- 07.08.2018
- 3.0 Reitingas
- 2429 Peržiūros
- Komentarai
Liaudies išmintis byloja: žodis – ne žvirblis, išskrido – nepagausi. Tą patį galima pasakyti ir apie mintis. Nors mintys neturi fizinio pavidalo, tačiau jos skleidžia energiją, galinčią daryti įtaką mūsų ir kitų likimui. Senovėje žmonės tikėjo minties galia ir sėkmingai ją naudojo įvairioms negalioms gydyti. Šiuolaikinis mokslas taip pat pripažino, kad minties galia nėra tik fantazija.
Kaip veikia mintys?
Jeigu manote, kad mintys iki tos akimirkos, kol jų garsiai neišsakėte, neužrašėte ar kokiu kitu būdu nesuteikėte joms fizinio pavidalo, priklauso tik jums, klystate. Kiekviena gimusi mintis skleidžia energiją. Kai kurių energija nedidelė, tad įtakos aplinkai nedaro, tačiau kitų gali būti tokia stipri, kad sugeba pakreipti žmogaus likimą kita linkme. Turbūt visi girdėjo posakį – jeigu ko nors labai nori, tai išsipildo. Iš tikrųjų yra nemažai tiesos. Nuolat kartojamos nuoširdžios mintys, troškimai skleidžia itin stiprią energiją, galinčią paveikti tiek jus, tiek kitus. Dažnai tai vadinama įtaigos galia.
Nors skamba neįtikėtinai, tačiau ne kas kitas, o pasąmonė, mąstymas ir mintys (net pačios slapčiausios) lemia jūsų pomėgius, gyvenimo būdą. Pasąmonė verčia tam tikrose situacijose elgtis būtent taip, kaip diktuoja mintys. Taip gimsta tam tikra rutina – veiksmai, apie kuriuos negalvojate, tačiau pasąmonėje žinote, kad jie būtini, ir kaip juos privalote atlikti. Taigi jūsų slaptos mintys valdo kasdienį gyvenimą ir net paprasčiausius veiksmus.
Lygiai taip pat pasąmonė gali jus nuvesti minčių realizacijos link. Kai ko nors labai siekiate ir dažnai apie tai galvojate, ta informacija nukeliauja į pasąmonę ir kai atrodo, kad viskas liko užmarštyje, iš tikrųjų toliau rezgasi slaptos mintys, kaip pasiekti trokštamą dalyką. Tai dažnai turi įtakos jūsų pasirinkimams, veiksmams – patys to nesuvokdami keliaujate troškimo link. Puiku, jeigu tai geros mintys, tačiau pasąmonė taip pat gali veikti vedina baimių ar blogų palinkėjimų, kėslų. Todėl svajodami turite būti itin atsargūs.
Meditacija – būdas mintims sudėlioti
Tam, kad mintys skleidžiamą energiją galėtų nukreipti teisinga linkme, visų pirma jos turi būti aiškios. Padrikos, viena kitą nutraukiančios mintys niekada neduos trokštamo rezultato, tik nuvargins jus ir sukels diskomfortą. Kaip nuraminti minčių audrą ir susitelkti prie svarbiausių? Geriausias būdas tai pasiekti yra meditacija.
Meditacija yra ne tik nusiraminimo būdas, bet ir kelias į komunikaciją su pasąmone. Kai atsikratote kasdienių rūpesčių, pamirštate nepabaigtus darbus, nemalonius pokalbius ar dienos įvykius, susitelkiate ties tuo, kas svarbu jums, kaip asmenybėms. „Prafiltravę“ mintis galime lengvai susitelkti ties svarbiausiomis. Geriausia išsirinkti vieną jų ir prie jos susitelkti.
Rekomenduojama meditacijos seansą atlikti ramioje, tylioje vietoje, kur bent 10 min. galėsite pabūti visiškai vieni, niekieno netrukdomi. Patariama patogiai įsitaisyti, užsimerkti, pamažu bandyti atsikratyti visų nereikalingų minčių ir susitelkti ties ta vienintele, tuo metu pačia aktualiausia. Pirmaisiais kartais gali nepavykti, bet nereikėtų nusiminti – meditacija nėra lengvas dalykas, tad reikia po truputį lavinti atsipalaidavimo įgūdžius, kol pasieksite savo tikslą. Patariama pradėti nuo neilgos, apie 10 min. trunkančios meditacijos, o vėliau laiką vis ilginti.
