Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 15

Įrenginys pokalbiams su mirusiais

Dar 19 šimtmetyje Tomas Edisonas bandė sukurti mašiną, kuri sugebėtų komunikuoti su dvasiomis, bet jam nepavyko. 1959 m. švedų filmų prodiuseris Fridrichas Jurgensonas, darydamas paukščių čiulbėjimo įrašus, įrašė į juostą kažkokius garsus. Tai atsitiko atokiame kaimelyje, ir garsai iš tikrųjų priminė paukščių balsus. Jurgensonas tęsė eksperimentą ir atrinko balsus velionių draugų ir giminaičių, kurie tariamai kalbėję su juo. Darbo rezultatai buvo išleisti nepaprasta knyga „Balsai iš visatos“.

Tai paskatino profesorių Hansą Benderį, Vokietijos Fribūro universiteto valstybinės parapsichologijos laboratorijos direktorių, ir daktarą Konstantiną Raudivę, dirbantį Latvijoje, atlikti savarankiškus eksperimentus. Į grupę įsitraukė ir fizikas daktaras Aleksas Šneideris ir technologas specialistas Teodoras Rudolfas. Jie įrašė apie šimtą tūkstančių anomalių trumpų posakių. Tačiau dvejus metus šį įrašą tyrinėję kritikai, tarp jų ir Kembridžo studentas Deividas Elis, padarė išvadą, jog kai kurie balsai pateko iš Rusijos radijo transliatoriaus, o kiti buvo neaiškūs, nesuprantami ir labiau atitiko vaizduotės kūrinius, nei balsus, sklindančius iš kūniškų būtybių.

Įrenginys pokalbiams su dvasiomis Vėlesnių eksperimentų metu aštuntojo dešimtmečio pradžioje įrenginys buvo patobulintas, kad sustabdytų atsitiktinius radijo signalus ir jie nepatektų į juostelę. Buvo gauti įdomūs rezultatai. Inžinieriai elektronikai iš firmos „Pye“ ėmėsi eksperimento skeptiškai nusiteikę, bet pabaigoje įsitikino, kad vyksta keisti dalykai. Buvo užfiksuoti šimtai anomalių žodžių ir frazių. Žymūs mokslininkai – Sara Estep, Amerikos EBF asociacijos prezidentė, Reimondas Kasas, Gilbertas Boneris iš Britanijos – gavo intriguojančių duomenų – užfiksavo balsus, kurie tarytum bandė susisiekti su tyrinėtojais šiame pasaulyje.

Kad ir kokie puikūs buvo rezultatai, vis dėlto vieni laikėsi nuomonės, jog eksperimentai iš esmės tik atgamino anomalius žodžius ir posakius. Dažnai buvo minimos tyrinėtojų pavardės. Kritikai pabrėždavo, jog jie girdi tai, ką nori išgirsti. Sis dviprasmiškumas išnyko 1977 m., kai vienas turtingas amerikietis išradėjas Džordžas Mykas pareiškė sukonstravęs mašiną, leidžiančią palaikyti abipusį kontaktą su mirusiuoju.
Mykas nuolat susisiekdavo su dviem būtybėmis – „Daktaru Niku“ ir „Daktaru Muleriu“. Pastarasis pateikė detalių žinių apie savo gyvenimą žemėje, kurios beveik visos buvo patvirtintos, ir netgi patarė, kaip patobulinti įrenginį. Mykas ketino patiekti konstrukcijos brėžinius, kad ir kiti galėtų dubliuoti pasiekimus.

Įrenginys pokalbiams su dvasiomis Suprantama, Spirikomas – sutrumpinrai „komunikavimo su dvasiomis įrenginys“ – buvo vertinamas kontroversiškai. Kai kurie kritikai laikė tai akivaizdžia apgaule. Pagrindinis įrenginio operatorius buvo elektroninės technikos specialistas Bilis O’Nilas. Kai O’Nilo arti nebūdavo, nieko neįvykdavo, bet buvo manoma, jog kaip tik O’Nilas tapo tuo mediumu būtybėms ir neužsiėmė jokia apgaule. Mykui ar O’Nilui, rodos, nerūpėjo pasipelnyti iš to projekto. Muleris kalbėjo keistu sintezuotu balsu, primenančiu garsą, sukurtą dirbtinėmis gerklomis, bet skeptikai negalėjo atkurti turinio. Galiausiai daktaras Muleris persikėlė į aukštesnį lygmenį, prieš tai išpranašavęs, jog kita pakopa būsianti komunikavimas per televiziją. Ar tai buvo dar vienas painios klastotės nuodugnus parengimas, ar pranašystė, kuri galiausiai išsipildė?

1982 m. balandį Džordžas Mykas Vašingtone surengė spaudos konferenciją ir detaliai supažindino su savo naudojamu įrenginiu – Spirikomu. Po prezentacijos pasipylė televizijos, radijo ir laikraščių žurnalistų klausimai. Visi nuoširdžiai domėjosi tuo darbu. Tačiau laikraščių straipsnių antraštės pasakojo aikštingas istorijas po to, kai redaktoriai ir jų asistentai savaip perredagavo medžiagą. Nepaisant to, tyrinėtojai Europoje
buvo pasiryžę pritaikyti Myko sėkmę.

Vienas iš tokių, priėmusių iššūkį, buvo vokiečių elektronikos inžinierius Hansas Oto Keningas. Praėjus devyniems mėnesiams po Myko spaudos konferencijos, Keningas buvo pakviestas „Liuksemburgo radiją“ pademonstruoti savo naują ultragarsį prietaisą, kuris, jo teigimu, galėjo dubliuoti O’Nilo pokalbius su mirusiuoju. Vadovaujant stoties inžinieriams, „Keningo generatorius“ buvo prijungtas prie transliavimo sistemos ir įjungtas. Niekas nežinojo, ko tikėtis, jei išvis ko nors galima tikėtis.

Kai prietaisas buvo įjungtas ir ėmė veikti, vienas inžinierius paklausė Keningo, ar balsai atsilieptų į užklausimą. Per sekundę nelauktas balsas atsake: „Oto Keningas veda bevielį ryšį su mirusiuoju.“ Visi studijoje sunerimo nustebę; programos pristatytojas Reineris Holbe patvirtino auditorijai, kad čia nėra jokio pokšto. Pasigirdo dar vienas klausimas, ir per garsiakalbius nuaidėjo atsakymas: „Mes girdime jūsų balsą.“ Personalas ir inžinieriai įsitikino, kad balsų šaltinis buvo paranormalus.

Mykas atskrido į Vokietiją ir dalyvavo demonstruojant įrenginį Keningo laboratorijoje. Su juo kartu atvyko žymus mokslininkas daktaras Ralfas Ditermejeris. Siekiant išvengti kaltinimų klastote, įrenginys buvo kruopščiai patikrintas ir įjungtas pademonstruoti jo veikimą. Mykas nustebo: Keningui pavyko pakartoti jo sėkmingą darbą. Balsai vienas po kito ėmė kalbėtis su esančiais laboratorijoje. Keningo sukeltų paranormalių balsų ir įrašų, padarytų tada, kai asmenys dar gyveno, analizė parode, kad jie beveik identiški.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Mistikos TV (Bandoma vėliau žiūrėkite šia nuoroda) Pasirinkite: Video / TV

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.07.2020 laikas 19:13 Plungės dvaro parke – pusės tūkstančio metų senumo Perkūno ąžuolas traukiantis prisiliesti

Lietuva senovėje buvo ąžuolų kraštas: gamtinės aplinkos raidos tyrinėtojai mano, jog XVI a. ąžuolai galėjo sudaryti 15–20 proc. visų miškų ploto. Tuos laikus mena iki šiol augantis ir žaliuojantis Perkūno ąžuolas, skaičiuojantis 500 metų ar net daugiau. Plungės dvaro parke augantis didingas...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 18:35 Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO
Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO O ką manote jūs, kas tai? Pasidalinkite komentaruose.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 17:53 Nufilmuotas Keičiantis Formą NSO Juta, JAV (2020)
Liudininkas pasakojo, kad danguje virš Herrimano miesto, palygint mažame aukštyje, skrido keistas NSO, kuris skrydžio metu buvo nuolat keitė savo formą.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 10:32 Liaudies medicina apie leukozę ir ne tik

Noriu padėti vaikams, sergantiems leukoze. Negaliu padėti lėšomis, vaistais, galiu padėti tik pasidalindamas informacija, kuri gali padėti išgelbėti ne tik šiuos vaikus, bet ir dešimtis kitų, kurie suserga kiekvienais metais. Visais atvejais dėl sunkių vaikų ligų dalis kaltės tenka tėvams. Leukoz...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 09:09 3 Efektyvūs šlapimo išskyrimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Pasinaudokime, liaudies medicinos receptais ir gyvenkime be vaistų! Kaip pagerinti šlapimo išskyrimą? Skaitytojams galiu parekomenduoti tokius vaistažolių mišinius, kurie turi gerą šlapimą varantį efektą, dezinfekuoja ir gydo uždegimus šlapimtakiuose...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 07:51 Liaudies receptai nuo Karpų. Apsieisime be rupūžių!
Aš labai mėgstu česnaką ir manau, kad tai yra vaistas nuo daugybės ligų: ir nuo peršalimo gydo, ir apetitą pagerina, ir nuo aterosklerozės padeda. Be to, česnakas - puiki priemonė nuo karpų. Pasigaminti vaistą labai paprasta: reikia 1-os vidutinio dydžio česnako galvos, ją nulupti ir skilteles smulk...

Skaityti daugiau