Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Birželio » 27

Didelė mažų mikroorganizmų įtaka sveikatai

Mokslininkų atlikti tęstiniai tyrimai įrodo, kad žarnyno bakterijų kolonijos, virusai ir bendra virškinimo trakto mikroflora gali daryti tiesioginę įtaką žmonių sveikatai, kartais net tapti ilgą gyvenimo trukmę lemiančiu veiksniu. Spėjama, kad sveikos žarnyno mikrofloros pagrindas yra subalansuota dieta, kuri atkuria naudingųjų žarnyno bakterijų pusiausvyrą. Tokioje dietoje neturėtų būti daug perdirbtų maisto produktų ir gyvulinio maisto, užteršto antibiotikais. Taip pat mokslininkai tikina, kad svarbu vengti vaistams atsparių bakterijų štamų, kurių dažniausiai aptinkama gydymo įstaigose. Tikėtina, kad būtent subalansuota žarnyno mikroflora yra raktas į žmonių ilgaamžiškumą, rašo Farmarkesa.

Didelė mažų mikroorganizmų įtaka sveikatai

Žarnyno bakterijų svarba

Žarnyno bakterijos labai svarbios bendrai sveikatai, o netaisyklinga mityba gali smarkiai pakeisti žarnyno mikroflorą. Cukrumi minta sveikatą žalojančios bakterijos, mielės ir grybeliais, galintys pakenkti labiau nei pats cukrus.

Taisyklingai maitinantis skatinamas naudingųjų žarnyno bakterijų dauginimasis. Jų teigiamos savybės padeda puoselėti žmogaus sveikatą. Turbūt ne kartą teko pastebėti, kad moksliniuose straipsniuose probiotikų siūloma vartoti norint atsikratyti daugelio sveikatos problemų, tarp jų nutukimo, diabeto, depresijos ir įvairių širdies ligų.Rusijos neurologė Natasha Campbell-McBride (GAPS dietos kūrėja) teigia, kad moters virškinimo trakto mikroflora gali turėti įtakos jos kūdikio sveikatai. Jei vaiko žarnyno mikroflora sutrikdoma nuo pat gimimo, ateityje gali kilti didesnė rizika sirgti neurologinėmis ligomis, atsirasti elgesio problemų.

Natūraliai žmogaus mikrofloros disbalansas dažniausiai siejamas su žarnyno sutrikimais, pradedant nuo  lengvų negalavimų iki sunkių uždegiminių žarnyno ligų (UŽL), tokių kaip Krono liga ir opinis kolitas.

UŽL – dažna problema, turinti rimtų pasekmių

Krono liga ir opinis kolitas yra uždegiminės žarnyno ligos. Maždaug 1,6 mln. JAV gyventojų kovoja su UŽL, kasmet jos diagnozuojamos 70 000 naujų pacientų. Šioms abiem būklėms būdingi simptomai:

  • dažnas viduriavimas, pilvo spazmai ir stiprus skausmas;
  • kraujavimas iš tiesiosios žarnos;• kūno masės kritimas;
  • nuovargis;
  • pykinimas ir karščiavimas.

Opinis kolitas ir Krono liga yra autoimuninės ligos, jos gali turėti rimtų pasekmių, jei nediagnozuojamos laiku. Simptomai, susiję su šiomis būklėmis, sukeliami žarnų uždegimo, o pastarasis padi-dina riziką atsirasti žarnyno nepraeinamumui, pūliniams, žarnyno perforacijoms ir gaubtinės žarnos vėžiui.

Žarnyno bakterijų įtaka imunitetui

Naujausi tyrimai rodo, kad virškinimo trakto bakterijos gali būti atsakingos už hiperaktyvų imuninį atsaką, nuo celiakijos iki maisto alergijų ir padidėjusio jautrumo maistui.Vadovaujantis PSO skaičiavimais, 1–3 % suaugusiųjų ir 4–6 % vaikų visame pasaulyje yra alergiški bent vienam iš septyniasdešimties maisto alergenų.

Maisto produktai, sukeliantys sunkiausių reakcijų, yra glitimas, jūrų gėrybės, kiaušiniai, žemės riešutai, sojos, pienas. JAV mikrobiologų bendruomenė praneša:

Alergijos sukeliamos per daug aktyvaus imuninio atsako į svetimkūnių daleles ar baltymus. Yra keletas teorijų, kodėl taip atsitinka, tačiau higienos hipotezė yra labiausiai paplitusi ir vyraujanti. Pagal ją, didėjantis alergijų skaičius yra lemiamas šių laikų galimybės lengvai gauti antimikrobinių preparatų ir manijos naudoti daug  dezinfekantų.

„Per švarus“ gyvenimas galiausiai privedė prie to, kad žmonės nuo pat mažens susiduria su per mažai mikrobinių kolonijų. Mikrobai būtini normaliam imuninės sistemos vystymuisi, taigi ir normaliam imuniniam atsakui į nepatogeninius mikroorganizmu).Vaikai, gimę turėdami mažai bifidobakterijų, patiria didesnę riziką susirgti alergija. Tam tikrų žarnyno bakterijų buvimas kūdikystėje yra svarbus dėl kelių priežasčių. Jos ne tik turi įtakos sveikatai, bet ir sąveikauja su kitais mikrobais, todėl skatinamas kūdikių T-ląstelių brendimas. Nevykstant šiai sąveikai vaiko imuninė funkcija neužtektinai vystosi ir lieka silpnesnė.

Ką daryti sergantiems Krono liga?

Sprendžiant Krono ligos problemą, reikia imtis dviejų strategijų: vengti dalykų, kurie gali sutrikdyti žarnyno mikroflorą, ir įgyvendinti mitybos strategijas, kurios maitina naudinguosius mikroorganizmus. Žarnyno bakterijos yra labai pažeidžiamos gyvenimo būdo ir aplinkos veiksnių, įskaitant šiuos produktus, kurių geriausia vengti:

  • rafinuotas cukrus ir perdirbta fruktozė,
  • rafinuoti grūdai, ypač tie, kurių sudėtyje yra glitimo,
  • perdirbti maisto produktai (dažnai maisto priedai, pvz., emulsikliai, būna specifiškai susiję su Krono liga ir opiniu kolitu),
  • antibiotikai (įskaitant antibiotikus, kuriais gydyti mėsiniai gyvuliai),
  • chloruotas ir fluoru papildytas vanduo,
  • antibakteriniai muilai,
  • žemės ūkio chemikalai ir pesticidai,
  • pasterizuoti pieno gaminiai.Visi šie veiksniai išbalansuoja žarnyno mikroflorą.

Nors kai kurių yra visur ir jų gali būti sunku išvengti, tačiau tai nėra neįmanoma. Tiesiog keičiant savo mitybą, reikėtų didžiausią dėmesį skirti neperdirbtam maistui (idealiu atveju rinktis vietoje auginamą organinį). Tada bus žymiai sumažintas cukraus kiekis ir automatiškai ribojamas susidūrimas su antibiotikais ir žemės ūkio chemikalais.

Nesubalansuotos žarnyno mikrofloros požymiai

Kaip suprasti, kad žmogaus sveikata blogėja dėl sveikųjų bakterijų virškinimo sistemoje trūkumo? Šie požymiai yra ženklai, kad nesveikosios bakterijos „karaliauja“ žarnyne ir kad laikas imtis veiksmų (net jei nediagnozuota UŽL):

  • dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas,
  • vidurių užkietėjimas arba viduriavimas,
  • nuovargis,
  • pykinimas,
  • galvos skausmai,
  • potraukis saldumynams ir rafinuotų angliavandenių maisto produktams.

Maisto produktai, kurie padeda užkirsti kelią ir išgydyti UŽL

Žarnyno mikrofloros atkūrimas vartojant probiotikų turėtų būti vienas svarbiausių gydymų. Tradiciškai fermentuoti ir išauginti nepasterizuoti maisto produktai turi užtektinai naudingų, sveikų bakterijų ir gali būti lengvai pagaminami. Be fermentuotų daržovių, šviežio pieno, kefyro ir (arba) šviežio pieno jogurto, yra kitų specifinių maisto produktų, kurie yra svarbūs, kovojant su UŽL:

  • Mėlynės. Turtingos antioksidantų, vitaminų ir ląstelienos. Tyrimų duomenimis, mėlynės gali padėti sumažinti simptomus ir apsaugoti nuo žarnyno uždegimo (opinio kolito). Mėlynių apsauginis poveikis UŽL yra dvejopas. Pirma, šios uogos turtingos polifenolių, jie turi antimikrobinį ir antioksidacinį poveikį. Kai jų vartojama kartu su probiotikais, kompleksas sumažina ne tik uždegimą sukeliančių bakterijų kiekį, bet ir pat padidina sveikatą skatinančių laktobacilų kiekį.Be to, mėlynių skaidulos nėra visiškai suvirškinamos storosios žarnos, todėl medžiagoms, kurios gali sukelti uždegimą, neleidžia liestis prie žarnyno audinių. Kenksmingieji dariniai įtraukiami į mėlynių skaidulas, tad nedaro organizmui žalos, o vėliau drauge su jomis pašalinami natūraliu būdu.Mėlynės taip pat gali apsaugoti nuo gaubtinės žarnos vėžio, jose yra antioksidantų junginys, vadinamas pterostilbenu. Šis junginys slopina genus, skatinančius uždegimus, nes jie, kaip manoma, yra rizikos veiksnys gaubtinės žarnos vėžiui atsirasti. Mėlynės taip pat yra geras elago rūgšties, saugančios nuo vėžio, šaltinis.
  • Kokosų aliejus taip pat labai naudingas. Jis malšina uždegimą ir gydo virškinimo trakto sutrikimus. Kokosų aliejus turi antimikrobinių savybių. Jis gerina žarnyno veiklą, nes naikina kenksminguosius mikroorganizmus, įskaitant Candida mieles, galinčias sukelti lėtinį uždegimą.
  • Gyvūninė omega-3 riebalų rūgštis  yra dar vienas elementas, užkertantis kelią UŽL. Omega-3 riebalai (jų gausu krilių taukuose), tiek EPA, tiek DHA, aktyvina imuninę sistemą ir saugo nuo uždegimo, todėl padeda gydyti žarnyno sutrikimus, įskaitant Krono ligą ir opinį kolitą.
  • Skaidulų turtingas maistas, pvz., ekologiški indinių gysločių sėklų lukštai, kanapių pluoštas, ispaninių šalavijų sėklos, įvairios uogos, daržovės (ypač brokoliai, briuseliniai kopūstai, šakniavaisiai ir gumbavaisiai), švieži riešutai ir pupos. Jie padeda vešėti naudingiems žarnyno mikroorganizmams. Svarbu gauti 50 g ląstelienos iš 1000 suvartotų kalorijų.
Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 22:23 Receptai Gaminame namuose. Lengvas ir skanus kefyrinis tortukas
Kefyrinis tortukas receptas. Paruošimas: Suplakame visus komponentus. Tešla gaunasi kaip tiršta grietinė. Dalijame tešlą į 2 lygias dalis, į vieną beriame 1 arbatinį šaukštelį kakavos. Iškepame 2 papločius, atvėsiname ir perpj...

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 19:31 Receptai Dažnai gaminu jį vakarais: lengviausiai pagaminamas tortas
Mano uošvė taip pat dažnai jį gamina! Užmaišyti tešlą, padalinti į 6 dalis. Iškepti 180–200 laipsnių temperatūroje. Kiekvieną tešlos dalį plonai iškočioti ir iškepti papločius. Atvėsinti.

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 15:10 Receptai Vaistažolių mišinys nuo karščiavimo, temperatūros
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, temperatūra. Ingredientai: liepos žiedai, čiobrelis, ramunėlės žiedai, vanduo.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau