Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Sausio » 24

Lietuviai atranda prieskonį, padedantį užkirsti kelią vėžiui

„Vaistingųjų augalų priešvėžines savybes mokslininkai tyrinėja seniai, tačiau tik pastarąjį penkmetį sukruto intensyviai tirti ciberžolę – galingą ginklą prieš vėžį“, – sako Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia.

Ciberžolėje slypinti jėga

Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį.

Juozas Ruolia, Ciberžolė, Vėžio gydymas, ciberzole nuo vezio

Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Ciberžolė šiuo metu yra vienas iš labiausiai tyrinėjamų priešvėžinių augalų. Mokslininkai tikina, kad ciberžolėje esantis ir visas gydomąsias savybes jai suteikiantis kurkuminas skatina būtent vėžinių ląstelių žūtį, nepažeisdamas sveikųjų ląstelių. Kas tas paslaptingasis kurkurminas? Tai ypatingas fenolių junginys, kuris suteikia ciberžolei ryškiai geltoną spalvą.

Tūkstančiai mokslinių studijų atskleidė kurkumino naudą kovojant su krūties, prostatos, kepenų, plaučių, gaubtinės žarnos, kasos ir kitų rūšių onkologiniais susirgimais. Teigiama, jog ši veiklioji medžiaga molekuliniu lygmeniu gali paveikti vėžio ląstelių augimą, vystymąsi ir paplitimą. Tyrimais taip pat įrodyta, kad kurkuminas turi potencialo padėti apskritai išvengti vėžio, ypač įvairių su virškinimo sistema susijusių jo formų.

Lietuviai irgi atranda ciberžolę

Yra pastebėta, kad Azijos šalyse, kurių gyventojai kasdien vartoja po kelis šaukštelius ciberžolės, tam tikros vėžio rūšys pasireiškia žymiai rečiau.

Tačiau fitoterapeutas J. Ruolia nemano, kad visus nuopelnus šiuo atveju reikėtų priskirti vien tik ciberžolei: „Daug įtakos čia turi ir sveikesnė žmonių mityba. Azijos gyventojų maisto racione mėsa užima tik vieną penktadalį. Daugiausia valgoma daržovių ir vaisių, jų mityboje daug sojų produktų, žolelių arbatų, aitriųjų paprikų, kurių mes taip bijome, bet jose gausu kapsicino, sugebančio surasti vėžinę ląstelę“.

Tačiau galima pasidžiaugti, kad lietuviai irgi atranda ciberžolę ir vis daugiau jos vartoja – apie tai byloja didėjantys šio nuostabaus prieskonio pardavimai.

„Mitybai būtinus vištienos, triušienos, žuvų, neriebios jautienos produktus verta gardinti kario prieskoniais, turinčiais ciberžolės. Arba vien ciberžole – joje esančios medžiagos sukelia vėžinių ląstelių žūtį. Rekomenduoju kasdien vartoti nedidelį jų kiekį – įmesti žiupsnelį į troškinį, sriubą, ryžius ar kitus patiekalus. Kad organizmas galėtų geriau pasisavinti ciberžoles, kartu su jomis reikėtų vartoti pipirų ir šiek tiek riebalų, nes kurkurminas tirpsta riebaluose“, – sako fitoterapeutas.

Yra keli „bet“

Tačiau manantys, kad tokiu būdu gaus šimtaprocentinę apsaugą nuo vėžio, gali nusivilti.

„Organizmas įsisavina tik labai mažą naudingųjų medžiagų kiekį, o tik apie 3 proc. ciberžolės svorio sudaro kurkuminas. Todėl daugumoje mokslinių tyrimų yra naudojami ne ciberžolės milteliai, o jos ekstraktai, kuriuose kurkumino koncentracija itin didelė“, – sako J. Ruolia.

Norint pajusti veiksmingą poveikį, reikėtų vartoti koncentruotą ir daug kurkumino turintį ciberžolės ekstraktą, kuris įsisavinamas daug geriau.

Juozas Ruolia, Ciberžolė, Vėžio gydymas, ciberzole nuo vezio

Tyrėjai mano, kad kurkurminas gali būti naudojamas kaip papildomas vėžio navikų gydymo būdas jau egzistuojantiems – chemoterapijai, chirurgijai, apšvitai.

„Bet tai jokiu būdu negali atstoti šių gydymo būdų, o tik papildyti juos. Dėl kurkurmino vartojimo būtinai reikėtų konsultuotis su specialistu, kad rekomenduotų tinkamą dozę ir vartojimo trukmę“, – akcentuoja J. Ruolia.

Nors ciberžolei nėra kontraindikacijų, išskyrus alergines reakcijas, kurios greičiausiai yra retos, visgi ciberžolės preparatus reikėtų itin atsargiai rinktis esant tulžies takų obstrukcijai.

Pasak fitoterapeuto, pacientams, kurie vartoja prieštrombocitinius vaistus ir antikoaguliantus negalima skirti didelių ciberžolės dozių, jas atsargiai reikia skirti norinčioms pastoti moterims ar plinkantiems pacientams. Pacientams, kurie vartoja ciberžolę vietiniam gydymui, reikėtų vengti ilgalaikio saulės šviesos poveikio.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-01-17 laikas 13:52 Receptai Tonizuojamoji medaus kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: riebios veido odos. Ingredientai: Baltymas, Medus, Pienas, Citrinų sultys.

Skaityti daugiau

2019-11-11 laikas 23:09 Receptai Traškūs šokoladiniai pyragėliai su zefyrais ir riešutų sviestu

Garų vonelėje juodąjį šokoladą ištirpdykite su sviestu. Į tirpinį berkite tirpios kavos miltelius, cukrų ir maišykite, kol masė atvės. Į dubenį su atvėsusiu šokoladu įmuškite kiaušinį, supilkite vanilės ekstraktą, kakavos milte...

Skaityti daugiau

2019-06-26 laikas 18:33 Receptai Grikių ir pievagrybių sriuba

Puode užviriname sultinį, dedame bulves, beriame nuplautus grikius ir verdame apie 10 minučiu. Į puodą sukrečiame keptuvės turinį ir dar verdame 7-8 minutes. Prieš baigiant virti sriubą paskaniname druska, pipirais ir suberiame...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau