Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Birželio » 28

Ar sveika gerti gazuotą vandenį?

Pirmas klausimas, ar gazuotu vandeniu vadinami saldūs, gaivieji gėrimai ar grynas vanduo? Niekas neabejoja, kad vanduo organizmui yra reikalingas ir jo rekomenduojama kasdien išgerti gana didelį kiekį. Tačiau limonadai, net dietiniai, nėra naudingi sveikatai. O kaip gazuotas vanduo? Ar jį būtų galima laikyti sveiku? O gal geriant per daug poveikis būtų toks pat, kaip geriant limonadus? Laikas išsiaiškinti tiesą!

Gazuotas vanduo – tai gaivusis gėrimas ir gera alternatyva saldiems vaisvandeniams. Jame yra mažai arba iš viso nėra cukraus, kartais yra natūralių skonį suteikiančių medžiagų ir nėra aukštos fruktozės kukurūzų sirupo, rašo msn.com.

Gazuotas vanduo

Į gazuoto vandens gaminimo procesą neįeina cukrus, natris, kalorijos ir kofeinas. Skysčių balanso palaikymas (hidratacija) yra gyvybiškai svarbu dėl geros sveikatos ir, laimei, gazuotas vanduo drėkina organizmą ne ką prasčiau negu negazuotas vanduo.

Karbonizacijos procesas. Per karbonizaciją anglies dioksidas, veikiant slėgiui, yra ištirpinamas vandenyje. Kartais dedame tokių priedų kaip druska ar maistinė soda, tačiau selteris paprastai yra sudarytas tik iš vandens ir anglies dvideginio.

Mitas, kad karbonizacijos procesas sukelia kalcio trūkumą kauluose, nors tyrimų šiuo klausimu nėra padaryta. Tačiau mineralų trūkumą gali sukelti kiti kenksmingi ingredientai, kartais dedami į gaiviųjų gėrimų sudėtį.

Kuo naudingas gazuotas vanduo? Gaivieji gėrimai realiai neturi jokios naudos, išskyrus tai, kad gali padėti tada, kai pykina. O grynas gazuotas vanduo turi daugiau naudos. Jis ne tik drėkina, palengvinti skrandžio diskomfortą, dispepsiją. Dispepsijos simptomai – viršutinės pilvo dalies skausmas, pilvo pūtimas, dujų kaupimasis, pykinimas ir kt.

Nors gazuotas vanduo nesukelia kalcio pasišalinimo, tačiau turi vieną trūkumą: gali didinti skrandžio rūgštingumą. Kada anglies dioksidas patenka į vandenį, pasigamina angliarūgštė. Angliarūgštė sudaro burbuliukus vandenyje, tačiau ilgainiui gali pakenkti dantų emaliui.

Tačiau ne viskas taip blogai. Gazuotų gėrimų su skoniais pH lygis yra nuo 2,74 iki 3,34, o štai „Coca Cola“ turi maždaug 2,525 pH lygį. Todėl limonadai yra šiek tiek rūgštingesni negu gazuotas grynas vanduo, nes turi žemesnį pH.

Parduotuvėse galima rasti daugybę gazuotų gaiviųjų gėrimų su skirtingais skoniais, skirtingų formų ir gamintojų. Mineralinis vanduo natūraliai yra su burbuliukais, o selteris yra dirbtinai užgazuotas. Dar gali būti gazuoto vandens, kuriose yra nedidelis kiekis kalio bikarbonato, o toniukuose gali būti daugiau cukraus ir kalorijų.

Jeigu ketinate gerti gazuotų gėrimų, rekomenduojama rinktis tokius, kurie yra sveikesni ir be pridėtinio cukraus. Reikia nepamiršti ir to, kad kai kuriuose buteliais parduodamų gazuotuose gaiviuosiuose gėrimuose yra papildomai dedama natrio. Todėl renkantis vandenį būtina atidžiai skaityti etiketes.

Taigi gazuotas vanduo iš esmės yra paprastas vanduo, tačiau su privalumais. Ar gali toks vanduo būti laikomas sveiku? Gali, jeigu jis vartojamas tinkamai ir yra atkreipiamas dėmesys į jo rūgštingumą.

Ar sveika gerti gazuotą vandenį?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.07.2019 laikas 07:20 Receptai Virti varškėtukai “tinginukai”

Gaminame namuose skanius varškėčius. Virti varškėtukai. Varškėtukai, tinginukai patiekiami su mėgstama uogiene arba sviesto - grietinės padažu. Jeigu nesugalvojate, ką valgyti, tai puiki įdėja pasigaminti patiekalą iš varškės. ...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:41 Receptai Šalavijas vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalavijo, Vandens

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:02 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo gastrito

Gastritas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo gastrito, gastritas, gastrito gydymas, gastrito receptai, vaistažolės gastritui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau