Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Lapkričio » 24

Kūdikių maisto gamintojams priekaištaujama dėl vartotojų klaidinimo

Vienas naujas pranešimas liudija, kad kūdikiams ir vaikams skirtų mišinių ir specialių gėrimų gamintojai kaltinami klaidinimu, nes įtikinėja tėvus, kad „būtina" įsigyti produktų, kurie iš tikrųjų vaikams yra „nereikalingi" ir net „netinkami".

Dauguma gamintojų naudojasi bent vienu ar keliais neteisingais teiginiais apie savo produkto palankų poveikį sveikatai, o vieną gaminį net apibūdina kaip „pediatrų labiausiai rekomenduojamą brendą", nors JAV pediatrų profesinė organizacija Amerikos pediatrijos akademija (The American Academy of Pediatrics) laikosi nuomonės, kad vaikams, kurie vyresni nei vieni metai, reikia duoti pieno, bet iki šio amžiaus mišinį reikia vartoti tik tada, jei nėra galimybės mažylio maitinti krūtimi.

mšiniai, motinos pienas, mišiniai kūdikiams, mityba, farmacija

Niujorko universiteto Visuomenės sveikatos koledžo (College of Clobal Public Health, New York University) tyrėjai pabrėžia, kad gamintojų taikoma rinkodaros praktika „griauna mažylių sveikos mitybos pagrindinius principus".

Gamintojai jau anksčiau buvo kaltinami dėl jaunų motinų klaidinimo, nes jie formuoja įsitikinimą, kad mišiniai esą vertingesni už motinos pieną.

Per naujausią tyrimą mokslininkai vertino produktus, kurie skirti mažyliams iki 3 metų amžiaus ir kuriems gamintojai neseniai buvo padidinę rinkodaros išlaidas. Tyrėjai padarė išvadą, kad rinkodaroje buvo naudojamas panašus klaidinančių teiginių modelis.

Beveik visi tyrėjų apžvelgti produktai buvo pagaminti iš pieno miltelių, kukurūzų sirupo ar kitų pridėtų saldiklių ir augalinių aliejų, be to, juose buvo daugiau natrio ir mažiau baltymų nei karvių piene.

Tyrėjai kviečia JAV vaistų apyvartą reglamentuojančią instituciją - maisto ir vaistų tarnybą (angl. FDA) - garantuoti kokybiškesnį ir tobulesnį tėvų informavimą šioje srityje bei apriboti gamintojų laisvę reikšti įvairius klaidinančius teiginius

Rašo: Prev Med, 2018; 109:11-16

 

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 09:01 Kaip atsikratyti inkštirų. 8 naminės veido kaukės

Užsikimšusios veido poros trukdo ir erzina. Gerai, kad šią problemą galima gana nesunkiai įveikti, pasitelkiant improvizuotas priemones.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 08:50 Žemės vidus vėsta gerokai greičiau nei manyta
Žemė susiformavo prieš maždaug 4,5 milijardus metų. Nuo pat tada, ji viduje iš lėto vėso.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau