti produktų, kurie iš tikrųjų vaikams yra „nereikalingi" ir net „netinkami".

Dauguma gamintojų naudojasi bent vienu ar keliais neteisingais teiginiais apie savo produkto palankų poveikį sveikatai, o vieną gaminį net apibūdina kaip „pediatrų labiausiai rekomenduojamą brendą", nors JAV pediatrų profesinė organizacija Amerikos pediatrijos akademija (The American Academy of Pediatrics) laikosi nuomonės, kad vaikams, kurie vyresni nei vieni metai, reikia duoti pieno, bet iki šio amžiaus mišinį reikia vartoti tik tada, jei nėra galimybės mažylio maitinti krūtimi.

mšiniai, motinos pienas, mišiniai kūdikiams, mityba, farmacija

Niujorko universiteto Visuomenės sveikatos koledžo (College of Clobal Public Health, New York University) tyrėjai pabrėžia, kad gamintojų taikoma rinkodaros praktika „griauna mažylių sveikos mitybos pagrindinius principus".

Gamintojai jau anksčiau buvo kaltinami dėl jaunų motinų klaidinimo, nes jie formuoja įsitikinimą, kad mišiniai esą vertingesni už motinos pieną.

Per naujausią tyrimą mokslininkai vertino produktus, kurie skirti mažyliams iki 3 metų amžiaus ir kuriems gamintojai neseniai buvo padidinę rinkodaros išlaidas. Tyrėjai padarė išvadą, kad rinkodaroje buvo naudojamas panašus klaidinančių teiginių modelis.

Beveik visi tyrėjų apžvelgti produktai buvo pagaminti iš pieno miltelių, kukurūzų sirupo ar kitų pridėtų saldiklių ir augalinių aliejų, be to, juose buvo daugiau natrio ir mažiau baltymų nei karvių piene.

Tyrėjai kviečia JAV vaistų apyvartą reglamentuojančią instituciją - maisto ir vaistų tarnybą (angl. FDA) - garantuoti kokybiškesnį ir tobulesnį tėvų informavimą šioje srityje bei apriboti gamintojų laisvę reikšti įvairius klaidinančius teiginius

Rašo: Prev Med, 2018; 109:11-16

 


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar