Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 24

Kūdikių maisto gamintojams priekaištaujama dėl vartotojų klaidinimo

Vienas naujas pranešimas liudija, kad kūdikiams ir vaikams skirtų mišinių ir specialių gėrimų gamintojai kaltinami klaidinimu, nes įtikinėja tėvus, kad „būtina" įsigyti produktų, kurie iš tikrųjų vaikams yra „nereikalingi" ir net „netinkami".

Dauguma gamintojų naudojasi bent vienu ar keliais neteisingais teiginiais apie savo produkto palankų poveikį sveikatai, o vieną gaminį net apibūdina kaip „pediatrų labiausiai rekomenduojamą brendą", nors JAV pediatrų profesinė organizacija Amerikos pediatrijos akademija (The American Academy of Pediatrics) laikosi nuomonės, kad vaikams, kurie vyresni nei vieni metai, reikia duoti pieno, bet iki šio amžiaus mišinį reikia vartoti tik tada, jei nėra galimybės mažylio maitinti krūtimi.

mšiniai, motinos pienas, mišiniai kūdikiams, mityba, farmacija

Niujorko universiteto Visuomenės sveikatos koledžo (College of Clobal Public Health, New York University) tyrėjai pabrėžia, kad gamintojų taikoma rinkodaros praktika „griauna mažylių sveikos mitybos pagrindinius principus".

Gamintojai jau anksčiau buvo kaltinami dėl jaunų motinų klaidinimo, nes jie formuoja įsitikinimą, kad mišiniai esą vertingesni už motinos pieną.

Per naujausią tyrimą mokslininkai vertino produktus, kurie skirti mažyliams iki 3 metų amžiaus ir kuriems gamintojai neseniai buvo padidinę rinkodaros išlaidas. Tyrėjai padarė išvadą, kad rinkodaroje buvo naudojamas panašus klaidinančių teiginių modelis.

Beveik visi tyrėjų apžvelgti produktai buvo pagaminti iš pieno miltelių, kukurūzų sirupo ar kitų pridėtų saldiklių ir augalinių aliejų, be to, juose buvo daugiau natrio ir mažiau baltymų nei karvių piene.

Tyrėjai kviečia JAV vaistų apyvartą reglamentuojančią instituciją - maisto ir vaistų tarnybą (angl. FDA) - garantuoti kokybiškesnį ir tobulesnį tėvų informavimą šioje srityje bei apriboti gamintojų laisvę reikšti įvairius klaidinančius teiginius

Rašo: Prev Med, 2018; 109:11-16

 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau