- 03.10.2021
- 4.0 Reitingas
- 1884 Peržiūrų
- Komentarai
La Palmos saloje, priklausančioje Kanarų saloms Atlanto vandenyne prie šiaurės vakarinės Afrikos žemyno pakrantės, nuo rugsėjo 19 d. vyksta ugnikalnio išsiveržimas. Vakar, spalio 1 d., visa sala ėmė drebėti taip smarkiai, kad pradėjo kilti matomos gravitacijos bangos, rašo halturnerradioshow.com.
Ondas gravitatorias e interferencias entre ellas frente a las costa africanas #gravitywave #ondagravitatoria
— RAM Revista del Aficionado a la Meteorología (@RAM_meteo) October 1, 2021
1 0ct 2021 Terra MODIS pic.twitter.com/tdczUv46Y5
Aukščiau pateiktoje nuotraukoje Europos palydovas SENTINEL-1 užfiksavo matomas žiedines bangas, o mokslininkai buvo priblokšti to, ką pamatė: gravitacinės bangos! Per 59 metus, praleistus šioje planetoje, man dar niekada nebuvo pasakyta, kad galiu matyti "gravitacijos bangas".
Animación vía @Windycom pic.twitter.com/TQWW339HBJ
— RAM Revista del Aficionado a la Meteorología (@RAM_meteo) October 1, 2021
Fizikoje gravitacinės bangos - tai virpesiai, atsirandantys dėl skysčio, kurį gravitacija veikia kaip atstatomoji jėga, trikdžių. Kai skystį trikdo gravitacija ir jis nutolsta nuo pradinės pusiausvyros būsenos, skystis reaguoja formuodamas bangas, kuriomis bandoma sugrąžinti sistemos pusiausvyrą.
Gravitacinės bangos atmosferoje ir vandenynuose kyla skirtingai. Kartais jie matomi, kai ant jų keterų susiformuoja debesys. Tačiau jei aplink nėra debesų, bangų nematyti. Tačiau per Cumbre Vieja išsiveržimą bangas galima stebėti, jei stebėsite pagreitintą vaizdą:
Esta mañana compartimos una imagen del penacho generando ondas de gravedad en la atmósfera. Disfruten ahora de este hipnótico vídeo / This morning we shared a picture of the plume generating gravity waves in the atmosphere. Enjoy now this hypnotic video (imágenes de @INGVvulcani) pic.twitter.com/bJ7FA1o5YJ
— INVOLCAN (@involcan) September 28, 2021
Tai, kad išsiveržęs ugnikalnis sukelia tokius stiprius virpesius, jog atmosferoje aiškiai matomos gravitacinės bangos, reiškia, kad nestabili sausumos masė palei vidurio pietų keterą nuolat juda.
¿Qué le pasó hoy a las nubes sobre La Palma?
— X-Y.es (@x_y_es) October 1, 2021
Fuente: @NASAEarthData @VolcansCanarias #LaPalma #ErupciónLaPalma #VolcandeLaPalma pic.twitter.com/KRC2tyBuSV
Jei šis nestabilus sausumos masyvas vėl pradės slinkti, kaip ir 1949 m., kai jis nuslinko 13 pėdų, bet sustojo, tuomet visas povandeninis kalnų masyvas gali staiga sugriūti į Atlanto vandenyną, nusinešdamas daugiau kaip 500 kubinių kilometrų sausumos į vandenyną ir sukeldamas mega cunamį, kuris per maždaug 7 valandas sunaikintų rytinę Šiaurės Amerikos pakrantę.
Vienas vyriausybinis šaltinis pasiūlė alternatyvų paaiškinimą: HAARP.
Šis šaltinis, mokslininkas, išsakė mintį, kad didelio intensyvumo didelės energijos radijo bangos, skleidžiamos į ugnikalnį, gali sukelti panašų vizualinį efektą. Jei taip, vadinasi, išsiveržime dalyvauja žmogaus ranka.
Pasiruoškite išvykti iš rytinės JAV pakrantės be jokio įspėjimo arba su nedideliu įspėjimu. Sudarykite planą. Turėkite maisto, vandens, degalų ir atsarginių dalių. Būkite pasiruošę.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau