Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (178) Komentarų: (0) (06.04.2018 - 13:37)

Mokslininkai skelbia atradę dar vieną žmogaus organą

Mokslininkai aptiko naują žmogaus organą, kuris visą laiką buvo tiesiog panosėje. Jie tikisi, kad šis organas padės suprasti, kaip vėžys plinta organizme, rašo DELFI.lt.

jungiamasis audinys, tarpaudinys, organas, interstitium

 Žmogaus kūnas tyrinėjamas šimtmečius, bet per pastaruosius du metus atrasti dar du organai
©Wellcome Collection (CC BY 4.0) | commons.wikimedia.org

Mokslininkai teigia, kad tam tikri sluoksniai, kurie iki šiol buvo laikyti tankiu jungiamuoju audiniu, iš tiesų yra skysčio pripildytos ertmės, kurias mokslininkai pavadino „interstitium (tarpaudiniu).

Tokios nedidelės ertmelės yra po oda, taip pat žarnyne, plaučiuose, kraujagyslėse ir raumenyse. Kartu jos sudaro tinklą, kurį palaiko stiprūs ir lankstus baltymai.

Naujajame tyrime, aprašytame žurnale „Scientific Reports“, pirmą kartą šios ertmės kartu yra laikomos nauju organu, kurio funkciją mėginama suprasti. Įdomiausia, kad „interstitium“ iki šiol nebuvo pastebėtas, nors iš esmės yra vienas didžiausių žmogaus organų.

Šį atradimą padariusi mokslininkų komanda teigia, kad šios ertmės veikia kaip „šoko sušvelnintojai“, kurie apsaugo kūno audinius nuo pažeidimų. Medicinos centro „Mount Sinai Beth Israel“ medikai dr. Davidas Carras-Locke‘as ir dr. Petrosas Beniasas aptiko „interstitium“, kai tyrė vieno paciento tulžies lataką ir ieškojo vėžio požymių.

Jie pamatė ertmes, kurių negalėjo paaiškinti remdamiesi turimomis žmogaus anatomijos žiniomis. Jie paprašė Niujorko universiteto patologo dr. Neilo Theise‘o pagalbos.

Mokslininkai suvokė, kad tradiciniai žmogaus audinių ištyrimo metodai neleido aptikti šio organo, nes iki šiol renkant mėginius tyrimams mikroskopu būdavo išleidžiamas audinių skystis, dėl ko iš esmės buvo sunaikinama atrastojo organo struktūra. O likusios ląstelės buvo laikomos paprasčiausiu jungiamuoju audiniu.

Mokslininkai vėliau tokių struktūrų aptiko ne tik tulžies latake, bet ir aplink svarbius vidaus organus.

Sušaldžius iš dvylikos pacientų tulžies latakų paimtus mėginius pavyko išsaugoti atrastojo organo anatomiją. Mokslininkai nustatė, kad šis organas yra sujungtas su limfine sistema – kraujagyslių tinklu, kuriuo teka limfa, susijusi su žmogaus imuniniu atsaku.

Mokslininkai rado įrodymų, kad „interstitium“ ne tik apsaugo organus nuo pažaidos, bet ir nustatė, jog vėžinės ląstelės iš auglių gali per šį organą patekti į limfinę sistemą. Taigi jis yra tarsi greitkelis skysčiui judėti per visą organizmą ir taip sudaro sąlygas vėžiui plisti.

Manoma, kad naujai atrastas organas ir supratimas, kaip jis veikia, padės mokslininkams sukurti naujų vėžio diagnozavimo metodų.

„Šis atradimas gali potencialiai paskatinti didelę pažangą medicinoje, įskaitant ir galimybę tiesiogiai imti šio skysčio mėginius, kas taptų galingu diagnostiniu įrankiu“, – sakė dr. N. Theise‘as.

Mokslininkai skelbia atradę dar vieną žmogaus organą

ŽYMĖS: interstitium, organas, tarpaudinys, moksliniai tyrimai, jungiamasis audinys

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Neradote reikiamos informacijos? Pabandykite paranormal paiešką!

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
48 valandų dieta, pašalins toksinus iš organizmo, padės...

Šis nuostabus metodas padės jums numesti apie 3-4 kg per dieną, o nesilaikant giežtų dietų ir bado! Šie gėrimai rekomenduojami n...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Produktai kurie organizmą šarmina ir rūgština...

Rūgščių - šarmų pusiausvyra organizme vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų metabolizmo procese. Šio balanso vaidmuo yra lemiant...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Nacionalinis vėžio institutas patvirtino, kad šis augal...

Nacionalinis vėžio institutas paskelbė, kad marihuana yra veiksmingas gydant vėžį....
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Paspauskite delne ant šių taškų - rezultatas nustebins...

Ar žinote, kad galite numalšinti skausmą tam tikrose kūno vietose, paspausdami konkrečius taškus delne, todėl, kad tarp šių tašk...