Hipnozė – tiesiausias kelias į pasąmonę
Nuo seno žinoma, kad vienas veiksmingiausių būdų užmegzti kontaktą su pasąmone yra hipnozė. Ją taikant žmogui galima įteigti daug dalykų arba išvyti lauk neigiamus prisiminimus, mintis. Dėl to hipnozė naudojama psichologinių problemų turintiems žmonėms gydyti. Vis dėlto ją gali pasitelkti kiekvienas, siekiantis įgyvendinti savo troškimus – pasąmonė hipnozės metu gautą informaciją išsaugo ir vėliau bando pasiekti tai, kas jai buvo liepta. Tiesa, pasiduoti nepatikimo žmogaus hipnozei gali būti labai pavojinga, nes pasąmonė priima ir blogus dalykus. Žinoma atvejų, kai žmonės netgi buvo užhipnotizuoti nusižudyti – tokiu atveju gali būti pasirenkami patys baisiausi, daugiausia kančių sukeliantys būdai pasitraukti iš šio pasaulio. Atkalbėti užhipnotizuotą žmogų nuo tragiško sprendimo itin sunku, nes jis tvirtai tiki to norįs ir kad tai yra būtina.
Kaip išlaisvinti mintis?
Net ir patikėjus minčių galia, kartais sunku prisiversti tikėti trokštamu dalyku, nes stabdo racionalus mąstymas, kuris teigia, kad to niekada nebus. Jeigu norite, kad minčių galios veikiami jūsų troškimai išsipildytų, visų pirma turite pamiršti žodį „niekada“. Tik nuoširdžiai tikėdami, kad galite pasiekti trokštamą dalyką, jį pasieksite.
Pozityvaus mąstymo teorijos pradininkas Napoleonas Hilas siūlo išbandyti paprastą techniką, padėsiančią išlaisvinti mintis nuo susikurtų normų ir stereotipų, trukdančių įgyvendinti savo norus. Viskas, ką reikia daryti, prieš užmiegant įsivaizduoti, kad esate kambaryje, kuriame stovi apskritas stalas, o už jo sėdi taryba, kurios nariai gali būti bet kas. „Pasikvieskite“ ką tik širdis geidžia – draugus, kaimynus, viršininką, JAV prezidentą, įžymybių ar net mirusių žmonių. Šiuo atveju „bet kas“ ir reiškia visiškai bet ką. Toliau įsivaizduokite, kad sėdite tarp tų visų žmonių ir, maža to, esate tarybos prezidentas, vadovaujantis susirinkimui. Kuo spalvingesnę auditoriją surinksite ir kuo sklandžiau įsivaizduosite vadovo pareigose, tuo laisvesnės bus jūsų mintys. Sugalvokite ir galutinį susirinkimo tikslą – lai būna tai, ko tuo metu labiausiai norite pasiekti (visiškai nesvarbu, kad jums tai atrodo nepasiekiama ar net juokinga). Priverskite kiekvieną tarybos narį surasti būdą, kaip pasiekti užsibrėžtą tikslą. Kartokite šį pratimą kiekvieną vakarą ir pajusite, kad išmokote priimti iš pirmo žvilgsnio neįtikėtinas, nerealias mintis. Tai bus pirmas žingsnis jūsų troškimų išsipildymo link. Juk dažnai norai neišsipildo tik todėl, kad bijote patikėti, kad tai gali būti tiesa, numojate ranka nė nepamėginę siekti trokštamo dalyko, nes manote, kad jums nepasiseks.
Įdomūs faktai apie smegenis
- Nors smegenys sudaro vos apie 2 % visos kūno masės, tačiau sunaudoja 20 % visam organizmui reikalingos energijos.
- Net 75 % smegenų sudedamųjų dalių sudaro vanduo.
- Neįmanoma pakutenti savęs, nes smegenys iš anksto perspėja organizmą apie šį veiksmą, ir jis tampa tikėtu.
- Juokas suaktyvina net penkias skirtingas smegenų sritis.
- Nustatyta, kad suaugęs žmogus per dieną „pagamina“ apie 70 000 minčių.
- Smegenyse nėra skausmo receptorių.
- Per sekundę žmogaus smegenyse įvyksta apie 100 000 cheminių reakcijų.
- Mokslininkai apskaičiavo, kad per visą gyvenimą žmogaus smegenys vidutiniškai apdoroja apie kvadrilijoną bitų informacijos.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau