Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 9

Ciberžolė Galimas Naujas Vėžio Gydymo Būdas

Apie šio prieskonio sudėtinės dalies priešvėžines savybes mokslininkai kalba jau kurį laiką.

Daugybė tyrimų parodė, kad jis gali sumažinti net 8 tipų vėžio ląstelių augimą, o viena moteris teigia, jog penkerius metus kasdien vartodama šį prieskonį netgi išsigydė ją kamavusį kraujo vėžį. Tas prieskonis yra ciberžolė, o priešvėžinių savybių turi jos sudedamoji dalis kurkuminas.

8 gramai per dieną

Dieneke Ferguson dabar gyvena normalų gyvenimą, atsisakiusi varginančių gydymo procedūrų, kurios vis nepažabojo jos ligos – kraujo vėžio. Išgyti jai padėjo ciberžolė.

Gydytojų teigimu, jos atvejis – pirmasis registruotas pavyzdys, kuomet pacientė pasveiko, naudodama prieskonį po to, kai atsisakė tradicinio gydymo.

Po to, kai mieloma pradėjo sparčiai plisti, nepaisant trijų chemoterapijos kursų ir keturių kamieninių ląstelių transplantacijų, 67-erių metų D.Ferguson pradėjo kasdien vartoti po 8 g ciberžolės.

Onkologinė liga, kuria sergantys išgyvena vidutiniškai 5 metus, moteriai kėlė vis didesnį nugaros skausmą ir jau prasidėjo antrasis ligos recidyvas.

Tačiau netikėtai viskas stabilizavosi, kai D.Ferguson iš šiaurės Londono Jungtinėje Karalystėje (JK) nusprendė imtis paskutinės priemonės ir išbandyti internete 2011 metais aptiktą vaistą – kurkuminą.

Deja, papildų piliulės pasirodė esančios nepigios – dešimties dienų dozė kainuoja 50 svaro sterlingų (58,64 euro), o virtuvėje naudojamoje ciberžolėje kurkumino tėra vos 2 proc., taigi jos reikėtų suvartoti neįmanomai daug, siekiant gauti tą pačią dozę.

Tačiau D.Ferguson, kuriai vėžys pirmąkart buvo diagnozuotas 2007 metais, nusprendė kasdien vartoti kurkuminą, atsisakiusi tradicinio gydymo, kol jos vėžinių ląstelių kiekis liko visiškai nežymus.

Stebuklą pripažino ir gydytojai

Moters gydytojai iš „Barts Health NHS Trust“ priklausančios ligoninės Londone medicinos žurnale „British Medical Journal Case Reports“ rašė: „Kiek mums žinoma, tai yra pirmasis atvejis, kuomet buvo stebima objektyvi kurkumino reakcija į progresuojančią ligą, netaikant tradicinio gydymo“.

Ekspertų grupė, kuriai vadovavo daktaras Abbas Zaidi, sakė, kad kai kurie sergantieji mieloma papildus su kurkuminu vartojo tuomet, kai jiems buvo taikomas ir tradicinis gydymas, bet „vargu ar kas nors vartojo juos, kaip alternatyvą standartinei prieš mielomą nukreiptai terapijai“.

Tačiau medikai pridūrė: „Nepaisant to, kad nustota taikyti prieš mielomą nutaikytą gydymą, pacientės būklė stabilizavosi ir gyvenimo kokybė išliko gera per pastaruosius penkerius metus“.

Stabdė 8 tipų vėžio ląstelių augimą

Kad ciberžolėje esantis kurkuminas gali tapti nauju vėžio gydymo būdu, rodo ir didžiulė mokslinių tyrimų apžvalga.

Pasak mokslininkų, priešuždegiminės ir antioksidacinės kurkumino savybės reiškia, kad jis gali sustabdyti auglių vystymąsi.

5000 tyrimų analizė parodė, kad kurkuminas stabdė 8 tipų vėžio ląstelių augimą laboratorijos sąlygomis.

Rezultatai parodė, kad jis buvo veiksmingas, gydant krūties, plaučių, kraujo, skrandžio, kasos, žarnyno, prostatos vėžį ir minėtąją mielomą.

Kaip kurkuminas veikia?

Filadelfijos Templo universiteto akademikų teigimu, kurkuminas sutrikdo maistinių medžiagų pernešimą augliams.

Taip pat jis apsaugo sveikas ląsteles nuo žūties, trukdydamas vėžinėms ląstelėms paleisti pavojingus baltymus.

Akademikai padarė išvadą, kad kurkuminas – ciberžolės pigmentas, suteikiantis jai gelsvą spalvą – „pats vienas, arba derinamas su kitomis priemonėmis, gali būti veiksmingu vėžio gydymo vaistu“.

Bet, nors plačiai vartojamas Rytų medicinoje, o jo priešuždegiminės ir antiseptinės savybės yra ištirtos, kol kas kurkumino nėra tarp įteisintų vaistų.

Taip yra todėl, kad kol kas nebuvo atlikta jo poveikį patvirtinančių didelės apimties tyrimų su žmonėmis, kurie būtini visiems vaistams.

Templo universiteto mokslininkai vylėsi, kad jų atradimas paskatins atlikti daugiau klinikinių tyrimų apie kurkumino poveikį vėžiui.

Padeda gydyti ir aukštą kraujospūdį

Jau seniai įrodyta terapinė ciberžolės nauda, gydant gausybę chroniškų ligų, įskaitant aukštą kraujospūdį ar kepenų ligas.

Kai kurie eksperimentai taip pat parodė, kad ji gali pagreitinti gijimą po operacijos, taip pat būti naudinga, gydant artritą.

Templo universiteto patologo daktaro Antonio Giordano vadovaujami tyrėjai pastarojoje savo apžvalgoje išnagrinėjo tyrimus apie kurkuminą, publikuotus nuo 1924 metų.

Jie aptiko 12 tūkst. 595 mokslinius straipsnius apie šią sudedamąją dalį, bet apsiribojo tik 4 tūkst. 738, kuriuos rašyta tik specifiškai apie kurkumino poveikį vėžiui.

Sukelia daug šalutinių poveikių

Moksliniame straipsnyje, publikuotame žurnale „Nutrients“, tyrimo autoriai rašė: „Naujų veiksmingų vaistų, galinčių įveikti vėžį, paieška daugeliui mokslininkų vis dar reprezentuoja iššūkį.

Natūralūs organizmai (pvz., augalai, bakterijos, grybai) turi daug aktyvių molekulių, kurios gali būti taikomos medicinoje, valdant daugybę ligų.

Kaip nurodoma šioje apžvalgoje, kurkuminas pasižymi priešvėžinėmis savybėmis, nusitaikydamas į skirtingas ląstelių ryšių trajektorijas, įskaitant augimo veiksnius, [maistinių medžiagų pernešimą ir sveikų ląstelių žudymą]“.

Tačiau jie įspėjo, kad tai ne stebuklingas vaistas, kadangi ankstesni tyrimai parodė, kad kurkuminas sukelia galybę šalutinių poveikių, įskaitant viduriavimą, vėmimą ir galvos skausmus.

Taip pat kurkuminą prastai įsisavina organizmas, dėl ko sumažėja jo veiksmingumas, gydant vėžį.

Reikia daugiau įrodymų

JK Vėžio tyrimų atstovas sakė: „Yra tam tikrų įrodymų, kad kurkuminas, ciberžolės sudedamoji dalis, gali nužudyti tam tikrų vėžių vėžines ląsteles. Bet reikia atlikti daugiau tai patvirtinančių tyrimų.

Atrodo, kad jis geba nužudyti vėžines ląsteles ir labiau apsaugoti nuo jų augimo. Geriausiai tai veikia krūties, žarnyno, skrandžio ir odos vėžio ląsteles.

Šiuo metu nėra aiškių įrodymų iš bandymų su žmonėmis, kad ciberžolė ar kurkuminas gali apsaugoti ar išgydyti nuo vėžio.

Šimtmečių senumo Rytų medicinos vaistas

Ciberžolė yra geltonas prieskonis, plačiai vartojamas kaip maistas Indijos subkontinente ir kaip maistiniai dažai pramonėje.

Ji išgaunama, sumalus džiovintą Azijos augalo, vadinamo dažine ciberžole, šaknį ir ne vieną šimtmetį naudojama Rytų medicinoje.

Kurkuminas yra aktyvusis ciberžolės ingredientas, turintis svarbių antioksidacinių, priešuždegiminių ir antiseptinių savybių.

Tyrimai parodė, kad jis yra veiksmingas nuskausminamasis vaistas, taip pat sumažina plaučių, širdies ligų, Alzheimerio ir depresijos riziką.

Panašu, kad, kaip parodė laboratoriniai tyrimai, jis geba žudyti ir vėžines ląsteles bei labiau apsaugoti nuo jų augimo.

Parengta pagal „Daily Mail“ Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau