Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Sausio » 24

Lietuviai atranda prieskonį, padedantį užkirsti kelią vėžiui

„Vaistingųjų augalų priešvėžines savybes mokslininkai tyrinėja seniai, tačiau tik pastarąjį penkmetį sukruto intensyviai tirti ciberžolę – galingą ginklą prieš vėžį“, – sako Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia.

Ciberžolėje slypinti jėga

Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį.

Juozas Ruolia, Ciberžolė, Vėžio gydymas, ciberzole nuo vezio

Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Ciberžolė šiuo metu yra vienas iš labiausiai tyrinėjamų priešvėžinių augalų. Mokslininkai tikina, kad ciberžolėje esantis ir visas gydomąsias savybes jai suteikiantis kurkuminas skatina būtent vėžinių ląstelių žūtį, nepažeisdamas sveikųjų ląstelių. Kas tas paslaptingasis kurkurminas? Tai ypatingas fenolių junginys, kuris suteikia ciberžolei ryškiai geltoną spalvą.

Tūkstančiai mokslinių studijų atskleidė kurkumino naudą kovojant su krūties, prostatos, kepenų, plaučių, gaubtinės žarnos, kasos ir kitų rūšių onkologiniais susirgimais. Teigiama, jog ši veiklioji medžiaga molekuliniu lygmeniu gali paveikti vėžio ląstelių augimą, vystymąsi ir paplitimą. Tyrimais taip pat įrodyta, kad kurkuminas turi potencialo padėti apskritai išvengti vėžio, ypač įvairių su virškinimo sistema susijusių jo formų.

Lietuviai irgi atranda ciberžolę

Yra pastebėta, kad Azijos šalyse, kurių gyventojai kasdien vartoja po kelis šaukštelius ciberžolės, tam tikros vėžio rūšys pasireiškia žymiai rečiau.

Tačiau fitoterapeutas J. Ruolia nemano, kad visus nuopelnus šiuo atveju reikėtų priskirti vien tik ciberžolei: „Daug įtakos čia turi ir sveikesnė žmonių mityba. Azijos gyventojų maisto racione mėsa užima tik vieną penktadalį. Daugiausia valgoma daržovių ir vaisių, jų mityboje daug sojų produktų, žolelių arbatų, aitriųjų paprikų, kurių mes taip bijome, bet jose gausu kapsicino, sugebančio surasti vėžinę ląstelę“.

Tačiau galima pasidžiaugti, kad lietuviai irgi atranda ciberžolę ir vis daugiau jos vartoja – apie tai byloja didėjantys šio nuostabaus prieskonio pardavimai.

„Mitybai būtinus vištienos, triušienos, žuvų, neriebios jautienos produktus verta gardinti kario prieskoniais, turinčiais ciberžolės. Arba vien ciberžole – joje esančios medžiagos sukelia vėžinių ląstelių žūtį. Rekomenduoju kasdien vartoti nedidelį jų kiekį – įmesti žiupsnelį į troškinį, sriubą, ryžius ar kitus patiekalus. Kad organizmas galėtų geriau pasisavinti ciberžoles, kartu su jomis reikėtų vartoti pipirų ir šiek tiek riebalų, nes kurkurminas tirpsta riebaluose“, – sako fitoterapeutas.

Yra keli „bet“

Tačiau manantys, kad tokiu būdu gaus šimtaprocentinę apsaugą nuo vėžio, gali nusivilti.

„Organizmas įsisavina tik labai mažą naudingųjų medžiagų kiekį, o tik apie 3 proc. ciberžolės svorio sudaro kurkuminas. Todėl daugumoje mokslinių tyrimų yra naudojami ne ciberžolės milteliai, o jos ekstraktai, kuriuose kurkumino koncentracija itin didelė“, – sako J. Ruolia.

Norint pajusti veiksmingą poveikį, reikėtų vartoti koncentruotą ir daug kurkumino turintį ciberžolės ekstraktą, kuris įsisavinamas daug geriau.

Juozas Ruolia, Ciberžolė, Vėžio gydymas, ciberzole nuo vezio

Tyrėjai mano, kad kurkurminas gali būti naudojamas kaip papildomas vėžio navikų gydymo būdas jau egzistuojantiems – chemoterapijai, chirurgijai, apšvitai.

„Bet tai jokiu būdu negali atstoti šių gydymo būdų, o tik papildyti juos. Dėl kurkurmino vartojimo būtinai reikėtų konsultuotis su specialistu, kad rekomenduotų tinkamą dozę ir vartojimo trukmę“, – akcentuoja J. Ruolia.

Nors ciberžolei nėra kontraindikacijų, išskyrus alergines reakcijas, kurios greičiausiai yra retos, visgi ciberžolės preparatus reikėtų itin atsargiai rinktis esant tulžies takų obstrukcijai.

Pasak fitoterapeuto, pacientams, kurie vartoja prieštrombocitinius vaistus ir antikoaguliantus negalima skirti didelių ciberžolės dozių, jas atsargiai reikia skirti norinčioms pastoti moterims ar plinkantiems pacientams. Pacientams, kurie vartoja ciberžolę vietiniam gydymui, reikėtų vengti ilgalaikio saulės šviesos poveikio.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-09-13 laikas 10:47 Receptai Daigintų kviečių kotletai su brokoliais
Daiginti kviečiai – puikus vitamino E ir vitamino B šaltinis. Vitaminas B yra būtinas lecitino, maitinančio mūsų nervų sistemą, gamybai. Grūdui brinkstant ir dygstant, jame daugėja geležies, kalcio, fosforo, magnio, aminorūgščių. ...

Skaityti daugiau

2019-12-06 laikas 18:26 Receptai Ėrienos Šonkauliukai Su Žirneliais

Ėrieną gausiai apibarstyti prieskoniais, apšlakstyti aliejumi ir kepti 10–15 min. ant grotelių orkaitėje, įkaitintoje iki 200 °C temperatūros. Žirnelius užpilti verdančiu vandeniu ir virti ant silpnos ugnies apie 4 mi...

Skaityti daugiau

2019-08-05 laikas 13:01 Receptai Varškėčiai be kiaušinių receptas
Turbūt visi vaikučiai mėgsta saldžius varškėčius. Bet ką ten vaikučiai, juos dievina net suaugę! Pradžiuginkite savo šeimą skaniais, sočiais, ir naudingais pusryčiais, paruošę aromatingus varškėčius be kiaušinių. Jie ir jums išeis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau