Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2018 » Balandžio » 6

Mokslininkai skelbia atradę dar vieną žmogaus organą

Mokslininkai aptiko naują žmogaus organą, kuris visą laiką buvo tiesiog panosėje. Jie tikisi, kad šis organas padės suprasti, kaip vėžys plinta organizme, rašo DELFI.lt.

jungiamasis audinys, tarpaudinys, organas, interstitium

 Žmogaus kūnas tyrinėjamas šimtmečius, bet per pastaruosius du metus atrasti dar du organai
©Wellcome Collection (CC BY 4.0) | commons.wikimedia.org

Mokslininkai teigia, kad tam tikri sluoksniai, kurie iki šiol buvo laikyti tankiu jungiamuoju audiniu, iš tiesų yra skysčio pripildytos ertmės, kurias mokslininkai pavadino „interstitium (tarpaudiniu).

Tokios nedidelės ertmelės yra po oda, taip pat žarnyne, plaučiuose, kraujagyslėse ir raumenyse. Kartu jos sudaro tinklą, kurį palaiko stiprūs ir lankstus baltymai.

Naujajame tyrime, aprašytame žurnale „Scientific Reports“, pirmą kartą šios ertmės kartu yra laikomos nauju organu, kurio funkciją mėginama suprasti. Įdomiausia, kad „interstitium“ iki šiol nebuvo pastebėtas, nors iš esmės yra vienas didžiausių žmogaus organų.

Šį atradimą padariusi mokslininkų komanda teigia, kad šios ertmės veikia kaip „šoko sušvelnintojai“, kurie apsaugo kūno audinius nuo pažeidimų. Medicinos centro „Mount Sinai Beth Israel“ medikai dr. Davidas Carras-Locke‘as ir dr. Petrosas Beniasas aptiko „interstitium“, kai tyrė vieno paciento tulžies lataką ir ieškojo vėžio požymių.

Jie pamatė ertmes, kurių negalėjo paaiškinti remdamiesi turimomis žmogaus anatomijos žiniomis. Jie paprašė Niujorko universiteto patologo dr. Neilo Theise‘o pagalbos.

Mokslininkai suvokė, kad tradiciniai žmogaus audinių ištyrimo metodai neleido aptikti šio organo, nes iki šiol renkant mėginius tyrimams mikroskopu būdavo išleidžiamas audinių skystis, dėl ko iš esmės buvo sunaikinama atrastojo organo struktūra. O likusios ląstelės buvo laikomos paprasčiausiu jungiamuoju audiniu.

Mokslininkai vėliau tokių struktūrų aptiko ne tik tulžies latake, bet ir aplink svarbius vidaus organus.

Sušaldžius iš dvylikos pacientų tulžies latakų paimtus mėginius pavyko išsaugoti atrastojo organo anatomiją. Mokslininkai nustatė, kad šis organas yra sujungtas su limfine sistema – kraujagyslių tinklu, kuriuo teka limfa, susijusi su žmogaus imuniniu atsaku.

Mokslininkai rado įrodymų, kad „interstitium“ ne tik apsaugo organus nuo pažaidos, bet ir nustatė, jog vėžinės ląstelės iš auglių gali per šį organą patekti į limfinę sistemą. Taigi jis yra tarsi greitkelis skysčiui judėti per visą organizmą ir taip sudaro sąlygas vėžiui plisti.

Manoma, kad naujai atrastas organas ir supratimas, kaip jis veikia, padės mokslininkams sukurti naujų vėžio diagnozavimo metodų.

„Šis atradimas gali potencialiai paskatinti didelę pažangą medicinoje, įskaitant ir galimybę tiesiogiai imti šio skysčio mėginius, kas taptų galingu diagnostiniu įrankiu“, – sakė dr. N. Theise‘as.

Mokslininkai skelbia atradę dar vieną žmogaus organą

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-06-08 laikas 17:50 Receptai Koldūnai su pomidorų padažu
Koldūnus sudėti į verdanti vandenį, kai vanduo vėl užvirs pavirti 10 minučių. Išvirtus koldūnus nusausinkite. Sudėkite koldūnus į dubenį, užpilkite pomidorų padažą ir gerai išmaišykite. Pabarstykite kedro riešutais prieš patiekian...

Skaityti daugiau

2020-11-02 laikas 08:09 Receptai Kaip pasigaminti varškės plokštainį su moliūgų gabaliukais?

Moliūgą nuvalykite, supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kepkite 180 laipsnių orkaitėje apie 20 min. arba iki kol suminkštės. Juos sumeskite į sandarų indą. Iš vandens ir cukraus išvirkite sirupą. Pagardinkite prieskoniais, a...

Skaityti daugiau

2020-06-30 laikas 14:46 Receptai Triušienos maltiniai su pievagrybių traškučiais ir gaiviomis salotomis
Jeigu kada nusipirksite maltinukus mėsainiams, tai žinokite, kad nėra būtina iš jų gaminti mėsainius. :) Tiesiog juos iškepame ir patiekiame su mėgiamais garnyrais. Apie visa tai plačiau recepte, skaitom!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau