Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Balandžio » 6

Mokslininkai skelbia atradę dar vieną žmogaus organą

Mokslininkai aptiko naują žmogaus organą, kuris visą laiką buvo tiesiog panosėje. Jie tikisi, kad šis organas padės suprasti, kaip vėžys plinta organizme, rašo DELFI.lt.

jungiamasis audinys, tarpaudinys, organas, interstitium

 Žmogaus kūnas tyrinėjamas šimtmečius, bet per pastaruosius du metus atrasti dar du organai
©Wellcome Collection (CC BY 4.0) | commons.wikimedia.org

Mokslininkai teigia, kad tam tikri sluoksniai, kurie iki šiol buvo laikyti tankiu jungiamuoju audiniu, iš tiesų yra skysčio pripildytos ertmės, kurias mokslininkai pavadino „interstitium (tarpaudiniu).

Tokios nedidelės ertmelės yra po oda, taip pat žarnyne, plaučiuose, kraujagyslėse ir raumenyse. Kartu jos sudaro tinklą, kurį palaiko stiprūs ir lankstus baltymai.

Naujajame tyrime, aprašytame žurnale „Scientific Reports“, pirmą kartą šios ertmės kartu yra laikomos nauju organu, kurio funkciją mėginama suprasti. Įdomiausia, kad „interstitium“ iki šiol nebuvo pastebėtas, nors iš esmės yra vienas didžiausių žmogaus organų.

Šį atradimą padariusi mokslininkų komanda teigia, kad šios ertmės veikia kaip „šoko sušvelnintojai“, kurie apsaugo kūno audinius nuo pažeidimų. Medicinos centro „Mount Sinai Beth Israel“ medikai dr. Davidas Carras-Locke‘as ir dr. Petrosas Beniasas aptiko „interstitium“, kai tyrė vieno paciento tulžies lataką ir ieškojo vėžio požymių.

Jie pamatė ertmes, kurių negalėjo paaiškinti remdamiesi turimomis žmogaus anatomijos žiniomis. Jie paprašė Niujorko universiteto patologo dr. Neilo Theise‘o pagalbos.

Mokslininkai suvokė, kad tradiciniai žmogaus audinių ištyrimo metodai neleido aptikti šio organo, nes iki šiol renkant mėginius tyrimams mikroskopu būdavo išleidžiamas audinių skystis, dėl ko iš esmės buvo sunaikinama atrastojo organo struktūra. O likusios ląstelės buvo laikomos paprasčiausiu jungiamuoju audiniu.

Mokslininkai vėliau tokių struktūrų aptiko ne tik tulžies latake, bet ir aplink svarbius vidaus organus.

Sušaldžius iš dvylikos pacientų tulžies latakų paimtus mėginius pavyko išsaugoti atrastojo organo anatomiją. Mokslininkai nustatė, kad šis organas yra sujungtas su limfine sistema – kraujagyslių tinklu, kuriuo teka limfa, susijusi su žmogaus imuniniu atsaku.

Mokslininkai rado įrodymų, kad „interstitium“ ne tik apsaugo organus nuo pažaidos, bet ir nustatė, jog vėžinės ląstelės iš auglių gali per šį organą patekti į limfinę sistemą. Taigi jis yra tarsi greitkelis skysčiui judėti per visą organizmą ir taip sudaro sąlygas vėžiui plisti.

Manoma, kad naujai atrastas organas ir supratimas, kaip jis veikia, padės mokslininkams sukurti naujų vėžio diagnozavimo metodų.

„Šis atradimas gali potencialiai paskatinti didelę pažangą medicinoje, įskaitant ir galimybę tiesiogiai imti šio skysčio mėginius, kas taptų galingu diagnostiniu įrankiu“, – sakė dr. N. Theise‘as.

Mokslininkai skelbia atradę dar vieną žmogaus organą

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

22.06.2019 laikas 09:18 Receptai Sveikuoliški moliūgų blynai

Gardžių ir sveikų moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

18.09.2018 laikas 07:38 Receptai Liaudiški patarimai išsiplėtusių venų gydymui
Išsiplėtusios venos liaudies medicinoje, išsiplėtusios venos, venos, venų gydymas, receptas venoms, vaistažolės venoms, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis va...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau