Konkurencijos dvasia gali padėti sužibėti darbe, pagerinti rezultatus sporto salėje bei suteikti pagyvėjimo bei energijos kitose gyvenimo srityse. Egzistuoja ir konkurencija tarp draugų. Apie tokius draugus atsiliepiama ir kaip apie draugus, ir kaip apie priešus. Jie elgiasi draugiškai ir maloniai, tačiau iš tikrųjų slapta jūsų nekenčia. Visi turi vieną ar du tokius draugus. Juos galima atpažinti iš to, kad dažnai yra labai palaikantys, žarstantys komplimentus, kartais net per daug. Tačiau giliai viduje jie turi paslėptą motyvą – konkuruoti arba pažeminti vadinamąjį draugą.

Kaip atskirti draugais apsimetančius priešus

7 ženklai, kaip atskirti draugais apsimetančius priešus:

  • Nuolatinis dėmesys. Draugais apsimetantys priešai trokšta intymumo santykiuose ir nori tapti geriausiu jūsų draugu vos po 5 minučių nuo tada, kai pirmą kartą susitikote. Jie klausia, kada kartu galėsite papietauti, atsiunčia kvietimą draugauti į socialinius tinklus ir pradeda rašyti žinutes tą pačią dieną. Tikri draugai supranta, kad draugystei užsimegzti reikia laiko. Apsimetėliai draugai nori priartėti per daug greitai.
  • Per didelis atviravimas apie savo asmeninį gyvenimą. Draugais apsimetantys priešai papasakos jums visą savo gyvenimo istoriją, įskaitant labai asmenines detales jau prie pirmojo puodelio kavos. Jie pasisiūlys paimti vaikus iš darželio ar mokyklos, kai jūs negalėsite, padės dideliame projekte ir apmokės sąskaitą per pietų pertrauką kaskart, kai valgysite kartu. Giliai širdyje pradėsite nujausti, kad šiuose santykiuose nėra pusiausvyros ir būsite visiškai teisus. Draugais apsimetantys priešai tikisi, kad jų dėmesys atsipirks su kaupu. Draugai kai kuriuos asmeninius dalykus pasilieka tik sau ir leidžia kitiems daryti tą patį. Apsimetėliai siekia kuo labiau susisaistyti ryšiais ir įpainioti auką į savo tinklą kaip voras muselę.
  • Kritika, išsakyta, pasitelkiant humorą. Draugais apsimetantys priešai mėgsta pažeminti, ypač kitų žmonių akivaizdoje. Pasakius pastabą, jie pradeda tvirtinti, kad neketino įžeisti, tik linksmai pajuokauti ir tai jiems atveria kelią antrą kartą įžeisti: „Vajė, aš tik juokavau. Kai kurie žmonės nesupranta humoro“. Draugai irgi gali pasišaipyti ir švelniai įkąsti, tačiau tai jie gerbia kito žmogaus jausmus. Apsimetėliai naudoja humorą, kad paslėptų savo tikruosius tikslus.
  • Nenuoširdūs komplimentai. Santykių pradžioje draugais apsimetantys priešai dosniai žarsto komplimentus, tačiau vėliau pradeda juos maišyti su švelnia kritika ir galiausiai rimtais ir skaudžiais įžeidimais. Svarbu nesupainioti konstruktyvios mokytojo ar vadovo kritikos su asmeniniais įžeidimais. Apsimetėliai draugai sakys: „Tai neblogas rašinys, turint omenyje tavo išsilavinimą“, „Pažiūrėkite, kad atėjo į susitikimą. Rimtai, labai džiaugiuosi, kad tau pavyko“. Draugai vengia perdėtų komplimentų, o kritiką išsako švelniai, asmeniškai ir retai. Draugai, kurie iš tikrųjų priešai, maišo abu šiuos dalykus.
  • Kapstymasis po sąžinę. Draugais apsimetantiems priešams kaip oras reikalinga negatyvi informacija. Jeigu pasakysite, kad jaučiatės šiek tiek nusivylęs, jie pasistengs su smulkiausiomis detalėmis išsiaiškinti, kodėl. Ar tai dėlto, kad susipykote su sutuoktiniu? Gal jums depresija? Kitą dieną jie spaus pasisakyti dar stipriau: „Kaip sekasi sutarti su sese? Ji vis dar su tavimi nekalba?“. Iš pradžių būna gera žinoti, kad kažkas, regis, rūpi, kas vyksta jūsų gyvenime. Tačiau ilgainiui nuolatinis klausinėjimas intymių dalykų pradeda atrodyti ne kaip nuoširdus rūpestis ir noras padėti, o kaip kankinantis tardymas. Kartais apsimetėliai gali vaizduoti labai dvasingus: „Aš tik noriu žinoti, ar man reikia už tave melstis“. Draugai parodo, kad jiems rūpi asmeninės jūsų problemos, bet nepamiršta privatumo. Apsimetėliai draugai ieško skaudžiausios vietos jūsų gyvenime, į kurią besti pirštu nepraleidžia nė menkiausios progos.
  • Būgštavimas, kad niekuo negalima pasitikėti. Jeigu kamuoja nuojauta, kad kažkuo iš savo draugų negalite pasitikėti arba kažkas gali turėti slaptų motyvų siekti draugystės su jumis, atkreipkite į tai dėmesį – nuojauta gali būti teisinga.Ilgainiui draugai, kad nėra ko bijoti ir jais galima pasitikėti. Apsimetėliai verčia nuogąstauti.
  • Kenkimas. Netikrų draugų ketinimas yra nepadėti pasiekti tikslo, betsukliudyti tai padaryti. Jų bendravimas ir elgesys yra pasyvios agresijos išraiška arba paslėptas kenkimas. Draugas apsimetėlis pasirodo 5 minutėmis vėliau jums svarbią dieną, įteigia savo komandai, kad jų darbotvarkė yra svarbesnė. Netikras draugas pareikalaus paaiškinti viešai, dėl ko pykstate, užuot viską išsiaiškinus privačiai. Draugams jūs rūpite ir jie nori, kad jums pasisektų. Apsimetėliais rūpi tik jie patys ir jie jaučiasi geriausiai, kai jums nesiseka.