- 28.06.2017
- 0.0 Reitingas
- 3467 Peržiūros
- Komentarai
Pirmas klausimas, ar gazuotu vandeniu vadinami saldūs, gaivieji gėrimai ar grynas vanduo? Niekas neabejoja, kad vanduo organizmui yra reikalingas ir jo rekomenduojama kasdien išgerti gana didelį kiekį. Tačiau limonadai, net dietiniai, nėra naudingi sveikatai. O kaip gazuotas vanduo? Ar jį būtų galima laikyti sveiku? O gal geriant per daug poveikis būtų toks pat, kaip geriant limonadus? Laikas išsiaiškinti tiesą!
Gazuotas vanduo – tai gaivusis gėrimas ir gera alternatyva saldiems vaisvandeniams. Jame yra mažai arba iš viso nėra cukraus, kartais yra natūralių skonį suteikiančių medžiagų ir nėra aukštos fruktozės kukurūzų sirupo, rašo msn.com.
Į gazuoto vandens gaminimo procesą neįeina cukrus, natris, kalorijos ir kofeinas. Skysčių balanso palaikymas (hidratacija) yra gyvybiškai svarbu dėl geros sveikatos ir, laimei, gazuotas vanduo drėkina organizmą ne ką prasčiau negu negazuotas vanduo.
Karbonizacijos procesas. Per karbonizaciją anglies dioksidas, veikiant slėgiui, yra ištirpinamas vandenyje. Kartais dedame tokių priedų kaip druska ar maistinė soda, tačiau selteris paprastai yra sudarytas tik iš vandens ir anglies dvideginio.
Mitas, kad karbonizacijos procesas sukelia kalcio trūkumą kauluose, nors tyrimų šiuo klausimu nėra padaryta. Tačiau mineralų trūkumą gali sukelti kiti kenksmingi ingredientai, kartais dedami į gaiviųjų gėrimų sudėtį.
Kuo naudingas gazuotas vanduo? Gaivieji gėrimai realiai neturi jokios naudos, išskyrus tai, kad gali padėti tada, kai pykina. O grynas gazuotas vanduo turi daugiau naudos. Jis ne tik drėkina, palengvinti skrandžio diskomfortą, dispepsiją. Dispepsijos simptomai – viršutinės pilvo dalies skausmas, pilvo pūtimas, dujų kaupimasis, pykinimas ir kt.
Nors gazuotas vanduo nesukelia kalcio pasišalinimo, tačiau turi vieną trūkumą: gali didinti skrandžio rūgštingumą. Kada anglies dioksidas patenka į vandenį, pasigamina angliarūgštė. Angliarūgštė sudaro burbuliukus vandenyje, tačiau ilgainiui gali pakenkti dantų emaliui.
Tačiau ne viskas taip blogai. Gazuotų gėrimų su skoniais pH lygis yra nuo 2,74 iki 3,34, o štai „Coca Cola“ turi maždaug 2,525 pH lygį. Todėl limonadai yra šiek tiek rūgštingesni negu gazuotas grynas vanduo, nes turi žemesnį pH.
Parduotuvėse galima rasti daugybę gazuotų gaiviųjų gėrimų su skirtingais skoniais, skirtingų formų ir gamintojų. Mineralinis vanduo natūraliai yra su burbuliukais, o selteris yra dirbtinai užgazuotas. Dar gali būti gazuoto vandens, kuriose yra nedidelis kiekis kalio bikarbonato, o toniukuose gali būti daugiau cukraus ir kalorijų.
Jeigu ketinate gerti gazuotų gėrimų, rekomenduojama rinktis tokius, kurie yra sveikesni ir be pridėtinio cukraus. Reikia nepamiršti ir to, kad kai kuriuose buteliais parduodamų gazuotuose gaiviuosiuose gėrimuose yra papildomai dedama natrio. Todėl renkantis vandenį būtina atidžiai skaityti etiketes.
Taigi gazuotas vanduo iš esmės yra paprastas vanduo, tačiau su privalumais. Ar gali toks vanduo būti laikomas sveiku? Gali, jeigu jis vartojamas tinkamai ir yra atkreipiamas dėmesys į jo rūgštingumą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau